ОПЕТ ПОРАЗ У ДЕРБИЈУ

Српски Бели Орлови су поражени у дербију кола од Toronto Croatia са 2:0 (1:0). Овога пута дерби је био са на папиру, игра далеко од тога. Toronto Croatia је ипак био бољи тим, заслужено су победили, скоро рутински, искуснији су и старији, али и слабији него прошлих сезона. Орлови нису разочарали, више од пола тима је млађе од двадесет година, борили су се колико су могли, утисак је да су вечерас и превише респектовали ривала. И вечерас су јефтино примили голове, били бољи у другом делу, јалово нападали и након четири кола очигледно је да немамо центарфора, хвали завршница. Лако је искусна одбрана Хрвата излазила на крај са нашим нападачима, током целе утакмице створене су две полушансе, ниједан озбиљнији ударац на гол. Осетио се и изостанак повређеног Јелића, а утисак је да је и Станковић требао бити више са лоптом. Ипак и вечерас је наш млади тим научио доста тога и вечерас смо имали дебитанте.

Стадион: Sentennial Време: хладно, ветровито Гледалаца: 300 Судија: Justin Tasev
Жути картони: Влашки, Станковић, Strkalj
Стрелци: 1:0 Keran (6) 2:0 Bajamic (64)
Српски Бели Орлови: Аврамовић, Негоjевић, Zayarnyy (46.Orlando), Влашки, Поповић, Луковић (88.Беадер), Вукоје (24.Струњаш), Станковић, Димитров, Микетић (46.Chamale), Bailey (77.Миодраг)
Тренер: Урош Стаматовић
Toronto Croatia: Ilic, Arapovic, Keran, Fitizwilliams, Deer, Harris, Prgomet, Mingon, Maletic, Alva (60.Strkalj), Bajamic

Стефан Аврамовић
Од самог почетка видело се да наши превише респектују званичног првака лиге, доста су бојажљиви и већ у 6.минуту наивно примамо гол. Након корнера са десне стране, лопта путује на другу стативу, тамо је потпуно усамљен и заборављен Keran који са 6 метра главом погађа супротну страну гола. Покушавали су Орлови, али без успеха, нису имали решења за одличну одбрану противника. У 18.минуту након слободног ударца, створила се гужва у шеснаестерцу Хрвата, али нико није успео да боље реагује. У 29.минуту слободан ударац за Хрвате са 25 метара, Bajamic одлично шутира под пречку, Аврамовић одлично брани избијајући лопту у корнер. У 40.минуту још један опасан напад Хрвата по десној страни, Harris пролази и центрира по земљи до усамљеног Fitizwilliams на супротној страни који неоматан промашује велику прилику.

У другом делу Орлови су имали ветар у леђа и почели да играју агресивније и опасније. У неколико наврата припретили смо са десне стране, у 49.минуту Димитров је имао отвореног Струњаша, одлучио се да уђе у средину и слабо шутирао право у голмана. Хрвати су се искусно повукли, сигурно и лагано бранили и дугим лоптама опасно претили. Harris, након чини се фаула и након што се оклизнуо Станковић пролази левом страном, улази у шеснаестрац и проналази усамљеног Bajamicа у средини који лагано у 64.минуту са осам метара погађа нашу мрежу за 2:0. До краја наши покушавају, али нема шанси, добро је центрирао Димитров у 72.минуту, на прву стативу, али голман у последњем тренутку избија лопту испред Струњаша. У 86.минуту након грешке Влашког, Bajamic избија сам пред Аврамовића, погађа стативу, наша одбрана опет слабо реагује и срећом Mingon шутира прего гола. У неколико последњих минута имали смо два слободна ударца искоса, два добра центаршута Миодрага, али прво Негоjевић, па потом Беадер касне да захвате лопту.

Остало је на крају 2:0, заслужена победа Хрвата, у слабој утакмици која ће се више памтити по великој хладноћи у Јуну, него по игри.