НЕТАКНУТЕ МРЕЖЕ У ДЕРБИЈУ

У дербију кола, у сусрету две водеће екипе, два непоражена и љута ривала, мреже су мировале, није било голова, а ни пуно шанси; завршено је 0:0. Била је то права првенствена утакмица са пуно тактичког надмудривања, квалитетна, али не и лепа и узбудљива за гледање. Коначан резултат је и реалан и праведан исход, иако су вечерас гости, Орлови били ближи победи.

Стадион: Centennial Време: идеално Судија: A. Ruch
Жути картони: Deer, Srzentic, Baley, Миличић

Toronto Croatia: Ilic, Keran, Arapovic, Harris, Deer, Fitizwilliams, Tomac(60.De Medina), Srzentic, Мingon (63.Pirija), Vucemilovic Grgic, Maletic
Српски Бели Орлови: Ђурковић, Мolder, Миличић, Влашки, Bailey (74.Димитров), Orlando (78.Клисара), Novais, Негојевић, West, Вукоје (68.Анастасов), Рајовић

Почело је врло опрезно са обе стране, углавном се играло на средини терена добрих двадесетак минута. Прва права шанса виђена је тек у 30.минуту за Toronto Croatia.Након скраћеног корнера наши су избили лопту ван шеснаестерца, она долази до Mingona, који топовски шутира са више од 20 метара и Ђурковић спашава. У 34.минуту Орлови добијају слободан ударац са 26 метара. Рајовић одлично шутира и за мало преко гола. Након корнера у 36.минуту из повољне ситуације Вукоје шутира, али голман брани. У 40.минуту Maletic одлично изводи слободан ударац са 30 метара искоса, лопта прелази неколико играча Toronto Croatia који срећом не успевају да је захвате испред празног гола. У последњем минуту West у контранападу прелази два играча и у одсутном тренутку не успева да добро упосли одлично постављеног Рајовића.

У наставку је виђена иста слика као и на почетку утакмице, добрих двадестак минута није виђена ниједна шанса. И онда у 65.минуту Bailey шаље одличну лопту за Рајовића, који улази у противнички шеснаестарац, долази на пет-шест метара, шутира десном ногом, вањским фелшом и на несрећу лопта погађа стативу. Штета била је то шанса утакмице. Домаћи су били опасни у прекидима, тако је било и у 70.минуту након слободног ударца Maleticа, али Ђурковић одлично брани и избија лопту у корнер. West је имао последњу, али велику шансу да нам донесе победу у 91.минуту. Вешто се ослободио двојице чувара, одлично шутирао са 20 метара и за длаку преко гола. Штета, Орлови су били врло близу победе.

Орлови су одиграли добро и паметно, играли су против најјачег противника до сада, били ближи победи, али важно је да су још непоражени, важно због самопоуздања, хемије и атмосфере у тиму у наставку првенства.