БЕЗИДЕЈНИ ОРЛОВИ

Кирил Димитров
Српски Бели Орлови су неочекивано, али потпуно заслужено поражени од St.Catharines Roma Volwes са 1:3 (0:1) и тако покварили изузетно добар утисак са отварања сезоне. Заказале су наше кључне линије, несигурна одбрана, спори везни ред и безидејни напад, а уз то ама баш нимало среће, за разлику од гостију који су све што су могли постигли и то у правим тренуцима.

Стадион: Centennial Време: хладно Гледалаца: 150 Судија: S. Hornsby
Жути картони: Вукоје, Chamale, Димитров
Црвени картон: Chamale
Стрелци: 0:1 Rosario (43) 0:2 Stranges (48) 0:3 Larocque (83) 1:3 Димитров (86)
Српски Бели Орлови: Аврамовић, Orlando, Zayarnyy, Jелић, Поповић, Луковић (86.Неговановић), Вукоје (58.Bailey), Станковић (58.Миодраг), Димитров, Струњаш (86.Беадер), Chamale
Тренер: Урош Стаматовић
St.Catharines Roma Volwes: Greco, DiMaria, Vechhi, Pavela (84.Mateljan), Stranges, Maclennan (62.Larocque), Rosario, Beatrice, Cirilo, Vieira, Nasser

Првих 10 минута игра на средини терена и у испитивању снага
12.минут-Полушанса SKRV, центаршут са десна крика и за мало непрцизни
15.минут-Станковић проналази Вукоја који се лоше сналази ,.. штета
Следећих 10 минута протекли су у недореченим индивидуалним покушајима Димитрова, Струњаша и Вукоја
26.минут-Chamale супер пролази по лијевој страни, Димитров касни, а Вукоје одбијену слабо шутира и овај покушај није уложијо трудом
28.минут-Грешка наше одбране,..Орланда па онда Поповића и Рома пропушта велику шансу
30.минут-Покушај напада Орлова, Станковић губи лопту у шеснестерцу ,Вукоје је краде од противника, следи шут али непрецизно , поред гола
38.минут- Chamale губи лопту на 25 метара, противник вара Поповића али на нашу срећу слаб шут са 13-14 метара право у руке Аврамовића
39.минут-Димитров упошљава Вукоја, који улази у 16 метара, шутира са 8 метара из коса и слабо поред гола
42.минут, Слободан ударац Роме с десног крила отприлике око 30 метара. Центаршут, лопта дуго путује,.. Наша одбрана спава и они неометано са 4 метра шаљу лопту у Стефанов лијеви угао. То је 1:0 за Рому
48.минут-Јелић катестрофално греши на 35 метара, што противник користи и са кратком игром пасова улазе у шеснаестерац, шутира Stranges са 7-8 метара у голманов десни угао и то је 2:0 за Рому
Следећих 10 минута пролази у слабој и досадној игри на средини терена.
67.минут-После лежерне игре нашег задњег реда Аврамовић спашава чист гол,.. За мало да Рома не повиси предност
70.минут послије још једног оштрог старта нашег играча Chamale судија му показује још један жути картон, а то је аутоматски црвени. Играмо са 10 играча
78.минут-Рамон упошљава Луковића на десној страни који готово неометан улази по десној страни али невероватно лоше упућује центаршут . Баш штета
82.минут-Поповић греши на центру, следи дуга лопта у средину наша одбрана тотално неспремна, Larocque улази и лагано заобилази Аврамовића и то је 3:0 за Рому
84.минут-Гужва у 16 метара Роме, руше Димитрова и то је једанестарац. Димитров га изводи успешно, али судија понавља ударац. Димитров је поново прецизан и то је 3:1
87.минут-Беадер сам на десној страни, има сво потребно време, лепо контролише лопту, улази у 16 метара и бира најгоре рјешење. Шут поред гола. Наша два играча су била на другој стативи, усамљени.
До краја смо створили још две три шансе, али није било промене резултата.
Вечерас игра нашег тима врло лоша у кључним линијама. Средина и задњи ред. Напад одсечен, без маште. Слабо издање Орлова.

Стаматовић: Вечерас смо правили невероватне и почетничке грешке, есхватљиво, противник је вечерас дао голове на време и све им је ишло на руку
Јелић: Вечерас сам пао у концентрацији, као да нисам то био ја, не знам шта се десило