ЧАСТАН ОПРОШТАЈ ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су поражени у четвртфиналу плејофа Канадске Фудбалске лиге након продужетака са 2:1 . Након деведесет минута резултат је био 1:1 (0:0). Орлови су били потпуно равноправни са Kingston FC убедљиво најбољем тиму у регуларном току првенства, на њиховом терену. Иако тотални аутсајдери пре утакмице, Орлови су по шансама и игри били бољи, одиграли за све похвале и утисак је да су данас могла да играју тројица стандардних играча, наш тим би био у полуфиналу. Штета јер након тешке сезоне, обележене великим проблемима, Орлови су у задњих месец дана жестоко подигли ниво игре, пласирали се у плејоф и доста несрећно, али честито испали у четврфиналу.

Стадион: Queens West Field Време: сунчано Гледалаца: 300 Судија: Pierre Аcouri
Жути картони: Станковић, Lichioiu, Vainganjo
Стрелци: 1:0 Klemencic (51) 1:1 Рачић (89) 2:1 Vainganjo (103)
Српски Бели Орлови: Cliff, Habibzi, Zayarnyy, Драгутиновић (50.Рудан), Jелић, Станковић, Димитров, Orlando, Струњаш (53.Рачић), Chamale, Bailey (78.Поповић)
Тренер: Урош Стаматовић
Kingston FC: Tesar, Kennedy, McCurdy, White, Delmaire (99.Benjamin), Soglo, Klemencic (85.Vainganjo), Massie, Surot, Lichioiu, Caceres (82.Pineo)
Тренер: Mike Akai

Daniel Chamale
Након веома опрезног почетка, Орлови долазе до прве шансе у 11.минуту, када Chamale краде лопту одбрани домаћих, враћа до Bailey, добар шут али поред гола
У 36.минуту, акција нашег тима, Bailey лепо одиграва са Chamale који добро упошљава Струњаша, шут са леве стране поред саме стативе. Остатак првог полувремена оролази без праве шансе за гол са обе стране. Играло се на средини терена
У 51.минуту акција Kingston по десној страни, Orlando и Станловић се не сналазе добро, Klemencic улази у 16 метара са десне стране , шутира поред Cliff који безуспешно покушава да заустави шут и то је 1:0 за Kingston. У 70.минуту, Bailey проиграва Рачића који вара два играча и идеалну лопту упућује на другу стативу где Димитров сам као дух маши гол главом са 2 метра. Просто је невјероватно шта је промашио. Пуно је лакше било дати гол него промашити.
74 минут, Станковић добија лопту на 20 метара, ослобађа се играча, шут али за мало поред гола.
82 минут, Orlando натрчава на одбијену лопту, шут са 15-16 метара, лопта удара играча Kingston, мења правац и за мало поред стативе.
85 минут, Станковић одлично упућује центаршут са леве стране, лопта долази до Рудана који са грудима упућује лопту, али само до стативе, нажалост и ова шанса пропада
89 минут, Димитров вара свога чувара на десној страни, упућује добар центаршут на другу стативу где Рачић из полуволеја шаље лопту по земљи у предњи угао и то је 1:1 . Прелеп гол. До краја имамо теренску иницијативу, али нисмо успели да озбиљније угрозимо гол Kingstonа и играју се продужеци.
Наставили су Орлови са добром игром и први долазе до шансе.
96 минут, Chamale лепо проналази Рудана, он шутира, лопта погађе противника, мења правац и за мало поред гола.

103 минут, напад домаћих по левој страни, неколико наших играча испада врло лако, Vainganjo долази на пет метара са стране, упућује лоб лопту на другу стативу и то је 2:1 за Kingston.
Од тог тренутка Орлови су се потпуно отворили, домаћи имају две колосалне шансе, али Cliff је оба пута сјајно реаговао. Орлови до краја стварају две шансе, али прво Рудан, а потом и Попвић се не сналазе добро. Нашима је и понестало снаге при крају, а Kingston је изузетно спреман тим и то је једини елеманат где су били бољи.
Славио је Kingston на крају, доста срећно,али заслужено, заслужили су и Орлови велики аплауз на крају, свака част и честитке нашим играчима и тренерима, не само за данашњу утакмицу, уздигли су се ниодакле и само мало спортске среће је хвалило да уђу у полуфинале.