ПРЕОКРЕТ ОРЛОВА ЗА ПОБЕДУ

Српски Бели Орлови су дошли до прве победе у овогодипњем првенству, вечерас су потпуно заслужено победили Scarborough SC са 2:1 (1:1). У потпуно отвореној утакмици, правој мушкој, чак на моменте и изван фер плеја, Орлови су се у свему снашли боље и потпуно заслужено победили. Оштра и пожртвована игра гостију утицала је да није виђено пуно шанси, Орлови су искористили две, довољно за победу.

Бранислав Вукомановић

Стадион: Sentennial Време: идеално Гледалаца: 100 Судија: R. Arbai
Стрелци: 0:1 Dimitrov (24) 1:1 Пешић (31) 2:1 Јоцић (74)
Играч утакмице: Ђорђије Јоцић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Вукомановић, Маровић(66.Милидраговић), Кушић, Пешић, Јоцић, Недељковић, Струњаш(30.Бојић), Јовановић, Своња
Главни тренер: Урош Стаматовић
Помоћни тренер: Бранислав Вукомановић
Scarborough SC: Djurkovic, Cann, Angelov, Kucalovic, Jankovic, De Sousa, Kosturkov , Stoiljkovic, Melo, Dimitrov, Stojiljkovic
Тренер: Krum Bibishikov

Прво полувремe
20. минут-Напрвљен је прекршај на Струњашу 25метара од гола. Слобадан ударац је одлично извео Вукомановић, лопта за који центиметар пролази поред гола.
Слободан ударац , Вукомановић , за мало поред гола
24. минут-Корнер за гостујући тим, одбијена је лопта на 25 метара, тамо је био Dimitrov који из полуволеја погађа горњи десни угао нашег гола и 0:1.
31. минут- Јовановић је срушен на 25 метара са десне стране. Вукомановић изводи слободан ударац, у гужви најбоље се сналази повратник Пешић, шутира у доњи десни угао и то је 1:1.
До краја полувремена није било озбиљнијих прилика за голове.

Друго полувреме
Слична ситуација као на крају првог дела, игра се нрвозно, оштро, пожртвовано, без правих и конкретних шанси.
74. минут-Јоцић добро упошљава Бојића, који изврсно прима лопту у шеснест метара, неко од одбрамбених играча гостију игра руком и судија без размишљања показује на белу тачку. Јоцић вешто изводи пенал и то је 2:1 за Орлове, уједно и коначан резултат утакмице.
До краја утакмице на моменте се игра и преоштро, наши су сигурни, и поред 5 неоправданих минута продужења рутински приводе утакмицу крају.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак, од 19:00 против SC Vorkuta дебитанта у CSL, на Сентениалу.