ОРЛОВИ РАЗБИЛИ И ХРВАТЕ

Српски Бели Орлови су вечерас победили и трећу утакмицу у низу, вечерас је савладан најљући ривал Toronto Croatia са 2:1 (1:0). Полако, али сигурно остварају се прогнозе уочи почетка првенства. Орлови су се појачали, и још ће се појачавати, али једноставно требало је и треба времена да се уиграју, да се нађе права постава, да се нови играчи привикну. Из утакмице у утакмицу Орлови играју све боље и лепше. Посебно треба истаћи нашу одбрану која је вечерас била на висини. Савладан је и надигран противник који малтене игра у истом саставу задњих пет година. Дуго су Орлови контролисали игру, све до задњих десет или због необјашњивог продужетка 17.минута, па иако са играчем мање сигурно сачували заслушено водство.

Стадион: Sentennial Време: кишовито Гледалаца: 200 Судија: Tony Amaral
Жути картони: Медић, Вранић, Аrapovic, Deer, De Medina
Црвени картон: Шкарић
Стрелци: 1:0 Reid (25) 2:0 Reid (65) 2:1 Karan (79)
Играч утакмице: Мирко Медић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Orlando, Вукомановић, Недељковић, Медић, Красић, Марић (53.Mirsadeghi), Велашевић (76.Douvros), Струњаш (78.Вранић), Reid (92.Mитровић), Шћепановић (40.Љубеновић)
Тренер: Урош Стаматовић
Toronto Croatia: Maraldo, Keran, Arapovic, Harris, Deer, Jerkovic (60.DeMedina), Alva (71.Galle), Menalo (55.Hosic), Maletic, Chambers, Handalovic (46.Brown)
Тренер: Velimir Crljan

Mirko-Medic-2015Првих десетак минута пролази у испитивању снага са малом предности хрватског тима, већином се играло на средини терена, без правих шанси. Као и сваки пут кад играју ова два тима, игра се мушки, оштро и вреба се грешка противника. Прву шансу на утакмици, али велику имају Орлови у 20.минуту. Вукомановић избацује Reid на левом крилу, он је идеално прима , улази у шеснестерац, идеално центрира лопту на другу стативу Марићу, који се неометан слабо сналази и шутира поред скоро празног гола .Просто је невероватно какву шансу нисмо искористили.

Одмах, минут касније узвраћају Хрвати, нападали су са десне стране, Вукомановић и Струњаш испадају, Chambers прима лопту од Маletica, шутира, али Шкарић брани, имали смо среће.

Утакмица добија на темпу, Орлови појачавају ритам, у 25.минуту Красић одузима лопту на средини терена, ослобађа се два играча, шаље дубинску до Reid,који добро прима између два играча, вешто и лако их се ослобађа, потом вара и голмана и то је 1:0 за Орлове, заслужено.

У 35.минуту Reid прима лопту на ивици шеснестерца, вара играча, шутира али голман брани. Орлови доминирају и пропуштају шансу у 45.минуту. Љубеновић прима лопту на левој страни, улази у шеснестерац, шутира, али голман брани. Одлично полувреме Орлова.

Почетком другог полувремена Орлови свесно препуштају средину противнику, играју сигурну одбрану и чекају прилику за контранапад. Прву шансу у наставку, имају Хрвати у 55.минуту после акције по левој страни, одиграна је повратна лопта до Brown, који одлично шутира са десетак метара, али Шкарић још боље брани. У 60.минуту Медић је био приморан да на ивици шеснаестерца фаулира у задњем тренутку Maleticа, и спречи чисту гол шансу, добија жути картон. У тим тренуцима Хрвати опсједају наш гол, нова шанса у 65.минуту, Маletic из прве шутира са 18 метара и срећа за наш тим, лопта погађа стативу. Орлови су чекали и дочекали своју шансу, у 66.минуту Љубеновић прекида акцију противника, дуга лопта на Reid који је добро прима , ослобађа се играча , шутира са 18 метара и то је 2:0 за Орловe!

Противник наставља да доминира на средини терена. Једна дубинска лопта долази у наш шеснестерац, наш голман Горан Шкарић руши противника и судија без оклевања показује на пенал и истовремено црвени картон нашем голману. Бојан Вранић стаје између две стативе,Karan je сигуран са беле тачке и то је 2:1. У 88.минуту голман противника греши,Reid му одузима лопту која му за час измиче контроли што користи одбрана противника и избија у аут, замало гол, штета. Остатак утакмице се играло малтене испред нашег гола. Судија максимално продужује утакмицу на велико изненађење свих нас, пошто стварно није било већих прекида, играло се додатних седам минута, без промене и чиста и зслужена победа Орлова, који су овом победом претекли Хрвате и сада су на трећем месту.

Орлови следећу утакмицу играју у петак, у 21:00 на Сентениалу против London City.