ОРЛОВИ У ПОЛУФИНАЛУ

Српски Бели Орлови су вечерас након два сата исцрпљујуће игре по изузетно тешким условима, победили SC Toronto са 1:0 (0:0) (0:0) у четвртфиналу плејофа Канадске Фудбалске Лиге и тако постали први полуфиналиста. Велики успех нашег тима, који иако вечерас нису одиграли онако како знају, заслужују све честитке за борбеност, дисциплину и силно трчање пуна два сата. Тешка утакмица за играње због временских услова, тешка и због значаја и вежности, практично цела сезона је зависила од ове утакмице за оба тима. Наши су ипак заслужено славили, тактички и дисциплином показали су и неопходну зрелост за велике утакмице. У игри без пуно прилика чекала се грешка или добар потез у нападу, Орлови вечерас нису направили грешку West је имао потез утакмице. Можда су домаћини привидно имали више од игре, али Орлови су имали неупоредиво више гол шанси. Наша одбрана предвођена капитеном Влашким, Јелићем и Ђурковићем вечерас је одиграла беспрекорно. Зоран Рајовић вечерас није имао своје вече, ипак наместио је одлучујући гол Westu.
Стадион: Lamport Време: хладно са јаком кишом Судија: Justin Tasev
Жути картони: Димитров, Osorio
Стрелац: 0:1 West (104)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Orlando, Клисара, Јелић, Влашки, Станковић, Димитров, Струњаш (79.Миодраг), Bailey (62.Вукоје), Рајовић, West (120.Велимировић)
Тренер: Урош Стаматовић
SC Toronto: Zareian, John, Ladiyou, Fabrizi, Perez, Roberts (61.Arangio), Alva, Whiteman, Di Biase, Osorio, Hall(86.Ellis)
Тренер: Patrice Geishar

Почетак утакмице јасно показује како ће се играти. SC Toronto игра допадљиво у пољу, вешто комбинују и када дођу близу нашег гола убацују се напред и бекови, са друге стране Орлови их пробају затворити на тридесетак метара од гола и нормално пробају дијагоналама да пронађу наше две главне узданице Рајовића и Westa, или убацивањем Димитрова по десној страни. Прву прилику има SC Toronto у 10.минуту након што се лепо кратким и брзим дуплим пасовима прошли кроз средину, Silva има простор за ударац са 16 метара, преко гола. Било је опасно и у 16.минуту након што је Hall утрчао по левој страни, центрирао на супротну десну, где је Roberts усамљен са десетак метара искоса шутирао преко гола. Прву праву прилику наши имају у 18.минуту, Bailey пресеца једну лопту, и избацује Рајовића који улази сам по десној страни у шеснаестерац искоса, али у одлучујућем тренутку неко из одбране га стиже, спречава ударац и лопта је у корнеру. У 24.минуту опет Hall центрира са леве стране на другу стативу где скаче Kalk и шутира главом лопта се од Влашког одбија до Osorio, али његов ударац завршава преко гола. У 29.минуту Димитров први пут пробија по десној страни, пас за Westа, али клизава лопта је бржа и од Westа. У 37.минуту Рајовић је у контри по левој страни, излази сам испред голмана, али због мокрог и брзог терена лопта му бежи и голман хвата лопту. У 40.минуту Струњаш проналази Westа на левој страни, он се лако ослобађа чувара, центрира, али никог од наших играча тамо. У овом делу утакмице Орлови су бољи и лопта је све чешће испред гола противника. Наши опет лепо комбинују у 45.минуту, дупли Рајовића до Westа, Рајовић прима лопту на седамнаест метара, али опет клизава лопта бежи, имао је самог Димитрова десно.
У другом делу и једни и други играју врло опрезно, важно је не направити грешку по изузетно натопљеном терену, све је хладније, а киша све јача. Води се права рововска борба за сваку лопту и дуго нема правих прилика. Прву прилику имају домаћи у 57.минуту када је из близине Di Biase шутирао по земљи поред десне стативе. У 72.минуту West додаје до Станковића који пролази једног играча и шутира одлично са двадесетак метара који центиметар преко гола. Наша одбрана је била одлична вечерас, у 76.минуту ретка грешка у додавању, Hall пролази по десној страни и срећом шутира преко гола. Орлови су били најближи голу у 83.минуту. Миодраг је одлично центрирао из слободног ударца са 40 метара искоса са леве стране, West сам неометан шутира главом са десет метара право у голмана. Како се ближио крај утакмице оба тима нису ризиковали, чекали су се продужеци.

У 95.минуту Рајовић одлично продире по левој страни, центрира и Вукоје је за мало кратак испред гола, у наставку West прихвата лопту на десној страни, одличан центаршут на другу леву страну, Рајовић потпуно сам са десет метара искоса из прве шутира у спољни део мреже. Велику шансу домаћи имају у 103.минуту након корнера Аrangio шутира главом са шест метара, Ђурковић брани, одбија лопту, улази опет у шут, опет брани и бива фаулиран. Орлови крећу у напад, Рајовић добија лопту на 40 метара од гола, шаље високу лопту за Westa који тешку клизаву лопту фантастично смирује, даје себи фор као на тацни, прави три-четири корака, издржава центархалфа на леђима и поред истрчалог голмана поткопава лопту која завршава у десном доњем углу, Орлови воде 1:0! Kренуо је одлични тим SC Toronto на све или ништа у другом продужетку. Практично играју само са три играча одзади, сви остали су напред, а и ноге су оловне не може се више трчати. То отвара велики простор за Westa и Рајовића, даје шансу да покажу своје умеће. У 108.минуту Рајовић по десном крилу, маестрално вара центархалфа и иде потпуно сам према голману који истрчава, имао је лопту на левој нози, није шутирао, хтео је још једном да дрибла центархалфа у трку, он му односи лопту. У 110.минуту Миодраг идеално проналази Рајовића самог на пеналу, ударац право у голмана. Зоран Рајовић је можда и најквалитетнији нападач у лиги, али вечерас једноставно није имао своје вече, како другчије објаснити шта није погодио у 117.минуту. Димитров га проналази на дванаест метара, потпуно сам, неки други пут погодио би и затворених очију, он то не промашује, али опет шутира право у голмана. Почело се стрепити да не стигне казна за промашаје, ипак Орлови су издржали, херојски се борили и изборили за полуфинале помало и прерано отписаног тима ове године и рекли би помало запостављеног тима. Али тако је и слађе и драже. Орлови нису одиграли своју најбољу утакмицу, али довољно квалитетно да потпуно заслужено постану први полуфиналиста. Још се не зна противник, али нама је свеједно, наши верују у себе и своју снагу.

Тако је деловао и покисли, али пресрећни Урош Стаматовић на крају утакмице:
“Веома тешка утакмица по веома тешким временским условима, момци су дали све од себе. Нисмо баш одиграли нашу најбољу игру, али резултат је онај који смо прижељкивали. После добрих игара у првенству ово смо и очекивали, а сада идемо даље. Имамо седам дана да се припремимо за полуфиналну утакмицу и ја мислим да су момци тек сад гладни успеха и мотивисани тако да ћемо опет дати све од себе у полуфиналу па шта нам бог да”