ПЛЕЈОФ СВЕ ДАЉЕ

Српски Бели Орлови су одиграли само 1:1(1:1) са Mississauga Eagles, изгубили два драгоцена бода и све су даље од позиције која води у плејоф. Иако су били много бољи током целе утакмице, Орлови су били далеко од игре коју могу да пруже. Поново је пропуштено пуно шанси, а уз то нису имали ни спортске среће.

Стадион: Centennial Време: Идеално Гледалаца: 200 Судија: M. Dohar
Жути картони: Станковић, Вукоје, Димитров, De Sousa
Стрелци: 0:1 Мelo (3) 1:1 Рајовић (7)
Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Влашки, Велимировић, Orlando, Станковић, Струњаш(67.Миодраг), Bailey (81.Јаношевић), Рајовић, West, Вукоје(45. Димитров)
Тренер: Урош Стаматовић
Mississauga Eagles: Costa, MacDonald, Liptak, Macri, Melo, Paul, James, McLean, Habidzi, Kolbga, Fayehun (80.De Sousa)
Тренер: Alex Szczotka

Зоран Рајовић
Oдмах на почетку хладан туш за све присутне и наш тим, у трећем минуту Bailey губи лопту, гости организују брз контранапад и Влашки прави прекршај на 20 метара. Најбољи играч гостију Мelo одлично изводи слободан ударац и 0:1. Орлови су брзо одговорили, већ у 7.минуту Струњаш прекида један пас, потом се ослобађа два играча и са неких тридесетак метара одлично упошљава Рајовића који улази у шеснаестерац и са десетак метара шутира у голманов угао за 1:1. У тимм тренуцима чинило се да ће Орлови лако до победе, изједначили су на време и деморалисали противника. У 10.минуту добра акција Орлова коју почиње Велимировић, одиграва до Рајовића, овај до Westа, идеална дијагонала на друцу стативу, али Вукоје касни за делић секунде. И онда Орлови стају, имају иницијативу, јалову, једноставно нису створили ниједну прилику до краја првог дела.

У другом делу наши су почели оргонизованије. У 55.минуту Велимировић избацује Димитрова, следи одличан пас за Рајовића, улази у шеснаестерац и са неких 12.метара погађа пречку. Велику прилику имају и гости у 58.минуту након грешке Станковића, срећом Мelo са само осам метара шутира преко гола. У 64.минуту Рајовић изводи корнер Влашки одлично скаче и шутира главом за који центиметар поред гола. Одличан контранапад наших у 70.минуту, Димитров бежи, проналази Westа, овај до потпуно слободног Миодрага на десној страни шеснаестерца, који неометан уместо шута покушава дијагоналом на другу страну и још једна велика шанса је пропала. У 73.минуту Димитров добро шутира са ивице шеснаестерца преко гола. До краја гости су се одбранили и освојили злата вредан бод, оставивши Орлове два места иза себе. Освојили су један бод, Орлови су изгубили два.