ХЕТ ТРИК РАЈОВИЋА И ВЕСТА

Српски Бели Орлови су вечерас, након два ремија, у Кингстону до ногу потукли Kingston FC са 7:3(3:0). Овом победом Орлови су тренутно на осмој последњој позицији која води у плејоф. Вечерас су победом напредовали три места, и што је много важније уверили нас још једном да када хоће могу добити свакога, исто тако уверили су нас још једном да од готовог стварају вересију, још једном су виђене велике осцилације у игри нашег тима. За само неколико минута дозволили су противнику да се након 5:1 врати у утакмицу, срећом Мississauga се није поновила.

Стадион: Invista Centre Време: Облачно, ветровито, хладно Гледалаца: 200 Судија: А.Pereira
Жути картони: Emard, El-Asmar, Al-Wadaan,
Стрелци: 0:1 West (4) 0:2 West (13) 0:3 Рајовић (29) 1:3 El-Asmar (60) 1:4 Рајовић (62) 1:5 West (65) 2:5 McCurdy (69) 3:5 Ba (71) 3:6 Рајовић (73) 3:7 Рајовић (89)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Јелић, Orlando, Влашки, Велимировић, Димитров, Станковић, Bailey, West, Рајовић, Струњаш
Тренер: Урош Стаматовић

Kingston FC: Lopes, Edwards, McCurdy, Emard, Ba, Al-Badry, Sogio, Orellana-Rubio, Delmaire, Sidorov, El-Asmar
Тренер: Colm Muldoon

По хладном и вјетровитом времену, растрчали су се Орлови од почетка утакмице и већ у 4.минуту повели са 1:0. Baily je пресекао пас домаћих, вешто преварио два играча и пронашао Westa који је ушао у казнени простор, дриблингом избацио два играча и приземним ударцем погодио голманов угао. У 13.минуту слична акција, овога пута Велимировић одузима лопту, проналази Рајовића који идеално шаље за Westa, следе опет два дриблинга и исти доњи голманов угао за 2:0. Наши потпуно контролишу утакмицу, стварају доста шанси, а највећу је пропустио Димитров у 25.минуту након што је Рајовић одлично центрирао, голман кратко одбио а Димитров из пуног трка шаље лопту преко гола са 8 метара. Само три минута касније нова добра акција наших, Влашки износи лопту и проналази Westa који овог пута асистира Рајовићу. Рајовић је лепо примио лопту, шутирао, голман је одбранио први ударац, не и други главом Рајовића за 3:0.

Доста опуштеније играли су Орлови у другом делу и казна стиже у 59.минуту, након центаршута са десне стране у гужви се најбоље сналази Asmar и смањује на 3:1. Срећом тандем Рајовић-West вечерас је био нерешива енигма за играче Kingston FC. West је у 66.минуту још једном побегао одбрани, руше га на 16 метара, а Рајовић из слободног ударца погађа рашље за 4:1. У следећем 67.минуту Станковић проналази Рајовића на крилу, следи идална дијагонала за Westа који лако са 5 метара погађа за 5:1. И онда наши опет стају и више се шетају него што трче. У 69.минуту Ђурковић је превише држао лопту у рукама и судија свира индирект, који McCurdy вешто користе и то је 5:2. Само неколико минута касније након корнера, наши стоје, не реагују и Ba смањује на 5:3. Ипак само два минута касније вечерас разиграни Рајовић постиже наш шести гол, и оверава победу. У 89.минуту, иако је гол уписан Рајовићу, наши су натерали домаћина да сами себи дају гол, за коначних невероватних 7:3.
Сви они који су вечерас гледали утакмицу сигурно неће зажалити што су дошли по лошем времену, видели су 10 голова. Орлови су одлично започели мини турнеју, сутра у Недељу играју у Монтреалу, изузетно тешко гостовање, хоће ли Орлови коначно повезати две добре утакмице?