УБЕДЉИВ СТАРТ ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су вечерас на отворању сезоне, потпуно надиграли и убедљиво победили Astros Vasas са 3:0 (1:0). Орлови су наступили у скоро потпуно новом саставу, подмлађени и након силних натезања, договарања и суђења на релацији CSL-CSA, и коначног старта лиге, ушли у првенство као велика непознаница. Први утисак је врло повољан, на моменте, поготову у првом делу Орлови су играли допадљив фудбал.

Стадион: Centennial Време: идеално Судија: Alexis Vaughan
Жути картони: Вукоје, Sasso, James
Стрелци: 1:0 Струњаш (21) 2:0 Станковић (74) 3:0 Димитров (82)

Српски Бели Орлови: Аврамовић, Orlando, Zayarnyy, Jелић, Поповић, Луковић, Вукоје(76.Беадер), Станковић, Димитров(84.Миодраг), Струњаш(70.Bailey), Chamale
Тренер: Урош Стаматовић

Astros Vasas: Toth, Kaume-Assane(65.Kolozsi), Sasso, Simon, Adalbert, James, Ramsey, Jung, Dano(37.Zwane), Csak, Gulyas
Тренер: Laszlo Kiss

Иван Станковић
Почетак утакмице и скоро цело прво полувреме протекли су у потпуној тернској надмоћи и иницијативи Орлова. Играли су врло повезано, кроз средину добро по крилима, али је фалила завршница. Наши су имали лопту у поседу бар 70 процената у првом делу, али створене су тек две-три шансе. Акције и врло маштовита игра у пољу већином су се завршавале ударцима са дистанце.

Прво је покушао Димитров у 6.минуту ударцем са ивице шеснаестерца поред гола. Исти играч у 16.минуту добро шутира, али опет поред гола. У 21.минуту досуђен је слободан удрац на 25.метара од гола уз леву аут линију. Уиграно, Кирилов брзо избацује Станковића који неометано улази у казнени простор искоса, сачекао је да се неко открије, и онда идеално упослио Струњаша на десет метара који рутински погађа по земљи за 1:0!, више него заслушено водство.

Наставили су наши са доминантном игром, али осим лажњака и доброг и замало непрецизног ударца Станковића са 16метара у 31.минуту и доброг ударца Вукоја у 45.минуту, наши нису створили веће гол шансе.

У другом делу Орлови су се свесно мало повукли, препустили ривалу привидну иницијативу у првих петнаестак минута, и онда у наставку потпуно сломили госте и за разлику од првог дела створили пуно шанси.

У 46.минуту Димитров добро шутира са 16метара и замало промашује. Прву полуприлику гости су имали у 55.минуту када је Gulyas врло добрим ударцем са 20метара погодио спољни део мреже. Велику шанса пропуштена је у 62.минуту након одличног корнера Станковића, Поповић је одлично скочио и шутирао главом са 7метара, али неко из одбране избацује лопту испред гол линије. У 74.минуту Димитров у продору по десној страни, идеално центрира до Станковића који одлично прима лопту, даје мали фор и са 14метара неодбрањиво шутира у леву голманову страну гола за 2:0. У 78.минуту нова велика шанса након корнера, али прво је шут Јелића из близине изблокиран, као и шут Димитрова након одбијене лопте. У 84.минуту вечерас расположени Станковић тресе пречку са двадесетак метара, ау наставку Димитров искоса са десне стране шутира у супротни угао за 3:0.

Није било лошег места у нашем тиму вечерас, Станковић је био изузетан, Јелић сигуран, Димитров расположен, ипак треба истаћи одличну игру 18.годишњег Стефана Поповића, који је у свом дебију за први тим одиграо без грешке.