ОРЛОВИ У ПОЛУФИНАЛУ

Српски Бели Орлови су у реванш утакмици четвртфинала плејофа CSL декласирали Brampton United са 6:0(3:0) и пласирали се у полуфинале.Ово ће бити њихово пето учешће у полуфиналу у последњих шест година.Српски Бели Орлови играју у полуфиналу са Capital City FC у Oтави следећег викенда.

По врло хладном и ветровитом времену Орлови су осим уводних минута доминирали током целе утакмице, у већем делу другог полувремена у егзибиционој игри погравали се са синоћ недораслим противником.

Стадион: Centennial Гледалаца: 200 Време: хладно, ветровито Судија: Mohamed Abd Alla
Жути картони: Медић, Lammie

Стрелци: 1:0 Lammie (24) 2:0 Димитров (26) 3:0 Lammie (36) 4:0 Бралетић (51)5:0 Шћепановић(68) 6:0 Вицикнез (90+2)

Српски Бели Орлови: Ђурковић-Вучинић(76.Crosier)-Јанковић-Manguia

Perez(64.Милошевић)-Медић(54.Mиличић)-Димитров-Gomez-Бралетић(76.Bukoje)-Шћепановић-Ракић-Lammie(58.Вицикнез)

Brampton City Utd: Matthews-Shepherd-Velastequi-Medwin-Annisi-Da Silva-Hernandez-Velastaqui-Omokhua-West-Garcia

Млади и физики добро спреман, али неискусан Brampton City Utd тим кренуо је агресивно и амбициозно на почетку, са надом да могу изненадити Орлове. Имали су неколико опасних прекида и велику шансу у 10.минуту. Са шест метара је неометан главом шутирао West, а Ћурковић феноменалним ревлексом спречава сигуран гол. Орлови полако, али сигурно повезују игру и Шћепановић у 23.минуту најављује бољу игру наших. Све наде гостујућег тима покопане су буквално у једном минуту.

У 25.минуту полуконтра наших, Бралетић шаље лопту до Lammie који је имао тројицу играча на себи, одлично се оградио и иако окренут леђима изненадним ударцем са петнаест метара погађа доњи угао 1:0! Само што се пошло са центра располжени Шћепановић избацује Димитрова по левој страни, голман греши у процени, истрчава, а Димитров прецизно поред њега шање лопту у небрањену мрежу 2:0!

Имали су гости шансу у 35.минуту након једине грешке вечерас сјајног Ђурковића, срећом Медић добро гради нападача који шутира непрецизно.У 38.минуту брза контра наших, Шћепановић избацује Бралетића на десном крилу, голман плива у празно, Бралетић не жури и погађа Lammie на пет метара, а њему није било тешко да погоди за 3:0! У 41.минуту из близине главом одлично шутира Garcia, а Ђуковић још једном показује фантастичан рефлекс.

У другом делу поред великог водства, наши имају и ветар за савезника и доминирају. Гости играју на офсајд замке, али много пута Орлови их лако варају. У 51.минуту Lammie избацује Бралетића, избија сам пред голмана, шаље га у празно и ушетао се са лоптом у гол за 4:0! У 65.минуту Шћепановић је очи у очи са голманом, али овај брани. Оно што је пропустио тада Шћепановић је поправио само три минута касније након још једне неуспеле офсад замке и 5:0!Следи период егзибиционе игре Орлова, дају одушка себи, показују какви су техничари. Ћурковић у два наврата потврђује какве рефлексе има, а тачку на све ставља Вицикнез који у надокнади времена скида паучину са горњег десног угла.

Орлови су вечерас одиграли одлично и тактички и дисцплиновано и одговорно-својом игром учинили су топлим изузетно хладно вече