НЕОЧЕКИВАНА, АЛИ ЗАСЛУЖЕНА ПОБЕДА

Српски Бели Орлови су неочекивано, али потпуно заслужено победили York Region Shooters са 1:0 (0:0) и тако потпуно неутралисали лош утисак након неочекиваног пораза кући у прошлом колу. У веома тврдој, борбеној утакмици, Орлови су били бољи тим, имали више шанси, једноставно потпуно заслужено победили. Наш млади тим изгледа да и ове сезоне прави осцилације у игри, али потенцијал је сигурно ту.

Стадион: St.Joan of Arc Време: хладно, ветровито Гледалаца: 50 Судија: M.Orellana
Жути картони:
Стрелац: 0:1 Струњаш (77)
Српски Бели Орлови: Аврамовић, Негоjевић, Zayarnyy, Jелић (46.Orlando), Поповић, Луковић, Вукоје (60.Миодраг), Станковић, Димитров, Струњаш, Bailey
Тренер: Урош Стаматовић
York Region Shooters: Ameltonis, Gardener, Capazzolo, Javier Juarez, Christey, Jackman, Atule, West, Rios, Humphrey, Dummett
Тренер: John Pacione

Ђорђије Струњаш
Почетак утакмице пролази у доста оштрој и на моменте грубој игри, претежно на средини терена у испитивању снага.
22.минут-После добре акције по левој страни Струњаша, па Димитрова лопта долази до Bailey, шут са 25 метара али сасвим безопасно за ЈRS.
25.минут-Корнер са десне стране Bailey изводи, ствара се гужва у 16 метара, Zayarnyy шутира са 5 метара, лопта се одбија до Поповића, још један шут, али поново само корнер, замало гол.
ЈRS су само један пут упутили шут на гол у првом полувремену, а више пута наши играчи су долазили у изгледну шансе, али никако да се искористе. Вито Јелић се жалио на повреду десне ложе, и напустио је утакмицу на полувремену.
60.минут-ЈRS у нападу, Gardener пролази по десној страни, долази до 6-7 метара, центрира али Аврамовић одбија, некако успевамо да се ослободимо притиска.
66.минут-Негојевић пролази 2-3 играча на лијевој страни, улази у 16 метара, руше га, али нажалост судија показује на линију од 16 метара. Димитров шутира, али голман добро брани
78.минут-Димитров пролази два играча по левој страни, страшан центаршут на другој стативи Струњаш се у скоку баца преко играча и шут главом у саме рашље. 1:0 за нас!
У задњих 10 минута ЈRS имали су теренску иницијативу, а самим тим створила се шанса за контранападе, тако да смо два пута били у могућности да повисимо резултат. Невероватно шта смо пропустили…
Играло се чак седам минута надокнаде, али резултат је остао непромењен, победа Орлова.

Стаматовић: Коначно победа, заслужена. Задовољан сам са игром, у појединим моментима смо показали да можемо да играмо добро.