ОРЛОВИ У ПОЛУФИНАЛУ

Бранислав Вукомановић

Српски Бели Орлови су се плаирали у полуфинале плејофа CSL. У четвртфиналу је побеђен London City са 1:0 (0:0). Није било лако, зна се како је у плејофу, чека се грешка, прво опрез, заштити властити гол и стрпљиво чекати шансу. Нису их Орлови имали много у првом делу, променили су план и тактику у другом, знали су да су боље припремљени и да су квалитетно јачи и жестоким пресингом створили су много шанси и из прекида постигли одлучујући гол. Орлови су више него заслужено у полуфиналу, далеко квалитетнија екипа иде даље
Стадион: Sentennial Време: идеално Гледалаца: 400 Судија: Marco Jaramillo
Стрелци: 1:0 Вукомановић (69)
Играч утакмице: Вукомановић
Српски Бели Орлови: Вранић, Камберовић, Вукомановић, Кусић, Медић, Красић, Струњаш (Јовановић), Маровић, Reid, Велашевић (Љубеновић), Шћепановић
Тренер: Урош Стаматовић
London City: Markotic, Jasic, Watson, Novkovic, Grbesa, Kmar, Bozina, Kukic (Barbosa), Pesic, Janikic, Kozica
Тренер: Josip Dzale

Прво полувреме
35 минут-Слободан ударац са леве стране за London, лота долази на другу стативу, добар скок и повратна на шеснест метара, шут али Вранић добро реагује и избија лопту у страну
36 минут-Вукомановић упућује дугу лопту у шеснест метара, Reid скаче, голман оклева и кратко одбија, но нико не прати, штета
42 минут- London у контранападу, по левој страни, улазе у шеснаест метара, Вранић храбро истрчава и спречава добру шансу
44 минут-Вранић добро интервенише после добро изведеног слободног ударца од стране Лондона са 25 метара
Друго полувреме
58 минт-Притисак наших играча, Струњаш одузима лопту на 20 метара , иде сам према голу, одлучује се за ударац са шест метара и промашује иако је имао усамљеног Reid на другој стативи и пропаде најбоља шанса на утакмици
69 минут-После прекршаја на Красићу, са 24 метра Вукомановић постиже гол прелепим шутом у саме рашље, 1:0 за Орлове
83 минут-Контранапад нашег тима, Reid добро прима лопту на 45 метара од гола, ослобађа се двојице играча, ослобађа простор и оставља лопту за Љубеновића који сам иде према голу, одлучује се да стане на пет метара, проба да дрибла и тако губи лопту, невероватно
87 минут-Највећа шанса за London и умало да казне наше промашаје. У брзом контранападу лопта је упућена на другу стативу до Kukica који срећом промашује гол.
Српски Бели Орлови у полуфиналу плејофа CSL играју прoтив SC Waterloo следећег викенда на Сентениалу.