ОРЛОВИ У ПЛЕЈОФУ

Српски Бели Орлови су осигурали позицију за плејоф, након што су синоћ потпуно заслужено, рутински победили директног конкурента за пласман у плејоф Brampton City Utd са 3:1(2:0). Утакмица је поред велике важности, јер је победник практично у плејофу, имала и посебну тензију јер је познато да чак пет дугогодишњих стандарних првотимаца Орлова ове године брани боје Bramptona. Синоћ су у сатаву Bramptona била двојица. Ипак утакмица је протекла у фер и коректној игри и понашању, а сама утакмица је била права првенствена, борбена и са не баш пуно шанси. Орлови су били доминантни током целе утакмице, рано повели, баш на време повећали водство и у правом тренутку докрајчили противника. Чињеница је да је Brampton први ударац, или боље рећи покушај, на наш гол имао након сат времена игре.

Стадион: Centennial Време: Идеално Гледалаца: 200 Судија: Yusri Rudolf
Жути картони: Bailey, Вукоје
Стрелци: 1:0 Струњаш (3) 2:0 West (36) 3:0 Рајовић (60) 3:1 Guzman (81)
Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Влашки, Велимировић, Orlando, Станковић (76.Клисара), Димитров (68.Миодраг), Струњаш (68.Негојевић), Bailey (68. Вукоје), Рајовић, West(76.Марић)
Тренер: Урош Стаматовић
Brampton City Utd: Lopes, Медић, Robertson, Diaby, Јанковић, McIntosh(72.Odhorer), Garcia(65.Da Silva), Guzman, Nunes (73.Niles), Xhamen, Velastaqui (80.De Sousa)
Тренер: Armando Costa

Зоран Рајовић
Орлови су повели већ у другом минуту. Досуђен је прекршај са десне аут линије у висини шеснаестерца, Рајовић идеално центрира, а Струњаш је главом само окрзнуо лопту, довољно да је преусмери у доњи десни голманов угао за 1:0. Рано водство Орлова утицало је да се игра углавном на средини терена, наши су играли доста опрезно, а противник практично безопасан у фази напада. Орлови су прву праву прилику и реализовали у 36.минуту. Био је то мат у три потеза. Струњаш је из прве послао пас до Рајовића на левој страни у висини шеснаестерца, овај из прве у средину до Westа, а он из прве из окрета поред немоћног Медића по земљи шаље лопту у мрежу за 2:0. Струњаш је у 44.минуту вешто лажњаком избацио противника, и одлично шутирао десном ногом са 17 метара, за мало преко гола.

Иста слика у дугом делу, наши опрезни, чекају противника да се коначно отвори. Велимировић у 59.минуту лепо избацује Рајовића, који излази сам испред голмана, ипак у његов ударац голман одбија, а у наставку акције Јанковић прави непотребан фаул на 23 метра од гола. Рајовић шаље неодбрањиву жабицу у доњи леви голманов угао за 3:0! Тек тада гости су бар покушали нешто да ураде, у нашем тиму извршено је чак пет измена, тек гости су имали неколико полушанси и након грешке или поклона наше одбране Brampton je голом Guzmana у 82.минуту ублажио пораз. Са друге стране наши су пропустили три велике прилике. У 86.минуту Рајовић феноменално прима лопту на 18.метара, из прве шутира који центиментар поред стативе. У 90.минуту неуспешна офсајд замка, чак тројица наших играча испред голмана, али у одсутном тренутку Марић даје мало јачи фор и голман је ухватио лопту. У 92.минуту Рајовић сјајно шутира из слободног ударца са 20метара, ипак лопта је само окрзнула стативу и остало је 3:1.

Орлови су потпуно заслужено у плејофу. Имали су великих осцилација, много тога је ове године рађено против њих ван фудбалског терена. Ако се изузму 2-3 утакмице нико се не може похвалити да је надиграо наш тим и то нам даје наду и веру за велики оптимизам пред плејоф, све бољи и јачи Орлови могли би бити највеће изненађење завршног доигравања. Орлови играју у Петак са TFC Academy и тада ће знати са које позиције стартују, тренутно седме или мало вероватно осме позиције.