ТРЕЋИ ХЕТ ТРИК ВЕСТА

Српски Бели Орлови су вечерас, у Brantfordu освојили три изузетно важна бода, три бода који су их довели на праг пласмана у плејоф. Орлови су победили Brantford Galaxy са 4:1(3:0), директног конкурента за позицију која води у плејоф. Орлови или разбију или упрскају, срећом вечерас су одиграли перфектно и можемо рећи наставили континуитет добрих игара иако су изгубили последњу утакмицу са Montreal Impact, а сви знамо како и због чега. Вечерас и добро и дисциплиновано, креативно и ефикасно. Richard West је одиграо још једну бриљантну утакмицу и трећи пут ове сезоне постигао три или више голова на једној утакмици.

Стадион: Lions Park Време: Сунчано, ветровито Судија: М. Аrduini
Жути картони:
Стрелци: 0:1 Димитров (7) 0:2 West (10) 0:3 West (20) 0:4 West (54) 1:4 Jelovac (74)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Orlando (84.Беадер), Влашки, Велимировић, Димитров, Станковић (61.Миодраг), Струњаш (61.Клисара), West (61.Негојевић), Рајовић, Bукоје (68.Crosier)
Тренер: Урош Стаматовић

Pusica, Simmons, Ferreira, Machado, Alexander, Leko (8.Trambley), Trombetta (64.Vrakela), Golianin, Jelovac, Sheperd (74.Japalak), Oluic (46.Uzunovic)
Тренер: Tomislav Dancetovic

Почели су Орлови у формацији 4-3-2-1, добитној од самог старта на којем су Орлови јасно показали да су вечерас дошли да победе. Већ у 5.минуту Станковић је одлично шутирао са тридесетак метара за мало преко гола. У 7.минуту голман домаћих избија лопту испред гола, Станковић скаче и одлаже лопту за Димитрова који из прве са 30.метара неодбрањиво лопту шаље под пречку за 1:0! Нова успешна акција нашег тима у 10.минуту, након које Рајовић идеално проналази Westa који са 7 метара главом погађа за 2:0. Притисак Орлова не јењава и у 20.минуту Рајовић шаље оштру лопту за Westa, који је одлично прима и контролише, улази у шеснаестерац и шутира у леви доњи голманов угао за 3:0. Већ тада се могао наслутити победник, али Орлови свесни свих падова и изненађења током сезоне, и даље у потпуности контролишу игру и нападају. У 30.минуту Димитров упошљава Westa који вара два чувара, проналази Рајовића, следе опет два дриблинга и добар ударац, али голман је овог пута одбранио.

У другом делу иста слика на терену. У 54.минуту опет Станковић упошљава Рајовића, који иако ометан од двојице чувара шаље идеалан центершут и West главом са седам метара постиже свој трећи гол или 4:0 за Орлове. Домаћи су успели да постигну почасни гол, након што је судија након једне неопасне ситуације у нашем шеснаестерцу у 74. минуту свира пенал. Јеловац је извео пенал, Ђурковић одбранио, али је Јеловац био на правом месту и послао одбитак у мрежу за 4:1. Велику шансу пропушта Рајовић у 80.минуту, након паса Станковића, ушао је у шеснаестерац, шутирао и голман је одбранио, чинило се да је Рајовић могао и да упути пас.

Велика три бода Орлова, тренутно су седми на табели и са оптимизмом очекујемо последње три утакмице у првенству. Орлови имају изузетно тежак распоред, два пута играју са TFC Academy и играју против Brampton City директног ривала за позицију која води у плејоф. Рачуница је проста, две победе воде у плејоф, добро је што Орлови улазе у последња три кола са седме позиције, све је у њиховим рукама и ако одиграју добро не треба да стрепе за остале резутате. Следећу утакмицу Орлови играју у Петак 21.Септембра са TFC Academy. Утакмица се игра на Сентениалу са почетком у 21:00.