КРИЗА ОРЛОВА

Након што су јуче изгубили од Windsor Stars са 2:1(1:0) Српски Бели Орлови су вечерас и по трећи пут заредом напустили терен погнуте главе, поражени од SC Waterloo, са 4:0(3:0). И док су јуче Орлови играли колико толико добро, у равноправној игри Windsor Stars су били срећнији и голом у самом финишу срећно победили (стрелац изједначујућег гола био је Анастасов), вечерас су потпуно разочарали. Домаћи тим је био пуно бољи, потпуно заслужено победио, са ипак мало превисоким резултатом. Очигледно Орлови су у кризи, тренутно су и испод црте која води у плејоф. У години транзиције где су главни ослонац млади играчи за очекивати је било осцилације у игри, ипак очигледна је криза, не само резултата него и игре. У средњем реду дефинитивно добро шкрипи, а примају се јефтини голови. Ипак треба бити оптимиста и очекивати да су млађи играчи извукли поуке из последњих утакмица. И порази су добри ако се извуку поуке. Након згуснутог распореда Орлови имају добрих десет дана за анализе и тренинге.

Стадион: Seagram Време: Спарно, кишовито Судија: А.Vaughan
Жути картони: Zelenbaba, Molder, Димитров, Клисара, Негојевић
Стрелци: 1:0 Hasecic (19) 2:0 Vukovic (28) 3:0 Ubiparipovic (40) 4:0 Vukovic(49)

Српски Бели Орлови: Маројевић, Јелић, Molder(46.Orlando), Клисара, Novais Негојевић, Велимировић(87.Crozier), Димитров, Рајовић, Вукоје(46.West), Анастасов
Тренер: Урош Стаматовић
SC Waterloo: Hakura, Dabic, Simeunovic, Hadrovic, Zelenbaba, Inglis, Colic, Ubiparipovic(65.Benavides), Heydarpour(45.Dukanac), Hasecic(73.Sokmez), Vukovic(58.Knox)
Тренер: Lazo Dzepina

Никола Маројевић
Почетак је протекао у неповезаној игри, испитивању снага, без шанси. Орлови никако да повежу редове, наш средњи ред не функционише. Изгубљена је лопта на средини терена у 19.минуту, SC Waterloo лако долази до нашег шеснаестерца, Zelenbaba шутира, Јелић одбија лопту, али само до Hasecicа који погаћа за 1:0. Исти играч има велику прилику у 22.минуту, али неометан шутира право у Маројевића. У 28.минуту избачена је дуга лопта на тридесетак метара од нашег гола где прво Molder промашује лопту, Јелић исто и Vukovic користи поклон, лако лобује Маројевића са 12 метара за 2:0. У 39.минуту Waterloo напада са десне стране преко Ubiparipovicа који се лако ослобађа Novaisа па Јелића, долази на неких 6-7 метара и лако погађа за 3:0. Иначе ово је био деби Јелића за Орлове, неславан, дошао је из Борца из Чачка. У 44.минуту Vukovic одлично изводи слободан ударац, а Маројевић још боље брани.

Тек што је почело друго полувреме из брзог контранапада Vukovic повећава на 4:0. Наши делују немоћно, ошамућено, тотално неповезано. Иако су имали велико водство и утакмица је била решена поједини играчи Waterloo играју изузетно прљаво и грубо, у чему су предњачили Vukovic и Zelenbaba, али су остали некажњени, а тренер Лазо Џепина је то толерисао. Иначе тим Waterloo је састављен од играча са наших простора. Наши су припретили тек у 88.минуту и након добре акције Рајовић је шутирао преко гола. У 90.минуту послије акције Негојевића и Рајовића, Анастасов добро шутира, али голман брани. Највећу прилику пропустио је Рајовић у надокнади времена, када је прошао и голмана, али је отишао укосо и шутирао, међутим голман је ипак стигао да одбрани и спречи бар утешни гол Орлова.

Српски Бели Орлови играју следећу утакмицу 3.Августа са Niagara United на Сентениалу.