ШОК У 93.МИНУТУ

Српски Бели Орлови су вечерас одиграли нерешено 1:1(0:0) са изузетно јаким, технички добро поткованим и искусним тимом FC Vorkuta. Орлови су испустили победу буквално у последњим секундама утакмице, шокантно и ниоткуда. Била је то права првенствена утакмица, са доста лепих потеза, технички одлична, али и не баш узбудљива изузев последњих тренутака утакмице. Гостима сви комплименти за приказану игру, али Орлови су били за нијансу бољи тим са пуно више гол шанси.
Стадион: Centennial Време: идеално Гледалаца: 100 Судија: Marco Jaramillo
Стрелци: 1:0 Јоцић (74) 1:1 Stephaniuk (90+3)
Жути картони: Јоцић, Пешић, Вукомановић, Бојић, Denis, Halchuk
Играч утакмице: Милош Љубеновић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић(45.Бојић), Вукомановић, Маровић(64.Велашевић), Кушић, Пешић, Јоцић, Недељковић(62.Милидраговић), Јовановић(62.Струњаш), Своња, Љубеновић(84.Јелић)
Главни тренер: Урош Стаматовић
Помоћни тренер: Бранислав Вукомановић
FC Vorkuta: Zarubin, Rudyi, Pidvirnyi, Volckov, Halchuk, Gostiev, Denis, Lakusta(62.Raskov), Shutov(90. Solonynko), Kerchu(40.Stephaniuk), Haidarzhi
Тренер: Krum Bibishikov

Милош Љубеновић

Прво полувремe
8. минут-Корнер за госте, упућена јака лопта на другу стативу Shutov за мало касни
24. минут-Након слободног ударца одбијена је лопта, а Љубеновић из прве шутира са петнаестак метара искоса, у супротну страну гола, међутим лопта на путу ка небрањеној мрежи погађа Пешића.
25. минут-Јоцић проналази Љубеновића испред гола, који шутира са 6-7 метара, али голман брани
28. минут- Вукомановић одлично центрира са леве стране, али Недељковић из изузетно повољне ситуације шутира слабо главом са дестак метара.
31.минут-Опасан напад гостију, одиграна је повратна лопта, и срећом Шкарић брани ударац Kerchu .
35.минут-Јовановић из повољне прилике шутира слабо поред гола.
До краја полувремена није било озбиљнијих прилика за голове.

Друго полувреме
Почетак другог дела доноси много отворенију и бржу игру.
46.минут- Rudyi идеално центрира, а о Shutov сам са седам метара слабо шутира главом.
55.минут-Велика прилика за Орлове. Јоцић изводи корнер на петерац, тамо је највиши Пешић који главом шутира, одбрана је матирана, али статива спашава госте.
55.минут-Контранапад гостију Solonynko је остао сам испред Шкарића, покушава да га лобује, црећом слабо то ради.
70.минут-Љубеновић упошљава Вукомановића на ивици шеснаестерца, добар ударац, голман брани.
73.минут-Милидраговић одузима лопту на центру, иде сам десном страном, центрира на ивицу шеснаестерца, Бојић главом пребацује до Јоцића који мајсторским полулоб ударцем шаље лопту у супротне рашље 1:0!
75.минут-Слободан ударац за госте са 24метра након непотербног фаула. Gostiev одлично шутира, лопта пролази за длаку поред ближе стативе.
81.минут-Шанса утакмице. Вукомановић добија дуел против двојице играча на левој аут линији, краде им лоту, сјајно центрира на петерац, Кушић захвата лопту, али му голман улази у шут и само корнер.
Орлови су се мало повукли, потпуно контролисали игру, противник није имао ниједну прилику и када су сви очекивали крај и нова три бода, следи прави шок ниоткуда.
90+3.минут-Неко је од гостију са 40метара послао лопту у високом луку преко комплетне одбране у наш шеснаестерац. Сви су гледали како лопта путује и пада осим Stephaniuk који утрчава неоматан, мајсторски хвата лопту у лету и пласира је у супротни део нашег гола, на запрепаштење свих то је 1:1.
Орлови су одиграли добро, треба одати признање и гостима на исто тако доброј игри и иако смо имали много више гол шанси, и практично сигурну победу, можда је и крајњи резулатат и најреалнији.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак, од 19:00 гостују против Brantford Galaxy на Lions Park.