finals-2016-champions

ШАМПИОНИ!

Српски Бели Орлови су нови шампиони Канадске Фудбалске Лиге! Данас су у финалу победили Hamilton City 2:1 после продужетака. У регуларном току утакмицe резултат је био 1:1 (0:1). Орлови су тако поновили успех из 2008 када су први пут освојили пехар. Велики успех и прави подвиг тима наше заједнице након што су на крају регуларног дела шампионата били четврти и нису били у кругу тимова којима су давате шансе за коначан тријумф. Наш тим је играо изузетно у завршници и са две победе од 1:0 у четвртфиналу и полуфиналу, и импресивном игром у другом полувремену и продужецима данас у финалу, потпуно заслужено освојио трофеј и звање шампиона за ову годину. Фантастично и неочекивано!
Данас је наш тим имао и већу подршку са трибина, дошли су и стари, добри “Ultra Serbs”, њихове вође, групе навијача Орлова која је некад имала око 300-400 навијача, вијориле су се велике српске тробојке.

Стадион: Birchmount Stadium Време: облачно и хладно Гледалаца: 400 Судија: Tony Admiral
Стрелци: 0:1 Zubac (17) 1:1 Бојић (59) 2:1 Шћепановић (91)
Играч утакмице: Шћепановић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Вукомановић, Кусић (Љубеновић), Јелић, Велашевић, Маровић , Јоцић, Шћепановић, Бојић (Јовановић), Своња
Тренер: Урош Стаматовић
Hamilton City: Becic, Lovell, Restrepo (Marjanovic), Krmar, Jurcevic, Vukovic, Cabrilo, Platis (Barbosa), Grbesa, Stanojevic (Boksic), Zubac (Uribe)
Тренер: Josip Dzale

Милош Шћепановић

Прво полувреме
Прво полувреме протекло је у игри на средини терена, Орлови су више имали лопту и посед, али су створили само једну полушансу. Hamilton City је вешто радио опструкцију наше игре, побеђивали су 50/50 лопте, ако то нису успевали, правили су честе фаулове, али далеко од зоне шута.
17 минут-Након полуфаула, досућен је слободан ударац са леве стране за Hamilton City, 20 метара од нашег гола, Zubac шутира, лопта погађа наш живи зид, мења правац и одлази у леву страну нашег гола, супротну где је пошао Шкарић и уз доста среће 0:1.
44 минут-Велашевић лепо пролази кроз средину, добар пас за Шћепановића, али је голман био за мало бржи.
Несадржајно прво полувреме, фер и мушка игра са много сецкања и фаулова.
Друго полувреме
Друго полувреме, потпуно друга прича. Орлови су се растрчали по терену, добијају малтене сваки дуел, иду да победе на један на један, лопта иде брзо и једноставно, размишљају како најбрже и најједноставније доћи до гола противника, ређају се шанса за шансом.
46 минт-Добар шут Велашевића, замало поред гола
48. минут-Након корнера Бојић из идеалне ситуације не захвата добро лопу главом
52.минут-Данас изузетно расположени Камберовић добија лопту на десном крилу, пролази и излази сам искоса испред голмана, гађа ближе рашље и замало преко гола.
59.минут-Растрчали су се наши, голман прима лопту од саиграча из одбране, цпрема се да испуца лопту далеко у поље, Којић спринта, улази му у шут, лопта га погађа у леђа и срећно завршава у голу, потпуно заслужено 1:1.
61.минут- Вукомановић прима лопту искоса на 20 метара од гола, резантан шут и лопта погађа пречку
73.минут-Јоцић лепо пролази, и одлично шутира са 14 метрара, голман одлично брани
Силни притисак и иницијатива Орлова полако сплашњавају, мало се противник буди, поготово данас њихов убедљиво најбољи играч Grbesa, просто неухватљив, и нашима често једини начин да га зауставе је да направе фаул. Срећом Орлови су добри у одбрани предвођени непогрешивим Јелићем. Мали и паметан предах Орлова пред завршницу.
80.минут-Шћепановић идеално одлаже лопту за Камберовића на 18 метара од гола, добар ударац завршава тик изнад пречке.
Продужеци
Орлови настављају у истом ритму, иду да победе, иду да једноставно буду бољи.
91.минут-Већ након 30 секунди игре, Камберовић шутира са двадесетак метара, лопта очешава неког из одбране противника, Шћепановић је у налету, брши од голмана и поред њега шаље лопту у мрежу за 2:1 и велико славље
95.минут-Колико је добар играч Grbesa показује када је из слободног ударца искоса са 40 метара пуним погодио горњи дио пречке
102.минут-Јовановић, који је својим уласким унео пуно брзине и свежине у наш напад, лепо пролази по десном крилу, гледа и идеално шаље лопту за Камберовића на 14 метара, следи сјајан шут и нажалост пречка је још једном спасила противничког голмана
108.минут-Јоцић још једно луцидно избацује Шћепановића, али голман је бржи за делић секунде
110.минут-Стопостопна шанса, Јовановић је идеално добио дубинску лопту, ишао је потпуно сам према голману, мало застао, окренуо противничког играча који га је сустизао, шутира и голман фантастично брани
112.минут-Вероватно и једина грешка наше одбране данас. Grbesa са центра из прекида шаље јаку идеалну лопту испред нашег гола, Jurcevic утрчава и скаче највише, срећом његов шут главом погађа стативу
120.минут-Још једном Шћепановић лепо прима лопту, окреће се и са десетак метра одлично шутира, голман још једном и последњи пут данас спашава противника.
У надокнади се ништа није дешавало, наши се вешто чували и сачували лопту за почетак великог славља на средини терена. Утрчали су сви, и навијачи и управа и бивши играчи, унешене су наше српске тробојке, неописиво и незаборавно славље. А пехар је примио капитен Милош Шћепановић, једини играч који је тај пехар подигао и 2008, браво Милоше!
Ово је велики успех Српских Белих Орлова након неколико кризних и тешких година. Још једном су Орлови потврдили репутацију и реноме који имају у Канадском фудбалу, исплатио се силни рад и улагања неколико ентузијазиста, предвођених председником Драганом Бакочем, још једном су Орлови осветлали образ наше заједнице у Канади. Уједно и позив свим нашим људима да још више ојачамо и помогнемо наш тим, најбољи фудбалски тим наше дијаспоре.