ОРЛОВИ БЕЗ МИЛОСТИ

Српски Бели Орлови су вечерас забележили и четврту узастопну победу, наставили победничку серију, у доста допадљивој игри савладали су SC Toronto са 2:0(1:0). Орлови су били бољи током целе утакмице и потпуно заслужено победили годинама неугодног противника, једним од ретких са којима имају негативан биланс.

Стадион: Centennial Време: Идеално
Жути картони: Вукоје, Anderson, Марић
Црвени картон: Anderson
Стрелци: 1:0 Анастасов (19) 2:0 West (64)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Molder, Миличић, Влашки, Димитров (42.Клисара), Bailey (59.Anderson), Анастасов, West (83.Марић), Novais, Вукоје, Јаношевић (73.Вицикнез)
Тренер: Урош Стаматовић
SC Toronto: Zareian, DMello, Kadiyou, Orlov, Nogueira, Roberts (68.Gallo), Junior Ellis, Whiteman, Mcnicoll, Badat

Почетак утакмице је протекао у доста опрезној игри са обе стране и углавном се играло на средни терена. Прву озбиљнију шансу има Вукоје у 6.минуту, након центаршута Westа на прву стативу, али шутира главом преко гола. Novais у 8.минуту центрира и за мало није погодио гол. Како игра одмиче, Орлови преузимају иницијативу и у 19.минуту долазе у водство. Bailey је елегантно пребацио одбрану противника, а Анастасов се одлично сналази и 1:0! У 22.минуту досуђен је фаул за нас на ивици шеснаестерца, Миличић одлично центрира и Novais за мало промашује преко гола.

У другом делу наши настављају са добром игром, диктирају темпо и лако долазе испред гола гостију. У 48.минуту Вукоје одлично проналази Westа који улази сам испред голмана, шутира и Zareian брани. Нову велику шансу нашу промашују у 50.минуту, Влашки идеално за Анастасова који из одличне позиције полуволејом шутира за длаку поред гола. Велика надмоћ Орлова коначно је крунисана у 64.минуту, Anderson проналази Рајовића, следи филигрански тачна лопта до Westа на другој стативи који лако погађа за 2:0! Прву праву али идеалну шансу гости су имали у 66.минуту када је Whiteman прошао Влашког, идеално центрирао за Nogueira који главом шутира, али Ђурковић спашава. Следи период мирне игре, јер се победник знао и Орлови су сигурном игром спречавали покушаје гостију. Anderson, који је у игру ушао у другом делу, прво добија жути картон у 81.минуту, да би у 90.минуту добио и други жути, аутоматски и црвени картон, чини се доста непотребно.

Орлови настављају са добрим играма, то више није изненађење и у следећем колу играју са Toronto Croatia, који су такође добро стартовали, без пораза су и видећемо ко ће бити бољи у дербију.