ОРЛОВИ РУТИНСКИ

Српски Бели Орлови су вечерас у петом колу CSL победили Royal Toronto FC са 3:1(1:1). Орлови нису одушевили, одиграли су онолико колико је требало да се победи. Гости су дошли силно мотивасани, тако су одиграли првих пола сата, играли жесток пресинг. Орлови као да су их пустли да се издувају, преузели ствари у своје руке крајем првог дела и у потпуности их надиграли у другом делу утакмице. Видело се на старту да су Орлови потценили противника, немотивисани, а и помало изненађени агресивношћу и правим пресингом, поготово на нашем делу терена. Грешило се пуно у првих пола сата, наши пасови су пресецани или једноставно били непрецизни. Једном кад смо стали на лопту, са више трчања и мотива, кад су се уозбиљили, питање победе није било упитно. Треба истаћи и да су наше измене у другом делу силно подигле наш напад, поготову дебитант за Орлове осамнаестогодишњи Душан Ковачевић, који је буквално својом брзином и умећем разбио противничку одбрану.
Стадион: Centennial Field Време: идеално Гледалаца:100 Судија: R. Arbaji
Стрелци: 0:1 Brezak(9) 1:1 Швоња(43) 2:1 Бојић(74) 3:1 Ковачевић(77)
Жути картони: Јоцић, Кушић, Copeland, Noda
Играч утакмице: Душан Ковачевић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Милидраговић, Кушић, Пешић, Струњаш(74.Вукоје), Јовановић(64. Ковачевић), Бојић, Jоцић, Велашевић
Тренер: Урош Стаматовић
Royal Toronto FC: Porcalin, Craig, Kurgansky(47.Copeland), Gordon, Woodward(76.Majstorovic), Scitm, Poracanin, Noda, Brezak, Gbodume(47.Rudovic), Soaros
Тренер: Luka Majstorovic

Душан Ковачевић-напад

Душан Ковачевић-напад[/caption]Прво полувремe
6. минут-Пешић дугом лоптом избацује Струњаша, али голман је истрчао и у последњем тренутку интервенисао главом.
8. минут-Полуконтра гостију по левој страни, прочли су, уследио је центаршут и потпуно усамљени Brezak са десетак метара у паду главом погађа доњи леви угао нашег гола за 0:1.
28. минут-Јовановић у контранападу, пренео је брзо лопту, упослио Јоцића, који се вешто намешта у одлично шутира са 18метара, голман прави параду и избацује лопту у корнер.
16.минут-Камберовић пролази десном страном, додаје лопту Бојићу на ивици шеснаестерца, следи добар шут, али преко гола.
33.минут-Јоцић избацује Камберовића на десном крилу, следи одличан центаршут, Бојић главом шутира у голмана.
39.минут-Изгубили смо лоту близу центра, уследио је брз контранапад преко Scitm по левој страни, изашао је сам испред Шкарића, али срећом шутира поред саме супротне стативе.
43.минут-Корнер за Орлове, избијена је лопта до Велашевића који шутира левом ногом, Швоња вешто хвата лопту и преусмерава је под пречку за 1:1.
Друго полувреме
53.минут-Бојић проналази Јовановића који шутира искоса из близине, голман одлично брани и само корнер. Након корнера велика гужва испред гола, али нико не успева да шутира.
55.минута-Јоцић поново избацује Камберовића по десној страни, пролази и на самој линији казненог простора срушен је са леђа, судија ништа не свира. 69.минут-Јоцић шутира из за њега идеалне ситуације са 18метара, један одбрамбени играч улази му у шут и преусмерава лопту у корнер. Јоцић из корнера гађа Бојића који главом шутира преко гола.
74.минут-Нападали смо по десном крилу, изгубили лопту, Ковачевић не одустаје,
Осваја лопту, продире и центрира, лопта се одбија до Вукоја који из прве додаје до са друге стране натрчалог Бојића, ударац по земљи са 7-8метара и 2:1.
77.минут-Гости су се поигравали испред свог шеснаестерца, Ковачевић је стиснуо задњег играча одбране, одузео му лопту, јачи, бржи и снажнији лепо се заградио, направио два корака и рутисни по земљи послао лопту у мрежу за 3:1.
80.минут-Сјајна акција Орлова. Бојић идеално за Ковачевића, овај до усамљеног Вукоја искоса удесно, гађа супротни угао али промашује.
До краја Орлови вешто развлаче ривала, лепом игром приводе утакмицу крају.

Наш резервни тим је победио SC Waterloo са 6:3, и видели смо одлично издање нашег другог састава.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у недељу, 1 Јула од 17:00 против Milto FC у Milton Community Park.