ОРЛОВИ ИЛИ ЈЕСУ ИЛИ НИСУ

Српски Бели Орлови су вечерас по изузетно хладном и кишовитом времену на најлепши начин завршили регуларни шампионат, победили су јак, млад и изузетно спреман тим TFC Academy са 5:2(3:2). Орлови су и вечерас показали оно што их је обележило ове сезоне, да кад хоће сваког разбију, али исто тако имали су и тренутке кад су били тим испод просека. Вечерас им је требало само по 15 минута у оба полувремена, да просто понизе противника.

Стадион: Downs view Park Време: хладно и кишовито Судија: Richard Oliveira
Жути картони: Влашки, Марић
Стрелци: 0:1 West (13) 1:1 Lindsay (16) 2:1 Lindsay (21) 2:2 Димитров (33) 2:3 Рајовић (39) 2:4 Рајовић (79) 2:5 Рајовић (89)
Српски Бели Орлови: Ђурковић, Orlando, Клисара, Јелић, Влашки, Станковић, Димитров, Струњаш (83.Беадер), Bailey (60.Миодраг), Рајовић, West (78.Марић)
Тренер: Урош Стаматовић
TFC Academy: Pothemount, Rose, Bradshow, Sargeant (75.Paunic), Avila, Almeida, Camargo (66.Wadid), Janniere (83.Penello), Wagenknehct (64.Avila), Orestano (45.Aparicio), Lindsay
Тренер: Danny Dichio

Кирил Димитров
Домаћи су на почетку имали лопту више у поседу, више су трчали. Након што смо изгубили лопту на десној страни Camargo усамљен шутира у 8.минуту преко гола. У 13.минуту Клисара креће са наше половине претрчава неколко играча по левој страни и идеално по земљи центрира до Westа који вешто прима лопту, и шутира у доњи десни угао гола, Орлови воде 1:0. И то Орлови стају, слабо трче, не крећу се. У 16.минуту Bailey непотребно губи лопту на центру, следи брза акција преко Avila по десној страни, проналази усамљеног Lindsay који са дестак метара искоса неодбрањиво погађа ближу страну нашег гола и 1:1. У 21.минуту опет наши губе лопту на центру, не враћају се, опет акција у два потеза, овај пут Lindsay са друге стране из сличне позиције левом ногом погађа за 2:1. У 25.минуту опет Lindsay испред нашег гола из близине шутира и Ђурковић брани. Хладно време постало је још хладније јер киша почела да пада. И изгледа да то буди наше. Одједном су се растрчали, стварали играча више, дупли пасови и убацивања, тек наши су стварали шансу за шансом. Димитров након центаршута Westa и одлагања Рајовића шутира преко гола, потом West промашује из близине и у 33.минуту West са десне стране проналази Димитрова који је утрчао у шеснаестрац и искоса са 14 метара шутира у супротни угао за 2:2. У 39.минуту опет West избацује Рајовића по десној страни који поред истрчалог голмана пласира лопту у мрежу за 3:2. До краја првог дела тотална доминација наших, али резултат остаје непромењен.

У другом делу млади, али нескусни тим TFC Academy имао је добрих пола сата више од игре, држали су лопту, пребацивали је са једне стране на другу, покушавали дугачким центаршутевима, али наша одбрана у другом делу је била беспрекорна, без грешке. Једину озбиљнију шансу домаћи су имали у 56.минуту након корнера, али је Паунић шутирао преко гола. Рајовић избацује Струњаша у 60.минуту на левом крилу, овај улази унутра, лажњацима избацује двојицу играча, шутира десном ногом, али голман брани. Наши су чекали да се противник изпразни, чекали и дочекали. Прво судија у 67.минуту не свира пенал након центаршута Струњаша са леве стране, лопта је очигледно погодила једног одбрамбеног играча у руку. У 79.минуту Димитров као тане пресеца на центру један пас, додаје у средину за Рајовића, који одмах изацује Димитрова у трку, улетио је у казнени простор, кратак поглед и лопта на тацну за Рајовића који са дестак метара рутински погађа за 4:2. У 81.минуту Димитров избацује Марића по десној страни, Марић долази на неких 14 метара искоса, добар ударац, али преко гола. У 93.минуту Миодраг идеално центрира са десне стране из слободног ударца, Марич је највећи, шут главом поред гола. Велика доминација наших је коначано реализована у 89. минуту трећим голом Рајовића, иначе 18. ове сезоне. Расположени Димитров идеално у празно за Рајовића на левој страни казненог простора и зна се Рајовић то не пропушта 5:2. Судија и по други пут пропушта да свира пенал за нас у 93.минуту након прекршаја над Марићем. Судија је ставио лопту на 16.метара уместо на пенал. Рајовић добро шутира, али голман брани и одмах потом крај и велико олашање за грогиране домаћине који нису знали где су у последњих двадесетак минута.

Орлови су осигурали седму позицију пред плејоф, постоје додуше мале шансе да буду и шести. Свеједно противнику Орлова у четвртфиналу неће бити лако. Орлови су у години транзиције до сада, до одлучујућег доигравања, остварили планирано, и поред бројних тешкоћа у плејофу су и што је пуно важније консолидован је изузетно јак тим који скоро у неизмењеном саставу игра задњих пет-шест утакмица. Малобројни симпатизери Орлова вечерас су били поред самог терена и јасно се могло видети и чути током целе утакмице која слога влада у тиму. Бодрили су једни друге, од голмана и капитена Ђурковића до Рајовића, права милина, свака част момцима.

После утакмице разговарали смо са видно расположеним Урошем Стаматовићем тренером Орлова и раговор, као и више о предстојећем плејофу ћемо објавити сутра.