ОРЛОВИ ОСИГУРАЛИ ПРВО МЕСТО

Српски Бели Орлови су коло пре завршетка регуларног шампионата осигурали прво, са којег ће стартовати у плејофу. Осигурали су домаћи терен у четвртфиналу и евентуалном (сви се надамо) полуфиналу, док се финале CSL ове године игра у Waterloo, 25.Октобра. Велики успех нашег тима, од симпатизера помало неочекиван, од играча, управе и стручног штаба најављиван. Орлови су се силно појачали ове године, дошли су прави квалитетни играчи и што је најважније поред играчких квалитета изузетно су се уклопили и створили једну здраву и сложну фамилију Орлова. Наравно, велике заслуге припадају управи и тренеру Урошу Стаматовићу који је све коцкице вешто послагао. Нису Орлови стартовали добро, али и тада је Стаматовић наглашавао да је само питање времена кад ће Орлови почети побеђивати. И почело је од четвртог кола, у следећих седамнаест утакмица Српски Бели Орлови су победили петнаест, једном играли нерешено и једном су имали само лош дан. Импресивна серија којој се сви надамо да ће потрајати још четири утакмице.

Uros Stamatovic_300300Орлови су вечерас лако и рутински победили Milton SC са 2:0 (2:0). Одиграли су солидно и добро прво полувреме, а у другом без умора, скоро као на тренингу играли и држали лопту на средини терена.

Стадион: Sentennial Време: идеално Гледалаца: 150 Судија: Tony Amaral
Стрелци: 1:0 Reid (7) 2:0 Шћепановић (39)

Српски Бели Орлови: Вранић, Камберовић, Вукомановић, Јелић, Медић, Красић, Струњаш Марић, Љубеновић, Reid, Велашевић, Шћепановић
Тренер: Урош Стаматовић

Milton SC: Pusica, Agatha, Smith, Zec, Belinovic, Smajic, Jirta, Ivkovic, Popovic, Haltic, Sczlezak
Тренер: Amir Osmanlic

7. минут-Шћепановић добија лопту на центру, окреће се и шаље убинску лопту до Reid који је идеално прима и шутом са 16 метара погађа голманов леви угао и доводи Орлове у водство, 1:0

21. минут-Красић упошљава Вукомановића на десном крилу, следи идеалан центаршут, а Струњаш са 5 метара само проналази стативу поред немоћног голмана.
24 минут- Reid после проигравања Красића излази сам испред голмана, шут са десетак метара, али само поред голманове десне стативе.
37 минут-Скраћени корнер за нас, Виломановић центрира, играч Милтона блокира центаршут руком испред судије Amaral, који уместо пенала показује да се настави игра.
39 минут-После корнера одбијена лопта долази до Љубеновића који проналази Вукомановића на левом крилу, центаршут на прву стативу где се најбоље сналази Шћепановић и лобује голмана за 2:0.

44 минут-После центаршута Шћепановића, Љубеновић промашује читав гол са само 5 метара.

Друго полувреме протиче у игри која се већином одвијала на средини терена, без правих шанси да се угрози гол на једној и другој страни.
Са овом победом Српски Бели Орлови су поново након 2007 освојили првенство два кола пре краја.
Следећу и последњу утакмицу у регуларном шампионату Српски Бели Орлови играју у Суботу, 3.Октобра са Тоronto Atomic SC, на Сентениалу од 20:30.