НЕВЕРОВАТАН ПОРАЗ ОРЛОВА

У невероватној утакмици, где су гледаоци видели одличан фудбал и десет голова, Српски Бели Орлови су након невероватних преокрета изгубили добијену утакмицу са 4:6 (4:2). Требало је видети радост и неверицу младог тима Mississauga Eagles након шестог гола у надокнади времена, након поклон гола, нажалост не јединог вечерас. Орлови су већ након 18.минута губили са 2:0, издигли се и за тили час одували ривала са четири гола, играли се са њима све до половине другог дела и уместо да их напуне до врха, невероватним грешкама су их вратили у утакмицу и поклонили им три врло важна бода.
Стадион: Hershey Време: Идеално Гледалаца: 400 Судија: Аbdalla Mohamed
Жути картони: George, Melo, James, Fayehun, Миодраг, Вукоје
Стрелци: 1:0 Мelo (17) 2:0 Paul (21) 2:1 Миличић (29) 2:2 West(37) 2:3 Рајовић (39)
2:4 West(41) 3:4 Paul (58) 4:4 Kolbga (62) 5:4 Melo (83) 6:4 Samuels (91)

Српски Бели Орлови: Маројевић, Mиодраг (56.Orlando), Јелић, Влашки, Миличић,
Станковић, Димитров, Луковић (71.Анастасов), Рајовић, West, Клисара (69.Вукоје)
Тренер: Урош Стаматовић
Mississauga Eagles: George, MacDonald, Liptak, Macri, Melo, Paul, James, McLean,
Habidzi, Kolbga, Fayehun (80.Samuels)
Тренер: Alex Szczotka

Зоран Рајовић
Почетак је протекао у oтвореној, динамичној игри, да би наша одбрана у 17,минуту направила грешку и након прекршаја Миодрага, из исправно досуђеног пенала Мело доводи Mississauga Eagles у рано водство, 1:0. Само пет минута касније нова грешка наше одбране и Paul погађа за 2:0. Изгледа да су два јефтина гола, нису ошамутили наш тим, него разбудили. Миличић смањује у 29.минуту након лепе акције нашег тима и од тада на терену је постајао само један тим. Наши су радили шта су хтели, били жустрији, бржи, организовани и поврх свега изузетно опасни по противнички гол. У 31.минуту Димитров са десне стране пребацује лопту до Станковића, одличан ударац за мало поред леве стативе. У 36.минуту Рајовић одлично изводи слободан ударац искоса са двадесетак метара, али голман још боље реагује. У следећем 37.минуту Рајовић са десне стране проналази усамљеног West који са десетак метара по земљи погађа за 2:2. Само два минута касније Рајовић добија лопту на двадесет метара, следе две варке, лепо се намешта и шутира у дољи десни голманов угао за 2:3. Домаћи играчи и не знају где су, наши нападају са свих страна. Клисара улази муњевито по левој страни у 41.минуту и са саме гол линије убацује лопту испред гола, а West са неколико метара убацује лопту у мрежу за 2:4.

У наставку Орлови су мало смањили гас, отупила је оштрица у нападу, али били су пуно бољи. Велику шансу пропушта West у 53.минуту, након што га је избацио Станковић потпуно сам је трчао према голману који је окамењен стајао, West је стигао лопту и погодио голмана у руку уместо да га лагано заобиђе и да гол. Пошто је голман био изван шеснаестерца судија је досудио слободан ударац и уместо црвеног картона показао је голман жути. Димитров изводи слободан ударац, али погађа једног играча из одбране. Домаћи имају корнер у 59.минуту, Paul неометан скаче и шутира главом из близине, лопта удара у земљу, добија лук,одскаче, Маројевић слабо интервенише и 3:4. Од тог тренутка растрчали су се млади фудбалери Mississauga Eagles. Ипак наши опет пропуштају шансу када Миличић одлично избацује Рајовича на левом крили, следи идеалан центаршут на другу стативу где Димитров промашује лопту. У следећем минуту следи казна. Неодлучност наше одбране користи Kolbga, који шутира искоса са леве ивице шеснаестерца, млако, лопта је закачила једног нашег играча и пешице завршила у супротном дољем углу нашег гола за 4:4. У следећим минутама домаћи не користе две велике прилике. Наша одбрана делује успорено и изгубљено. Рајовић оклева у одличној позицији у 77.минуту, а у контранападу центарфор домаћих из чисте позиције један на један шутира у Маројевића. Непотребно правимо прекршај у 85.минуту на 23.метра од гола по средини. Меlo шутира у голманову страну прецизно,али не и јако, и 5:4. Ништа наши нису успели да направе након шокантног преокрета, осим што је Миличић у 91.минуту практично поклонио лопту Samuels који је лагано искористио поклон и ставио тачку на утакмицу.

“Даш четири гола и изгубиш такмицу… невероватно.”-рече Урош Стаматовић на крају утакмицe тојећи у неверици. Три велика бода, плејоф бода су лако прокоцкана, прилика за поправни је у Недељу 12.августа на St. Joan of Arc стадиону са почетком од 18:30, где наши иду у госте много тежем противнику York Region Shooters.