ОРЛОВИ У СЕРИЈИ

Српски Бели Орлови су у 7.колу CSL победили London City са 4:0 (1:0). To je четврта узастопна победа Орлова, и тренутно су други на табели, али са утакмицом мање. Орлови су одиграли два различита полувремена, аљкаво и монотоно прво полувреме и одлично друго полувреме, довољно за убедљиву победу.

Стадион: Sentennial Време: идеално Гледалаца: 150 Судија: Ljubisa Vrljes
Жути картони:
Стрелци: 1:0 Reid (45) 2:0 Reid (64) 3:0 Љубеновић (80) 4:0 Reid (90)
Играч утакмице: Марко Красић
Српски Бели Орлови: Вранић, Лукас (68.Orlando), Вукомановић, Недељковић, Медић, Mirsedhi (55.Јелић), Красић (72.Милковић), Велашевић, Reid, Љубеновић (80. Митровић), Струњаш
Тренер: Урош Стаматовић
London City: Markotic, Jasic, Benjamin, Novkovic, Ivkovic, Mittari, Bozina, Kukic (42.Samra), Vucemilovic Grgic, Janikic, Kozica
Тренер: Josip Dzale

Mарко Красић

Иако су услови били скоро идеални и Орлови и њихов противник одиграли су доста бледо и незаинтересовано добрих пола сата. Прву иоле озбиљнију шансу Орлови су имали у 18.минуту. Слободан ударац са 28 метара, Вукомановић кратко додаје до Недељковића који шутира, али високо преко гола. Први покушај нашег тима. Прву прави и велику шансу пропуђтају гости у 36.минуту. После грешке наше одбране, Kozica долази сам на 10метара шутира, али на нашу срећу преко гола, велика срећа за наш тим. Узвраћају наши у 39.минуту, Reid долази на 18метара, гдје га руше. Слободан ударац изводи Вукомановић, преко зида, али и преко гола. У тим тренуцима Орлови играју пуно агилније и после праве опсаде гола у 45.минуту, акцију прекида Недељковић, додаје Красићу који шаље дугу лопту према Reid, он је прима и ослобађа се играча, улази у шеснестерац и са 12метара шаље лопту у голманов десни угао, 1:0 за Орлове.

У 51.минуту, напад London City са десне стране, лопта је упућена са десног крила по земљи на 5метара, Медић покушава да интервенише, лопта му прелази преко ноге и на нашу срећу погађа пречку, права срећа за наш тим. Нову велику шансу гости пропуштају у 53.минуту, након грешке Mirsedhi, који губи лопту на 30метара, гостујући играчи одузимају лопту, додавају у средину између два наша играча до Vucemilovic Grgic који је добро прима, шутира са 15метара, вара Вранића, али на нашу срећу само статива. У 55.минуту Струњаш на проигравање Марка Красића, промашује читав гол, неометан са 12метара. У 59.минуту после дуге лопте Красића Љубеновић прима лопту на 18метара, ослобађа се два играча, шутира са 15метара, али поред гола.

И онда у 64.минуту Красић прекида напад противника, упошљава Reid који добро прима на 30метара од гола , улази у шеснестерац , шут у голманов леви угао и то је 2:0 за Орлове. У 79.минуту Красић поново прекида напад противника, лопту изврсно додаје до Reid који се ослобађа играча улази у шеснестерац, и несебично додаје Љубеновићу који лопту спроводи у празну мрежу, 3:0 за Орлове. Reid у 87.минуту прима лопту у шеснестерцу упућену од Марка Красића, додаје Љубеновићу који прослеђује Орланду који је добро прима, неометан, шут са 6 метара али преко гола. Штета.

И коначно 90.минуту Орландо се пробија по десној страни, улази у шеснестерац, повратна до Reid који добро прима лопту, вара два играча и то је 4:0 за Орлове, трећи гол популарног Сеџија, ипак и поред три постигнута гола епитет играча утакмице носи Марко Красић креатор игре Орлова,који полако доказује своје квалитете.