БЕЗ ГОЛОВА У ДЕРБИЈУ

Српски Бели Орлови су у дерби утакмици против York Region одиграли нерешено, 0:0 и тако остали једина непоражена екипа у CSL након једанаестог кола, и задржали прво место на табели. Дерби је испунио сва очекивања, изузев што није виђен ниједан гол. Права првенствена утакмица са пуно трчања, лепих потеза, пуно прекршаја по клизавом терену, углавном фер осим доста нервозе и неколико пута великих гужви и гурања у другом делу нешто због важности утакмице, а више због недораслог судије за овакве утакмице. У последњем минуту након досуђеног слободног ударца за госте, сигурно четири минута је трајало гурање скоро свих играча, а судије је све то само мирно гледао са стране и не покушавајући или незнајући да уради нешто, судије без ауторитета. York Region је оставио сјајан утисак, сигурно најбољи тим који је у последње време гостовао на Сентениалу, изузетно физички спреман, технички дотеран и руку на срце вечерас су били ближи победи, бар по шансама. Орлови су добро отворили утакмицу, играли добро и лепо у првих двадесетак минута, и изгледа да их је повреда Камберовића и прекид од неколико минута потпуно деконцентрисала. Наша одбрана и још једном Горан Шкарић одиграли су одлично, заказао је средњи ред, поготова спона средине и напада, где смо били одсечени у већем делу утакмице.

Стадион:Centennial Време:спарно са пљусковима Гледалаца:100
Црвени картони: Станковић(са клупе)
Играч утакмице: Горан Шкарић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић(23.Љубеновић), Швоња, Маровић, Кушић, Пешић, Велашевић, Јовановић(63.Бојић), Николић, Jоцић, Вукомановић,
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Бранислав Вукомановић
York Region: Ibanez, Harris, Mahvar, Simpson, Prieto, Edwards, Buetler, Humphrey, Abdulmumini, Guzman, Bryan
Тренер: Tony De Thomasis

Горан Шкарић Голман

Прво полувремe
У првом делу скоро да и није направљена гол шанса. Жестока, права мушка борба између два шеснаестерца.
2.минут-Одлична акција Орлова по левој страни, између неколико играча Вукомановић одиграва дупли пас са Николићем и избија потпуно сам искоса на седам метара испред гола, нажалост његова лопта иде преко гола
16. минут- Bryan пролази по десној страни и упућује идеалан центаршут по земљи до слободног Abdulmumini на петерцу, следи сјајно интервенција Шкарића који му улази у шут и спашава сигуран гол.
Друго полувреме
62.минут-Након слободног ударца за госте, лопту на ближој стативи главом захвата Abdulmumini и шутира од земљу, Шкарић прави параду и брани.
80.минут-Након одличног продора Guzman одиграва дупли пас и излази потпуно сам испред Шкарића мало удесно, Шкарић га затвара и ударац пролази поред ближе стативе.
88.минут-Одлична контра гостију, муњевито се Herron убацио и потпуно сам изашао испред Шкарића који истрчава и попут мачке односи му живу лопте са ноге.
90.минут-Досуђен је слободан ударац за York Region на 18 метара по средини од гола. Гостујући играчи су се покушавали убацити у наш живи зид, долази до гужве и гурања, па се онда раздвоје и онда опет исто, скоро да сви играчи учествују у гужви у којој срећом није било ударања. Све је то трајало пет минута и све је то са стране гледао судија и не помишљајући да уради нешто зашто је плаћен, да држи утакмицу под контролом. И коначно Guzman одлично изводи слободан ударац, гађа леву страну нашег гола и промашује за који центиметар, довољно да Орлови остану једини непоражен тим и задрже прво место. Након изведеног слободног удараца истог тренутка вероватно најсрећнији цовек на терену,судија, свира крај.

Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак 18.августа, од 19:00 против Milton FC на Centennial Stadium.