ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ

ФК Скарборо је захваљујући хет-трику резервног нападача Гонзала Матијаса стигао до победе од 6-4 и освојио титулу у регуларном делу сезоне Канадске фудбалске лиге на стадиону Парамаунт у суботу 16. септембра.

Одбрамбени играч Марко Јохансен дао је гол главом за Скарборо у 7. минуту, а тим са истока Торонта је повео са 2-0 два минута касније када је Џордан Веб центрирао са левог крила и из близине пронашао мрежу. Нападач Деврој Греј постигао је гол за Скарборо а Матијас је ушао у игру са клупе у 60. минуту и постигао хет-трик.

Два гола Марка Стајића и голови Владимира Стризовића и Стефана Пејића омогућили су Српским белим орловима да држе корак до последњих неколико минута, али је екипа Скарбора држала предност већи део утакмице и пред крај повећала вођство на два гола разлике.

Тиме је завршена овогодишња сезона након саопштења да се плеј-оф неће одиграти због финансијских разлога и недостатка доступности стадиона у овом делу године. Скарборо је завршио на првом месту са 28 бодова, док су наши Српски бели орлови завршили на другом месту са 27 бодова.

ГРОМОВИТА ПОБЕДА СРПСКИХ БЕЛИХ ОРЛОВА

Везиста Српских белих орлова Никола Тимотијевић погодио је четири пута и подигао нашу екипу до победе од 9-2 над Вестон јунајтедом на Парамаунт филду 1 у суботу 26. августа.

Владимир Стризовић постигао је уводни гол одмах на почетку утакмице док је дефанзивац Вестон јунајтеда Едсон Ривера постигао први гол за своју екипу у 17. минуту и изједначио резултат. Уследио је гол Марка Стајића са беле тачке за 2-1 у 19. минуту.

Владимир Стризовић постигао је свој други гол у 22. минуту, Никола Тимотијевић уписао је свој први гол у 32. минутуСтефан Пејић је пронашао мрежу у 35. минуту, а Никола Ђурковић је савладао голмана Вестон јунајтеда Марсела да Силву непосредно пре полувременске паузе.

Никола Тимотијевић постигао је свој други гол у 60. минуту, хет-трик у 70. минуту, а свој четврти гол постигао је у 80. минуту.

Педро Русо постигао је други гол Вестона у завршним минутама утакмице.

Победа од 9-2 означава шести пут од једанаест одиграних утакмица ове сезоне у којима су наши Орлови постигли четири или више голова, што је значајан преокрет у односу на број датих голова у претходне две сезоне.

Победа такође држи Српске беле орлове пет бодова испред Скарбора на табели, а водећи Орлови сада имају учинак од девет победа и два пораза.

Наша следећа утакмица (финална утакмица регуларног дела сезоне пред плеј-оф) игра се у суботу 16. септембра (14:00) на Парамаунт филду 1 у Мисисаги против ФК Скарборо.

СИЛОВИТА ПОБЕДА СРПСКИХ БЕЛИХ ОРЛОВА

Наш тим је повећао вођство на врху табеле победом од 4-0 над торонтским Динамом 19. августа на Матами филду у Мисисаги.

Наш водећи стрелац (а и водећи стрелац лиге) Марко Стајић отворио је вођство, након чега су уследили голови младог везисте Стефана Пејића у 70. и 80. минуту и ​​гол Владимира Стризовића у 85. минуту. Убедљива победа била је наша осма у сезони, која нам је донела предност од пет бодова (8-2-0) за 24 бода на врху табеле.

Наш следећи меч је у суботу 26. августа (16:00) на Парамаунт филду 1 у Мисисаги против Вестон јунајтеда.

КОМПОЗИЦИЈА У ЧАСТ СРПСКИХ БЕЛИХ ОРЛОВА

Чланак: Ђурађ Вујчић

Част нам је да објавимо да је познати контрабасиста из Београда Александар Миљковић уз мајку Оливеру Миљковић (велики симпатизери нашег клуба) компоновао званичну песму Српских белих орлова.

Миљковић је дипломирао на Шведској краљевској академији у Стокхолму, а магистрирао у шпанској Саламанки. Објавио је званични уџбеник за контрабас у пет земаља, а компоновао је и званичну музику за разне фудбалске клубове као што су српски суперлигаш ФК Вождовац.

Песма коју је Миљковић поклонио клубу је инструментал и послужиће као клупска музика за разне прилике. Песму можете да послушате у доњем прилогу.

Сада, уз клупску химну, имамо и клупску песму. Хвала г. Миљковићу на лепом поклону и гесту!

НЕСРЕЋАН ПОРАЗ

Наши Српски бели орлови су нажалост изгубили вечерас од екипе Торонто фалконси резултатом од 2-1.

Торонто фалконси су повели само четири минута након почетног ударца, када је Назар Слободијан извео директан слободан ударац унутар десне стативе и ван домашаја нашег голмана Николе Постића, за вођство од 1-0 на полувремену, а Васил Матвиишин је повисио на 2-0 за Фалконсе у ​​60. минуту. Пет минута касније, везиста Српских белих орлова Никола Ђурковић упутио је далекометни шут који је погодио мрежу голмана Фалконса Васила Шпука и тиме смањио резултат на 2-1, што је ишло у корист Фалконса при последњем звиждуку.

Тренутно смо на врху табеле са седам победа и две нерешене утакмице у девет утакмица за 21 бод.

Наша следећа утакмица је на Матами филду у Мисисаги против ФК Динамо у суботу 19. августа у 18:00 часова.

ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА

Захваљујући головима Данила Бакоча, Срђана Симовића, Николе Тимотијевића и Владимира Стризовића, наши Српски бели орлови победили су вечерас Хамилтон сити на Матами филду у Мисисаги резултатом од 4–2.

Голман Српских белих орлова Адријан Ибањез одбранио је једанаестерац, али је после тога везни фудбалер Хамилтон ситија Вукашин Ковачевић ушао са крила и погодио за вођство од 1-0 у 20. минуту. Наш Данило Бакоч изједначио је резултат на 1-1 у 38. минуту, а два минута касније Срђан Симовић је довео наш тим у вођство од 2-1. Хамилтон сити изједначио је резултат на 2-2 лепим голом Бранка Гаврића ван шеснаестерца у 49. минуту. Наш тим је био све истакнутији како је друго полувреме одмицало што се и показало головима Николе Тимотијевића у 61. минуту и ​​нападача Владимира Стризовића у 70. минуту за коначан резултат од 4-2.

Наш следећи меч је у суботу 12. августа (14:00) на Матами филду у Мисисаги против Торонто фалконса.

ПОБЕДА РАДУЈЕ И ИГРА ОХРАБРУЈЕ

Српски бели орлови задржали су добру форму победом од 4-1 над екипом Ути блек перл у суботу.

Ути блек перл повео је 1-0 голом Матијаса Леонарда Корије у 5. минуту, а Марко Стајић је изједначио у 45. минуту за Српске беле орлове. Два гола нападача Владимира Стризовића и четврти гол Николе Тимотијевића у 81. минуту употпунили су победу Српских белих орлова од 4-1. Дефанзивни везни Белих орлова Никола Ђурковић добио је црвени картон у 70. минуту због грубљег старта.

Наш клуб сада има скор од 5-2-0 за петнаест бодова на другој позицији на табели.

Наш следећи меч је у суботу, 29. јула (18:00) на Матами филду у Мисисаги против Хамилтон ситија.

БОЛАН ПОРАЗ ОД СКАРБОРА

Извештај и фотографија: Ђурађ Вујчић

Горњи ред: Стефан Милошевић, Марко Павићевић, Петар Планић, Иван Ћендић, Марко Красић и Бојан Зорановић (тренер)

Доњи ред: Марко Стајић (капитен), Никола Тимотијевић, Никола Ђурковић, Срђан Симовић и Данило Бакоч

Наши Српски бели орлови сусрели су се са ФК Скарборо јуче поподне на Парамаунт филду 1 (у близини Парамаунт фајн фудс дворане) у Мисисаги. Након чврстих и тешких деведесет минута, наш тим је нажалост изгубио 3-2.

Био је то занимљив меч у дану који је некако успео да буде сунчан, спаран и кишовит у исто време. Чувар наше мреже на овој утакмици био је Адријан Ибањез који је био солидан (одбранио је неколико изгледних шанси). Наш клуб је повео 1-0 после гола који је постигао Марко Стајић у 15. минуту ударцем са неколико метара, али је Скарборо касније изједначио голом Петра Ђорђевића у 25. минуту. Марко Стајић је у 44. минуту са беле тачке повисио резултат на 2-1 за наш клуб, али је Скарборо изједначио такође са беле тачке голом Џордана Веба.

Након што је Петар Планић фаулиран и остао да лежи на центру терена, Скарборо је наставио без избијања лопте у знак фер-плеја, а у истој акцији им је досуђен још један једанаестерац из којег су повели са 3-2 голом Хаима Грондоне. Ваљало би се рећи да је Планић и после меча био видно у боловима.

Пред сам крај утакмице, мало је фалило да Планић изједначи резултат али је лопта његовим ударцем главом погодила пречку. Мало касније, Марко Красић је шутнуо преко гола и то је било то – Скарборо је победио 3-2. Наши су се борили деведесет минута и није било лако али то је што је. Пораз је био болан и рекао бих незаслужен.

Победа је донела Скарбору предност од четири бода на врху табеле док су наши Орлови на другој позицији са дванаест бодова. Скарборо је примио само два гола из шест одиграних утакмица, а то су голови који је на овој утакмици постигао наш Марко Стајић који је и даље први стрелац лиге са седам постигнутих голова.

Српски бели орлови следећу утакмицу играју у Матами спортс парку у суботу 22. јула са почетком у 16 часова против екипе Ути блек перл.

Српски бели орлови (3-4-2-1): Адријан Ибањез, Срђан Симовић, Иван Ћендић, Петар Планић, Никола Ђурковић, Данило Бакоч, Марко Красић, Марко Стајић (капитен), Никола Тимотијевић, Стефан Милошевић и Марко Павићевић.

На клупи су били Џон Трај, Алексеј Рајшић, Марко Орошић, Мирослав Јовановић, Стефан Пејић, Владимир Стризовић (заменио Стефана Милошевића у 46. минуту) и Бојан Шишовић (заменио Николу Тимотијевића у 60. минуту). Тренер је био Бојан Зорановић.

НАПОМЕНА: У августу, Канадска фудбалска лига поништила је резултат ове утакмице и доделила службени резултат од 2-0 Српским белим орловима због неправилно регистрованог играча у постави Скарбора.

ПОБЕДА!

Головима Марка Стајића, Стефана Милошевића и Николе Ђурковића (два гола), наши Орлови су синоћ победили Вестон јунајтед резултатом од 4-0.

Марко Стајић дао је гол из петерца само два минута након почетка утакмице. Нападач Стефан Милошевић је потом савладао голмана Вестона Винисијуса Пинта де Карваља у 12. минуту за вођство од 2-0 на полувремену. Никола Ђурковић је постигао два гола у периоду од шест минута на половини другог полувремена када су наши Орлови контролисали већи део игре.

Вестон јунајтед је смањен на десет играча када је везисти Жоау Емануелу Матошу у 56. минуту показан црвени картон. Било је 4-0 у корист Српских белих орлова при последњем звиждуку што значи да је наш тим први на табели Канадске фудбалске лиге.

Наша следећа утакмица је у суботу 15. јула (14:00) на Парамаунт филду 1 (Paramount 1 Field) у Мисисаги против ФК Скарборо.

ПРВИ ПОРАЗ АЛИ И ПРВО МЕСТО НА ТАБЕЛИ

Хамилтон сити је 17. јуна победио наше Српске беле орлове резултатом од 2-1.

Гол за наш клуб постигао је Марко Стајић ниским ударцем са леве стране и голман Хамилтона Јануз Селај био је немоћан. Везиста Хамилтона Вукашин Ковачевић изједначио је резултат минут касније.

Александар Бошковић постигао је победнички гол за Хамилтон сити у 77. минуту чиме је екипа југозападног Онтарија победила другу у четири одигране утакмице, а при чему су наши Орлови претрпели први пораз у регуларном делу сезоне још од 5. јуна 2022. године.

Наша следећа утакмица одиграће се на Матами филду у Мисисаги у суботу, 24. јуна (у шеснаест часова) против Вестон јунајтеда.