РЕМИ ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су у седмом колу CSL одиграли нерешено 1:1 (1:1) на тешком гостовању SC Waterloo, и тако прекинули низ од четири узастопне победе. Орлови су били ослобљени неиграњем Јоцића, Бојића и Струњаша, али су оставили врло добар утисак. У веома квалитетној, занимљивој и фер утакмици, наш тим је био ближи победи, био за нијансу бољи тим. Сасвим заслужено смо повели, имали пенал на почетку другог дела, и вршили праву опсаду домаћег гола у последњих пентнаестак минута утакмице. За Орлове је вечерас дебитовао још један полетарац, седамнаестогошњи Иван Николић, изданак млађих категорија Орлова, и оставио изванредан утисак. Орлови су након осмог кола први на табели, без пораза.
Стадион: RIM Park Време: идеално Гледалаца: 100 Судија: Tony Amaral
Стрелци: 0:1 Ковачевић (30) 1:1 Glavina (37)
Жути картон: Велашевић
Играч утакмице: Мирослав Јовановић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Милидраговић, Пешић, Кушић, Велашевић, Маровић(59.Љубеновић), Ковачевић(74.Николић), Јовановић, Вукомановић
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Бранислав Вукомановић
SC Waterloo: Jelic, Mrkonjic, Furgety, Djukic, Zelenbaba, Christian, Sackor, Zubac, Glavina, Hasecic, Vukovic, Bajcetic
Тренер: Vojislav Brisevac

Мирослав Јовановић

Прво полувреме
8. минут-Након грешке наше одбране, центарфор домаћих Glavina улази у шеснаестарац искоса и срећом шутира преко гола са десетак метара.
12. минут-Лепа акција нашег тима, Јовановић је сам на 17метара, шутира непрецизно.
17. минут-Одузели смо лопту одбрани на левој страни, Милидраговић са ивице шеснаестерца уместо да шутира проба упослити Ковачевића, али непрецизно
30. минут-Маровић лепо избацује брзоногог Јовановића који продире по десној страни, улази у бокс и његов пас до Ковачевића је пресечен, али опет до Јовановића, пас из прве до Ковачевића који је сада у још бољој позицији, откривен са дестак метара неумољиво из прве по земљи погађа супротни угао за 0:1.
35. минут-Опасан напад домаћих, Hasecic је оштро шутирао искоса са 14метара, на лопту налеће Glavina и из близине промашује наш гол.
38. минут-Напад домаћих по левој страни, убацена је висока лопта испред нашег гола, скаче Вукомановић, али га лопта погађа у руку у ваздуху и судија свира пенал. Glavina је сигуран са беле тачке и 1:1.
40. минут-Сјајан продор Јовановића по десној страни, одлично шутира голман одбија лопту до Ковачевића на левој страни испред гола, имао је времена да погледа, шутирао је, али право у голмана, а имао је и потпуно отвореног Велашевића
41.минут-Вукомановић избацује Ковачевића по левој страни, и утрчава, али повратна Ковачевића иде мало иза Вукомановића.
42.минут-Контранапад домаћих, дугу лопту лепо прима Bajcetic, шутира са десетак али Шкарић сјајно брани.
42.минут-Маровић избацује Ковачевића, који у трку сјајно прима лопту грудима између двојице играча и из прве шутира у супротни угао, тик поред гола
Друго полувреме
48. минут-Изванредан продор Велашевића, нанизао је тројица играча, четвртом није преостало ништа друго него да га сруши, класичан пенал. Лопту намешта Јовановић и шутира поред гола.
Промашени пенал, видело се утцао је на игру нашег, а са друге стране дао крила домаћину који су опасно запретили у неколико наврата.
76. минут-Николић пролази неколико играча, улази у средину и као на тацни послужује Љубеновића потпуно самог, одлучио за за шут и лопта за који центиметар пролази поред супротне стативе.
79. минут-Дупли пас Милидраговића и Камберовића, који идеално центрира али голман скида лопту са главе Милидраговићу
81. минут-Највећа шанса за домаће у другом делу, Fugety пролази и улази испред нашег гола искоса леве стране, шутира у ближи угао, али Шкарић прави параду и спашава наш гол.
84. минут-Николић добија дуел са једним играчем након дубинске лопте, лако пролази и другог и иде сам са десне стране, додаје до потпуно усамљеног Јовановића на пеналу, али лопта је пресечена, права штета.
86. минут-Николић опет пролази са стране, улази у средину и шутира са 18метара, али голман брани.
Све у свему врло добра партија нашег тима, изузетно пријатно вече уз добар фудбал.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у суботу, 22 јула, од 18:00 против SC Scarborough на Monarch Park Stadium.