ОРЛОВИ ПРЕЖИВЕЛИ

Српски Бели Орлови су данас у шестом колу CSL забележили и трећу узастопну победу, у гостима је побеђен Milton SC са 4:3(4:2). Орлови су имали 2:0, па 4:2, прилике да нокаутирају противника, да би на крају били и срећни и задовољни минималном победом у веома необичној утакмици по врло топлом и спарном времену. Утакмица је каснила 15минута јер само десетак минута пре званичног почетка домаћи су имали само шест играча и када су и наш тим и судије помислиле да утакмице неће бити појавило се осам играча Miltona са тренером, намерно или једноставно тако су морали, тек све је то утицало на наш тим, поред спарине и високе траве и недостатка неколико стандарних играча, све се то одразило на игру и расположење Орлова. У првом делу играли су само напади, играло се за гол више, Орлови су лако градили и стварали шансе, а домаћи су играли врло једноставно дугим лоптама на два изузетно брза играча. Офсајди који су наши постављали нису пролазили, и једноставно Шкарић је четири пута био успешнији у очи у очи са двојицом брзих играча домаћина, два пута ништа није могао. У другом делу Орлови су мало затворили крилне играче, више играли кроз средину, али није било добре завршнице. С драуге стране Шкарић је скинуо неколико зицера и Орлови су прошли победнички кроз прави пакао који им је приређен.
Стадион: Milton Community Park Време: спарно, тешко за игру Судија: Garfield
Стрелци: 0:1 Лукић(10) 0:2 Лукић(14) 1:2 Aguilar(23) 2:2 Maghori(26) 2:3 Јоцић (30)
2:4 Јовановић (45) 3:4 Maghori(51)
Жути картони: Јовановић, Струњаш, Omoniyi
Црвени картони: Omoniyi (78)
Играч утакмице: Горан Шкарић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Љубеновић(65.Станковић), Милидраговић, Кушић(46.Швоња), Недељковић, Јовановић, Маровић, Лукић(46. Струњаш), Бојић, Jоцић
Тренер: Урош Стаматовић
Milton SC: Pusica, Jirta, Arabi, Ndjicky(50.Tristan),Omoniyi, Gima(46.Hadrovic), Edika, Mokake, Maghori, Aguilar, Fazlagic

Горан Шкарић Голман

Прво полувремe
2. минут-Дуга лопта преко наше одбране за Maghori, али Шкарић истрчава и у последњем тренутку избија лопту.
4. минут- Maghori у новој шанси, пролази нашу одбрану и са пет метара слабо шутира поред гола.
5. минут- Камберовић пролази по десном крилу, улази у бокс и шутира искоса у супротни угао, голман брани.
7.минут-Дуга лопта, нема офсајда, Aguilar иде потпуно сам ка Шкарићу који му фантастићно брани шут.
10.минут-Камберовић пролази десном страном, враћа ка Бојићу који проналази Јовановића на левој страни, шутира, голман одбија лопту до Лукића, који се гради и окренут леђима голу, шутира у десни доњи угао 0:1.
14.минут- Камберовић опет пролази по десном крилу, овај пут центрира идеално за усамљеног Лукића који главом шутира у супротну страну гола за 0:2.
22.минут- Изгубили смо лопту на средини, Aguilar опет иде сам према Шкарићу који опет брани фантастично.
23.минут-Опет грешка наше одбране, Шкарић брани први шут Aguilar, лопта му се одбија на ноге и овог пута је сигуран за 1:2.
26.минут-Још једна дуга лопта, нема офсајда, Maghori избија потпуно сам и овог пута је прецизан, јак шут у супротни угао и 2:2.
29.минут-Кмберовић пролази, додаје до Бојића, овај одлађе за Јоцића који са 16метара шутира преко гола.
30.минут-Идентична ситуација, Камберовић овог пута проналази натчалог Јоцића који из прве неодбрањиво шутира под пречку и Орлови воде 2:3.
37.минут-Прошао је Љубеновић левом страном и заврнуо на 16метара на Јоцића, следи ударац, голман добро брани.
41.минут-Јовановић из повољне позиције шутира преко гола.
45.минут-Бојић идеално кроз одбрани избацује Јовановића који искоса леве стране ефектно погађа супротни део гола 2:4.
Друго полувреме
За разлику од првог дела, шест голова и великог броја гол шанси, други део је био пуно мирнији, више се пажље посвећивало одбрани, а и спарно време и умор учинили су своје.
48.минут-Велика шанса за домаће, чак тројица играча су била испред Шкарића који опет сјајно интервенише.
51.минут-Прецртана акција домаћих, дуга лопта, нема офсајда, Maghori је потпуно сам испред Шкарића, прецизан, јак ударац у супротну страну и 3:4.
74.минут-Станковић добија лопту у празан простор на 40м од гола, прате га два играча одбране, Станковић је бржи, излази му голма, иде укосо и у одсутном тренутку један играч врхом копачке избија лопту у корнер.
76.минут-Струњаш проналази Станковића на пеналу, следи слаб шут поред гола.
78.минут-Чак три наша играча избијају сами испред голмана, али у пас Струљаша пресеца голман.
До краја наши имају играча више и сем још једне добре шансе за домаће два минута пре краја када су Шкарић и Недељковић добро интервенсили, приводе једну тешку утакмицу крају и освајају нова три бода.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак, 7 Јула од 19:00 против Brantford Galaxy на Сентениалу.