ПЕТАРДА ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су вечерас у десетом колу CSL, као гости декласирали Royal Toronto FC са 5:0(1:0). Орлови су доминарали, одиграли још једну одличну утакмицу и док се домаћин колико толико носио у првом делу, у другом су надмоћ и квалитет Орлова дошли до изражаја, напунуили су гол противника до врха. Орлови су на првом месту, са седам победа и три нерешене игре. Иван Николић је први пут стартовао за Орлове обележивши га са два гола и сјајном игром. Треба истаћи и одличну партију Бранислава Вукомановића, зачињену са голом и две асистенције.
Стадион: Birchmount Време: идеално Гледалаца:100 Судија: E. Gustavo
Стрелци: 0:1 Николић(26) 0:1 Николић(26) 0:2 Вукомановић(51) 0:3 Јоцић(55)
0:4 Николић(71) 0:5 Љубеновић (80)
Жути картони: Бојић
Играч утакмице: Иван Николић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Маровић(65,Љубеновић), Јелић, Пешић(80.Станковић), Јовановић, Бојић, Николић, Бојић(60.Шћепановић), Вукомановић
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Бранислав Вукомановић
Royal Toronto FC: Porcalin, Craig, Kurgansky(47.Copeland), Gordon, Woodward(76.Majstorovic), Scitm, Poracanin, Noda, Brezak, Gbodume(47.Rudovic), Soaros
Тренер: Luka Majstorovic

Иван Николић-нападr

Домаћи су почели врло амбициозно, видело се да су силно мотивисани, и иако смо имали контролу, створили су неколико шанси за гол, наша одбрана на челу са Шкарићем је одолела и након лепих акција и игре повели смо у 21.минуту. Вукомановић је након продора упутио идеалан центаршут на прву стативу где је утрчао Николић и погодио за 1:0. Након тога спласнули и напади домаћих, имали смо пуни посед лопте, али се на одмор отшло са 1:0.

У другомделу наши појавају ритам, и након прекршаја над Николићем, Брацо Вукомановић сјајно изводи слободан ударац за 2:0. Од тог тренутка на терену постоји један тим, Орлови су након додавања Николића до Јоцића који је шутирао па одбијену лопту опет добио, повели са 3:0. Љубеновић након продора у 71.минуту проналази Николића, који сигурно погађа за 4:0. Коначних 5:0 поставља Љубеновић након идеалне лопте Вукомановића.

Српски Бели Орлови следећу утакмицу и велики дерби играју против вечитог ривала, старог познаника York Region Shooters у петак 11.августа од 19:00 на Сентениалу. Позивамо вас да дођете и бодрите Орлове.