Convincing White Eagles

Српски Бели Орлови су вечерас као гости демолирали Brantford Galaxy са 6:1(1:0). Орлови су одиграли перфектно, имали лопту у поседу 70посто, а у неким деловима утакмице лопту су држали у поседу и по 4-5 минута. Игра кратких пасова, брзих дуплих, промена стране терена, стрпљиво чекање да се неко убаци са стране или кроз средину, све је вечерас функционисало и више радује лепа игра Орлова од убедљиве победе. Видело се од самог старта да су наши спремнији и уигранији тим, како су отворили утакмицу тако су је и завршили. Већ након првог дела требали смо водити са бар неколико голова разлике, срећом напад је прорадио у наставку.
Stadium: Kiwanis Field – Weather: Ideal – Referee: Tony Amaral
Goals: 0: 1 Velašević (13) 0 2 Pešić (60) 0: 3 Jocić (66) 0 4-Jocić (73) 0: 5 Jovanovic (85) 1: 5 Vukovic (86) 1: 6 Jovanovic (89 )
Yellow cards: Jocic, Kusic, Knezevic, Beader
MVP: Radenko Kamberović
Serbian White Eagles: Škarić, Kamberović, Svonja, Milidragović, Kusic, Pesic, Strunjaš (65.Jovanović), Marovic, Bojic, Jocic, Velašević (65.Vukoje)
Coach: Uros Stamatović
Brantford Galaxy: Avramovic, Stojakovic (34.Cabrilo) Sudar (65.Boksic), Samardzija (35.Platis) Simeunovič Stepanovic Knezevic, Boksic, Beader, Milovic, Vukovic
Coach: Sasa Vukovic

Radenko Kamberovic

Прво полувремe
3. минут-Орлови су изиграли средину противника и имали су напад три на два. У одсутном тренутку пресецен је пас Бојића упућен усамљеном Јоцићу.
7. минут-Бојић центрира са десне стране, Струњаш из близине шутира главом преко гола.
8. минут- Своња има отворен шут искоса са лева, шутира преко гола.
13. минут-Опет се Камберовић убацује по десној страни, пробија и сјајно проналази отвореног Велашевића на супротној страни, на 7-8 метара од гола. Велашевић смирено умирује лопту и шутира у супротни део мреже противника за 0:1.
16.минут- Камберовић пролази десном страном, додаје лопту Бојићу на ивици шеснаестерца, следи добар шут, али преко гола.
24.минут-Струњаш центрира са десног крила до усамљеног Велашевића на супротној страни, слично као код првог гола, али овог пута Велашевић проба из прве и лопта одлази поред гола.
40.минут-Јоцић изводи корнер, јака лопта на другу стативу, скаче Пешић и главом са 5метара шаље лопту поред гола.
Друго полувреме
У другом делу Brantford Galaxy су се мало трзнули, били агресивнији док нису примили гол, од тада гледали смо Орлове који доминирају тереном.
47.минут- Одлична акција Орлова, Бојић је остао сам улево, стушта се ка голману који ми излази, Бојић игра на сигурно и додају потпуно усмљеном Струњашу који је утрчао и убацио лопту у празан гол, али на изненађење свих помоћни судија маше офсајд, како га је видио само он зна. Поништен чист гол.
60.минут-Јака лопта Јоцића из корнера, Струњаш скаче на првој стативи, прослеђује лопту у средину, где се нашао Пешић и избилиза са неколико метара убцио лопту у гол за 0:2.
61.минут-Струњаш из повољне ситуације шутира слабо поред гола.
65.минут-По ко зна који пут Камберовић пролази десном страном и идеално проналази Јоцића на 18 метара, следи мала варка, намештена лопта на левицу, сјајан шут, голман захвата лопту врхима прстију и чини гол још лепшим, голманове десне рашље, 0:3.
73.минут-Најлепши тренутак утакмице, гол за све шпице. Досуђен је слободан ударац само мало удесно са 27.метара. Кратак залет Јоцића, следи изузетно јак резантан шут и лопта улеће само неколко центиметара ниже од места где се спајају пречка и статива, фантастичан гол и 0:4.
85.минут-Вукоје одлично одиграва у празно за Јовановића, који у трку пролази и голмана и искоса са десне стране шаље лопту у супротну страну гола, 0:5.
86. Наши су били ноншалантни, нису хтели да праве фаул и добру соло акцију Vukovic завршава лепим ударцем за 1:5.
89. Јовановић је поново слободан, овог пута на левој страни, први ударац голман брани, не и други, Јовановић је прецизан и коначних 1:6
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак, од 19:00 против Royal Toronto FC на Сентениалу.