ОРЛОВИ СА ПОЛА ГАСА

Српски Бели Орлови су вечерас лагано, без напрезања, са пола гаса победили St.Catharines Roma Wolves са 2:0 (1:0). Орлови су тако везали две победе и реми на старту, што је задовољавајуће. Вечерас нису одушевили, играли су онолико колико им је потребно да сигурно победе. И вечерас су се добро испромашивали и то је оно на чему морају да раде и побољшају.

Стадион: Centennial Време: Идеално
Жути картони: Луковић, Марић
Црвени картон: Vecchi
Стрелци: 1:0 Рајовић (21) 2:0 West (47)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Molder, Миличић, Влашки, Димитров (77.Orlando), West (77.Марић), Bailey, Клисара (46.Анастасов), Луковић (71.Вукоје) , Novais, Рајовић (54.Вицикнез)
Тренер: Урош Стаматовић

St.Catharines Roma Wolves: Perri, Di Maria, Vecchi, Veloza, Luberhino, Rosano (68.Gallo), Attard, Cambell, Bond (71.Huges), Janetos, Matei-Jan
Тренер: Carlo Arghittu

Орлови су утакмицу отворили доста млако, свесни да играју против младог и по квалитету недораслог противника. Имали су лопту у свом поседу, али без жустрости и недовољне мотивисаности. За разлику од њих гости играју и срчано и борбено, дајући свој максимум у сваком тренутку. Прва озбиљнија шанса виђена је тек у 13.минуту када је West лепо преварио чувара по левом крилу, убацио за Димитрова који са 12 метара слабо шутира преко гола. Димитров је био наш најигилнији и најопаснији играч, још једном пролази десном страном у 15.минуту, центрира до Рајовића који слабо шутира са 15метара. У 21.минуту агилни Bailey пресеца лопту на тридесетак метара од противничког гола, додаје до Рајовића који са ивице шеснаестерца левом ногом прецизно погађа доњи леви голманов угао и Орлови воде са 1:0!

У 25.минуту West из повољне позиције искоса са леве стране шутира преко гола. У 43.минуту Димитров додаје до Westа, који пролази два играча, има прилику да упосли бар двојицу у повољнијој позицији, одлучује се на ударац и то ради доста слабо. И онда у надокнади наши пропуштају можда и највећу шансу у првом делу. Кирилов додаје до Bailey у средини, утрчава у празно, добија филигрански тачан пас од Bailey, враћа до усмаљеног Рајовића који неометан са пет метара шутира преко гола.

Само што је почело друго полувреме, бек госзију граши, Димитров узима лопту, стушта се у казнени простор гостију, искоса са десне стране изблиза шутира, голман одбија лопту праву на ногу Westа и 2:0! У 50.минуту Анастасов носи лопту у контру преко центра, Vecchi га је буквално покосио са леђа и потпуно заслужено добија црвени картон. Гости у тим тренуцима постају агресивни, пуно трче и боре се за сваку лопту. Ималу су контру у 54.минуту када је Campbell искоса покушао лобом, али је Ђурковић био сигуран. Следи добар продор и ударац Bailey у 61.минуту са 25 метра преко гола. И Novais је добро шутирао изблиза након паса Вицикнеза, али голман брани. Гости имају нову прилику у 69.минуту, након центаршута са десне стране, Ђурковић промашује лопту, Cambell шутира главом и Molder испред гола спашава. Њест избацује Вукоја у 72.минуту, али у одлучном тренутку голман је бржи. У 80.минуту Bailey у доброј ситуацији превише оклева и петља, лопта долази до Вукоја који са 17.метра шутира поред гола. Лука Марић излази сам испред голмана у 85.минуту, искоса са леве стране, одлучује се да га дрибла одлази још више укосо и голман му узима лопту. Успут Марић добија и жути картон.Вицикнез погађа живи зид са 16.метара у 90.минуту, а Ђурковић још једном добро интервенише у 92.минуту и то је било све.

Гледали смо не баш добру утакмицу, у којој су Орлови играли онолико колико им је требало за победу.