ОРЛОВИ ИСПУСТИЛИ ПОБЕДУ

Српски Бели Орлови су у изузетно важној утакмици, пропустили прилику да победе, одиграли су нерешено 2:2(0:1) са TFC Academy. Орлове су од победе делиле две-три минуте, поновио се сценарио са утакмице са York Region Shooters. Наш тим је био бољи, квалитетнији, имао неупоредиво више шанси. Млади тим TFC Academy показао је практично само два квалитета; изузетно физички спремни и изузетно уиграни након прекида, тако су и постигли оба гола.

Стадион: Centennial Време: Прохладно Гледалаца: 300 Судија: David Barrie
Жути картони: Orlando, Велимировић, Рајовић, Станковић, Orestano
Стрелци: 0:1 Paunic (40) 1:1 Струњаш (49) 2:1 Рајовић (85) 2:2 Orestano (90)
Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Влашки, Велимировић, Orlando, Станковић, Димитров (80.Миодраг), Струњаш, Негојевић (56. Вукоје), Рајовић, West
Тренер: Урош Стаматовић
TFC Academy: Pothemount, Galle, Paunic, Pasher, Roubos, Camargo, Janniere, Sciaccitano (64.Avila), Orestano, Lindsay, Campannela (72.Wadid)
Тренер: Danny Dichio

Витомир Јелић
Од самог почетка Орлови су деловали много опасније у нападу. У 8.минуту Ђурковић дегажира до Јелића, који шаље дугу лопту до Westa, следи добар ударац, али поред гола. У следећем минуту добра акција Димитрова и Рајовића по десној страни, лопта до Струњаша који са 12метара шутира, али голман брани. У следећем минуту Рајовић пролази и проналази Westa у идеалној ситуацији који се мало спетљао и шутирао преко гола. У 18.минуту акција Станковића и Димитрова по десном крилу, следи идеалан центаршут и West постиже гол. Господин David Barrie још једном ступа на сцену, поништава регуларан гол, доноси још једну тендециозну одлуку на штету нашег тима, а било их је доста ове године. У 24.минуту Рајовић изводи корнер, Јелић одлично скаче и шутира са шест метара за мало поред гола. И онда стиже казна за наше промашаје. Након корнера уиграна акција гостију, Паунић неоматан из близине погађа наш гол и то је 1:0.

Кренули су Орлови у пуну офанзиву од старта другог дела. У 49.минуту Димитров одлично центрира са десне стране, West прима лопту у шеснаестерцу, руше га на шест метара од гола, ипак он некако додаје до Струњаша који са седам метара погађа за 1:1. После гола гости организују добро одбрану и доста трче на средини терена, затварају наше. Тек у 77.минуту наши стварају прилику. Дуга лопта Ђурковића до Рајовића, ослобађа се играча, додаје до Вукоја, идеалан центаршут на пет метара, али тамо нема никога. У 79.минуту Рајовић пролази и одлично шутира са 20 метара, али на шалост погађа стативу. Опет наши потпуно контролишу игру, и коначно у 84.минуту након што је West буквално украо једну лопту, улази у шеснаестерац и са саме корнер линије упућује дијагоналу на другу стативу до Миодрага, овај враћа до Рајовића и наши воде са 2:1. И када се очекивало да ће Орлови освојити три велика бода, погрешили су, изгубили лопту и направили фаул у 90.минуту. Након скраћеног корнера опет увежбана акција гостију, овај пут Orestano остаје потпуно сам на седам метара и лако постиже гол за 2:2. Велика прилика за Westa у 93.минуту, одличан полуволеј, али право у голмана и остаје 2:2.