ПОБЕДА ОРЛОВА У ДЕРБИЈУ

Српски Бели Орлови су у дербију кола, потпуно заслужено забележили и шесту победу, савладан је Scarborough SC са 2:1 (0:0). Дерби је испунио сва очекивања, гледали смо изузетно квалитетну и фер утакмицу два одлична тима, ипак Орлови су диктирали темпо, имали више гол шанси, а у финишу су пропустили прилику да забележе убедљивију победу. Орлови су диктирали темпо и владали тереном пуних сат времена, мало попустили двадесетак минута и онда како смо то већ навикли доминантни у финишу. Одбрана скоро без грешке, предвођена сигурним Шкарићем који је у два наврата сјајно интервенисао након слободњака. У нападу се истицао расположени Јовановић.
Стадион: Esther Shiner Време: идеално Гледалаца: 100 Судија: R. Arbai
Стрелци: 0:1 Јовановић (48) 1:1 S.Stoiljkovic (55) 1:2 Вукомановић (61)
Играч утакмице: Мирослав Јовановић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Маровић(90.Недељковић), Пешић, Јелић, Велашевић, Милидраговић(65.Николић), Јовановић(82.Ковачевић), Јоцић(79.Бојић), Вукомановић
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Бранислав Вукомановић
Scarborough SC: Djurkovic, Cann, Angelov, Kucalovic, Arsenijevic, De Sousa, Kosturkov, S.Stoiljkovic, Melo, Colic(60.Dimitrov), A.Stojiljkovic
Тренер: Krum Bibishikov

Иван Николић-нападr

Прво полувремe
1. минут-Орлови су кренули агресивно и у првом нападу направљен је прекршај. Јоцић идеално убацује за Велашевића који је био у налету на левој страни испред гола, хвата волеј левом ногом, али голман добро брани и само корнер. Након корнера Пешић скаче највише и шутира преко гола.
6. минут-Досуђен је слободан ударац за домаће на 20метара од гола. A.Stojiljkovic одлично шутира у горњи десни угао, али Шкарић сјајно брани и парадом избацује лопту у корнер.
13. минут-Швоња шаље идеалан дубински пас за Јоцића, откривен је био и Јовановић, Јоцић се одлучује на шут из прве десном ногом, али слабо.
17. минут-Мали неспоразум у нашој одбрани, A.Stojiljkovic ђоном односи лопту испред Шкарића, судија не свира ништа, у дуелу губи равнотежу и његов покушај у паду наши лако заустављају.
25. минут-Највећа шанса у првом делу. Јовановић одузима лопту одбрани, излази потпуно сам испред голмана, мало искоса и шутира преко гола.
38. минут-Маровић је одлично прошао и упослио Јоцића на десној страни, који прави неколико корака, улази унутра, његова позиција, следи одличан шут и лопта за који центиметар пролази поред даље стативе.
44. минут-Јоцић изводи слободан ударац са 30метара, овај пут одлучује се за шут у ближи угао и опет за мало непрецизно.
Друго полувреме
48. минут-Јовановић утрчава и Јоцић му идеално одиграва, Јовановић лепо прима лопту, голман излази, улази му у шут и корнер. Јоцић центрира из корнера, Вукомановић скаче и главом прослеђује на другу стативу, Јовановић одлично реагује и главом погађа ближу страну гола за 0:1.
55. минут-Добар напад домаћих, наши интервенишу и избацују лопту ван бокса, прима је S.Stoiljkovic, прави два корака и неодбрањиво по земљи са 20метара погађа леви угао нашег гола за 1:1.
61. минут-Велашевић, слично као на претходној утакмици, прави мали слалом и одиграва дупли пас са Јоцићем, пролази и последњег играча лепим примањем, овај га руши и чист пенал. Вукомановић вара голмана са пенала и 1:2.
68. минут-Одлично је прошао Dimitrov по десној страни, идеално центрирао за усамљеног Melo који са 14метара волејом шутира преко гола.
75. минут-Николић пролази по левој страни уз аут линију, вара два чувара, излази сам и покушава да упосли Јовановића, али голман сјајно интервенише.
81. минут- A.Stojiljkovic опет одлично изводи слободан ударац са 20метара, Шкарић још једном одлично интервенише и ибацује лопту у корнер.
87. минут- Вукомановић са левог крила снајперски погађа слободног Ковачевића на пет метара, који шутира из прве преко гола, штета био би то четврт гол Душана у четири утакмице.
90. минут-Николић још једном прави бравуру, овог пута уз десну гол линију. Стиснула су га тројица код корнер заставице, дриблинзима и варкама избацио је сву тројицу на петобанци, ушао сам испред гола и идеално упослио усамљеног Бојића који са десетак метара шутира у голмана.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у недељу, 6.августа против Royal Toronto на Birchmount Stadium.