МАЈСТОРСКИ ГОЛ БЕАДЕРА ЗА РЕМИ

Српски Бели Орлови су у доброј и интересантној утакмици, након одличне игре у другом делу, успели пред сам крај да освоје бод, 2:2 (0:0). Орлови су још једном показали два лица, од осредњости до изузетно квалитетне и допадљиве игре. Ипак требало је да противник поведе, па да се наш млади тим тргне и разигра. Треба још једном истаћи грубу игру домаћина, поготову у последњих пола сата. Ове године овај тим је убедљиво најгрубљи тим у лиги о чему сведоче картони и прекиди, нажалост вечерас су имали великог савезника у судији.
Стадион: Hellenic Com Centre Време: хладно, облачно Гледалаца: 50 Судија: David Barrie
Жути картони: Микетић, Беадер, Novkovic, Bakula, Magier
Стрелац: 1:0 Miftari (54) 2:0 Kukic (71) 2:1 Луковић (73) 2:2 Беадер (87)
Српски Бели Орлови: Аврамовић, Orlando, Zayarnyy, Jелић (46.Стојаковић), Поповић, Луковић, Вукоје, Станковић (46.Беадер), Миодраг, Chamale, Микетић
Тренер: Урош Стаматовић
London City: Markotic, Novkovic, Bakula, Marques, Magier, Pirija, Miftari, Fazlagic, Brandon, Kukic, Vukomanovic
Тренер: Jasmin Halkic

Милан Беадер
Домаћи су боље отворили утакмицу и од самог старта, заиграли агресивно, офанзивно. Већ у 2. минуту, Јелић враћа попречну Поповићу који слабо прима , Kukic прима добро , улази у 16 метара, пуца али право у Аврамовића. Следећих 10так минута теренска иницијатива London City, имали су две-три полушансе. У 16.минуту, после корнера којега је изнудио Chamale, повратну шаље Zayarnyy, Микетић вара играча, додаје до Мидрага, шут са 18 метара поред голманове десне стативе, за мало маши. У 42.минуту грешка средњег реда, дуга лопта London City, Јелић катастрофално греши, Fazlagic долази сам пред Аврамовића, вара га, али некако Orlando вади лопту из гола. Невероватно, велика срећа и полувреме је завршено 0:0.

Друго полувреме почело са малом несигутношћу наших. После једног прекида са десне стране у 56.минуту Miftari остаје сам, прима лопту на 5 метара и неометано даје гол, и то је 1:0 за London City. У 71.минуту опет прекид, на левој страни послије прекршаја Микетића, дугачка лопта, наш голман Аврамовић катастрофално греши, додаје лопту Kukicu који неометано погађа празан гол са 6 метара и повећава водство London City на 2:0.

Минут после, акције Chamale, Микетић добија лопту, улази у 16 метара, где га руше и то је пенал. Луковић је сигуран и то је 2:1, смањили смо. 83.минут, напад нашег тима, центаршут Миодрага, лопта одбијена и за мало у гол, ипак само корнер. После корнера лопта долази до Миодрага, вара играча и проналази Поповића на другој стативи који скоро невероватно маши празан гол са 3 метра. После тога наш голман Аврамовић је два пута сјајно интервенисао у ситуацији један на један и дефинитивно се искупио за грешку код другог гола. У 89.минуту, Chamale контролише лопту у средини, проналази Orlandа, који вара два играча на левој страни, супер центаршут, Беадер супер гол главом са 5 метара и то је 2:2. Остатак утакмице је протекао у великој теренској надмоћи нашег тима. Имали смо неколико шанси које нисмо искористили. Наш противник вечерас у задњих 30 минута је све радио осим играо фудбал, а све уз одобравање и вечерас катестрофално суђење. Наши момци су вечерас показали право лице, да могу да играју у оба правца, што дефинитивно већина од наших вечерашњих противника неће никад више моћи.

Стаматовић: ” Зар мора да примимо два гола да би почели да играмо. Наши момци нису свесни колико могу, само када хоће да играју ”