ПОРАЗ СОЛИДНИХ ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су поражени од Montreal Impact Academy са 1:0(0:0). Орлови су у најгорем случају били равноправан или бољи тим, чак и када су крајем првог дела остали са играчем мањем. Слободно се може рећи да је на резултат утакмице утицао судија који је покушај нашег играча да дође пре до лопте, тендециозно окаректерисао као груб и намеран фаул. Дотле наши су били бољи, равноправни до примљеног гола и након тога опет бољи тим.

Стадион: Claude Robillard Sports Complex Време: Облачно Судија: J.P. Jalbert
Жути картони: Велимировић, Марић, Lefevre, Incu
Црвени картон: Bailey (45)
Стрелац: 1:0 Lefevre (55)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Orlando, Влашки, Велимировић, Димитров (82.Марић), Станковић (87.Анастасов), Bailey, West, Рајовић, Клисара (71.Струњаш)
Тренер: Урош Стаматовић

Montreal Impact Academy: Beaulieu, Tissot, Meftouh, Ndiaye (51.Gefrrard) Lapointe-Senecal, Mesouti, Lefevre (86.Cardin), Morin, Ilcu (74.Joly), Аit Slimane, Gagnon-Lapare (90.Lafont)
Tренер: Philippe Eullaffroy

Почетак утакмице протекао је углавном на средини, а први су припретили Орлови у 10.минуту када је West прекинуо једну лопту, додао до Рајовића који шутира поред гола са 20 метара. Узвратили су домаћи у 12.минуту из брзе контре, добро је шутирао Аit Slimane, али Ђурковић је сигуран. У 15.минуту Ђурковић из прве дегажира до Westa, лепо прима лопту и избацује Bailey кога руше у казненом простору, он ипак успева да дода лопту до Рајовића, његов ударац голман одбија, лопта долази до Димитрова који за мало промашује гол. Велику прилику имали смо у 18.минуту након корнера домаћих, наши иду у брзу контру три на три и у одлучном тренутку Bailey не успева да проигра Димитрова. У 24.минуту Рајовић одлично центрира са леве стране, West лепо прима лопту на груди, одлаже за Димитрова који промашује гол са 7 метара, а имао је и слободног Bailey. Нова шанса за Орлове у 44.минуту након што су комбиновали West и Рајовић, овај шутира са 20 метара, голман брани. У 45. минуту Јелић избацује дугу лопту која изненађује и прескаче домаћу одбрану, Bailey прати и у пуном шпринту иде на лопту, али голман је бржи и у међусобном судару Bailey мало закачиње голмана. Овај је у истом тренутку почео да се превија, судија наседа на то и показује црвени картон Bailey, на запрепаштење свих. Само неколко тренутака касније нормално голман је устао и наставио утакмицу. Орлови су добро одиграли први део, били бољи и штета што бар једну шансу нису искористили.

Наши су почели други део веома опрезно, играли су са играчем мање, па ипак опет су први имали шансу. Опет је Ђурковић добро избио лопту, опет је West лепо примио лопту, послао до Димитрова на крилу, следи идеалан центаршут и West промашује са седам метара. Само два минута касније неко од наших играча је играо руком на 20.метара од гола. Лопта долази до Lefevre који приземним добрим ударцем погађа десни угао Ђурковићевог гола и 1:0. Од тог тренутка домаћи су се средили, лепо комбинују, користе играча више и држе лопту у свом поседу. У неколко наврата Ђурковић је одличним одбранама сачувао наш гол. Орлови су највећу шансу за изједначење имали у 75.минуту након брзог контранапада, Струњаш износи лопту на тридесетак метара од гола противника, следи идеалан пас за Westа, који излази сам испред голмана, очи у очи, али не успева да пронађе пут до мреже. Штета, заслужили су Орлови бар бод данас. Остаје жал за пропуштеним шансама, судијска неправда, ипак уколико оваквом игром наставе и поред тешког распореда Орлови ће изборити плејоф.