ПОЛУФИНАЛЕ КАО КРУНА СЕЗОНЕ НАШИХ ОРЛОВА

Извештај и фотографија: Ђурађ Вујчић

Горњи ред: Владимир Стризовић, Иван Ћендић, Марко Красић, Марко Костић, Марко Павићевић, Дејан Јаковић (капитен) и Ејдријен Кен

Доњи ред: Бојан Зорановић, Петар Планић, Срђан Симовић и Никола Ђурковић

У полуфиналу Канадске фудбалске лиге, одиграном данас по великом сунцу и врућини у шеснаест часова на стадиону Естер Шајнер, ФК Континенталси савладали су Српске беле орлове резултатом од 2-0.

Утакмица је добро почела за наше Орлове – шансе су стварали Никола Ђурковић, Ејдријен Кен и Марко Красић али је голман Континенталса Анатолиј Старушченко био на висини задатка. Везни играч Континенталса Богдан Боровскиј погодио је пречку у петом минуту утакмице. Несрећа је задесила Орлове у 28. минуту меча када је голман Марко Костић задобио црвени картон због играња ван шеснаестерца и свиран је слободан ударац. Орлови (без резервног голмана у овој утакмици) били су приморани да ставе нападача Бојана Зорановића (који је уједно и помоћни тренер екипе) на гол. У 31. минуту, капитен Континенталса Сергиј Ивлијев извео је слободан ударац а лопта се одбила од живог зида право до Богдана Боровскија који је послао лопту у мрежу и то је 1-0 за Континенталсе. Марко Павићевић је узвратио снажним ударцем у 36. минуту али је лопта погодила пречку. Бојан Зорановић био је солидан на голу одбранивши неколико изгледних шанси. Континенталси су повели 2-0 захваљујући голу Басила Рашраша у 78. минуту и то је било то за Беле орлове који су се борили све време (у неким моментима игре и доминирали са играчем мање) али је то нажалост било недовољно. Фудбал је према нама вечерас био неправедан. Српски бели орлови (који су били први на табели у регуларном делу сезоне) испали су у полуфиналу од екипе Континенталса (клуб који се пре ове године звао ФК Воркута) трећу годину заредом. ФК Континенталси играће против ФК Скарборо у финалу које се игра 27. августа на стадиону Лампорт.

Српске беле орлове очекује куп утакмица у првом годишњем меморијалном турниру „Енио Перуца”. Турнир је назван у част дугогодишњег спикера Канадске фудбалске лиге који се упокојио почетком прошле године.

Бојан Зорановић поделио је с нама његове утиске после утакмице:

„Једноставно, то је фудбал. Мислим да је још мало и врућа глава за анализу и неке веће коментаре али, ето, мислим да смо доминирали утакмицом тих неких пола сата док се још није десио црвени картон. После тога, једноставно, отишла је утакмица у другом правцу. Аутоматски смо примили из тог прекида гол и тешко је било вратити се, с тим што бих одао велико признање играчима за то друго полувреме где смо доминирали утакмицом са играчем мање и где сам ја – као играч – бранио на голу и то је једноставно један достојанствен пораз. Као тренер екипе, осећао сам потребу да се ја прихватим те одговорности. Стицајем околности, нисмо имали резервног голмана тако да, нажалост, испало је тако како је испало. Мислим да је једна добра сезона иза нас где смо били први у регуларном делу. Нажалост, у плејофу се игра по једна утакмица тако да је то то за ову сезону што се тиче лиге. Окрећемо се куп такмичењу и припремамо се већ сада за следећу сезону. Мислим да смо стварно направили једну респектабилну екипу што се тиче играча и пре свега њихових људских квалитета. Дошло је 7-8 играча из Србије и из Црне Горе, тако да стварно имамо један добар тим где смо се сви надали да ћемо освојити лигу али, нажалост, једноставно не добије утакмицу – као што сте данас видели – боља екипа али, ето, што се тиче тог куп такмичења, крећемо из почетка и сигурно да ћемо ићи на то да освојимо, тако да – надамо се најбољем.”

Састави тимова

Српски бели орлови (3-5-2): Марко Костић, Дејан Јаковић (капитен), Ејдријен Кен, Петар Планић, Иван Ћендић, Срђан Симовић, Никола Ђурковић, Марко Красић, Бојан Зорановић, Владимир Стризовић и Марко Павићевић.

На клупи су били Лука Милидраговић, Душан Ковачевић (заменио Срђана Симовића у 55. минуту), Стефан Пејић, Јасин Шахван (заменио Николу Ђурковића у 67. минуту), Никола Појић, Шакил Агард (заменио Марка Павићевића у 70. минуту), Марко Орошић, Никола Тимотијевић, Брендон Велингтон (заменио Ивана Ћендића у 74. минуту), Марко Стајић, Адам Вејт и Мирослав Јовановић, а шеф стручног штаба је Урош Стаматовић.

Континенталси (4-5-1): Анатолиј Старушченко, Олександр Алексејев, Максим Банасјевич, Хесус Компеан, Борис Орловскиј, Андриј Сорокин, Сергиј Ивлијев (капитен), Сергиј Пител, Богдан Боровскиј, Виталиј Тимофијенко и Микола Темњук.

На клупи су били Андреј Чурчин, Олександр Мусијенко, Дмитро Проњевич, Басил Рашраш, Сергиј Урсуленко, Олексиј Бојко и Виктор Расков, а шеф стручног штаба је Андреј Малишенков.