ОБЕЋАВАЈУЋА ИГРА ОРЛОВА

Урош Стаматовић
Српски Бели Орлови су у свом првом ватреном крштењу, на Сентениалу одиграли нерешено 2:2 (1:1) против ове године изузетно појачаним и квалитетним тимом London. Ватрено крштење, јер након шест изузетно успешних година, ова година је година транзиције, где ће за разлику од прошлих година носиоци тима бити млади играчи одрасли овде. Први утисак је и поред тога што нису победили врло добар, обећавајући, јер само им је фалило оно што је дуго година одликовало Орлове, искуство и рутина.

Стадион: Centennial Време: Идеално Судија: David Barrie
Жути картони: Димитров, Беговић, Голијанин, Marcoccia
Стрелци: 1:0 Димитров (33) 1:1 Голијанин (39) 1:2 Marcoccia (48) 2:2 West

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Molder, Влашки, Димитров, Bailey, Клисара, Луковић (86.Негојевић), Crozier, Анастасов (46. West), Novais, Вукоје (73.Orleando)
Тренер: Урош Стаматовић
London City: Пушица Митровић, Беговић, Новковић, Николић, Милош Јаникић, Милан Јаникић, Халкић, Голијанин, Marcoccia, Miftari
Тренер: Станислав Звездић

Српски Бели Орлови су добро отворили утакмицу, имали више лопту у свом поседу, деловали мотивисано, док су гости, веома искусни вешто чували свој гол и играли доста опрезно. Треба рећи да је у овом тиму само један играч из прошле сезоне, силно су се појачали и са новим тренером. Исто тако треба истаћи и да су Орлови у потпуно новом саставу, али за разлику од искусних и познатих имена који су појачали London City, у нашем тиму су практично полетарци, неискусни играчи, али изузетно талентовани и жељни доказивања и време ради за њих.

Прву праву прилику видели смо у 12.минуту када су пресингом Димитров, Клисара и Анастасов одузели лопту на тридесетак метара од гола, Bailey додаје до Анастасова, овај вара чувара и сам са 12.метара шутира преко гола. У 15.минуту нова шанса за Анастасова али се слабо сналази. Клисара одлично центрира у 17.минуту, али је Виктор Анастасов био за мало кратак. Поново су Мишел и Виктор добро одиграли у 22.минуту, Анастасов у офсајду. Димитров одлично шутира са 20.метара, голман одбија до Анастасова који је био у офсајду.

32.минут, након прекида Bailey упошљава Клисару, следи идеалан центаршут до Димитрова, одлично прима лопту улази у шеснаестерац и прецизно шутира за више него заслужено 1:0!

38.минут, Димитров непотребно прави фаул, а уз то добија и жути картон, следи центаршут до Голијанина који прима лопту на 26.метара од гола, вешто вара Molderа и са 12.метара погађа наш гол за 1:1!

Вељко Луковић
Штета, јефтино примљен гол је мало спутао наше, ослабио је темпо, да би тек у задњем минуту првог дела наши пропустли велику шансу. Поново је Bailey пронашао Димитрова, добар продор и центаршут до Анастасова који пролази и голмана, али отишао је превише укосо, покушао повратном лоптом до Димитрова али од свега ништа.

48.минут, Орлови лако губе лопту на 45.метра од нашег гола, добро комбинују гости, лопта долази до Голијанина који петом враћа до Marcoccia, следи резантан неодбрањив шут под пречку и 1:2!

Након прекршаја над Westom, Димитров у 53.минуту слабо шутира из слободног ударца са 22.метра. Ранко Голијанин је сјајан играч, са великим и богатим искуством, то му нико не може оспорити, али и вечерас је играо оштро и безобразно против деце од којих је скоро дупло старији, исто то смо запамтили и у пређашњим утакмицама док је носио дрес Galaxi. Нека му је на част, коначно и заслушено је добио жути картон у 55.минуту. У 60.минуту Луковић добија дугу лопту, пас до Westa, улази у шеснаeстерац и шутира, голман одбија поново до Westa, ударац и лопта погађа једног играча на линији. West је унио пуно живости у наш напад, имамо иницијативу, али играмо доста јалово. Голијанин није био једини који је грубо, исто је то радио и Беговић и он је коначно добио жути картон у 72.минуту. У 76.минуту West проналази Orleanda, шутира преко гола. Наши појачавају, стежу обруч око гола противника, у 77.минуту Луковић шаље лопту у шеснаестерац, West одлаже лопту до Димитрова, али поново шут преко гола..

78.минут, корнер одлично изводи Клисара, одличан скок и ударац Westа и коначно 2:2!

До краја наши имају иницијативу, нападају, али сем добро изведеног корнера Клисаре на другу стативу, ударца Orleanda, нема шанси до 90.минута. Orleandо је одлично прошао, идеално центрирао, West пропушта до Димитрова који усамљен са 7-8 метара неометан промашује цео гол, невероватно. Само минут касније Димитров још једном промашује и крај.

Све у свему гледали смо добру и квалитетну утакмицу, штета што деби Уроша Стаматовића и већине наших играча није крунисан победом, али први утисци су више него добри.