СУПЕР ФИНИШ ОРЛОВА ЗА НОВУ ПОБЕДУ

Српски Бели Орлови су вечерас забележили и четврту узастопну победу, побеђен је Brantford Galaxy са 2:0(0:0). Нимало лако, гости су одиграли много боље него у првом сусрету ова два тима, али потпуно заслужена победа Орлова. Гледали смо праву првенствену утакмицу, растрзану, са доста нервозе, набоја и прекида. Наша одбрана је била беспрекорна вечерас, скоро да грешка није направљена. Нападу је недостајала убојитост, брзина, једноставност, а све се то и вечерас променило уласком Јовановића и Ковачевића, а касније и Маровића. Управо су Јовановић и Ковачевић били главни актери за дуго очекивани гол у 81.минуту.Треба истаћи да се велика нервоза током утакмице могла претворити и у већи инцидент на крају утакмице, срећом све се релативно мирно завршило.
Стадион: Centennial Време: идеално Гледалаца: 100 Судија: Javier Prior
Стрелци: 1:0 Ковачевић(81) 2:0 Швоња(86)
Жути картони: Јоцић, Пешић, Knezevic, Sudar, Vukovic
Црвени картони: Vukovic(90+2), Јоцић(90+2)
Играч утакмице: Горан Швоња
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Милидраговић(70. Маровић), Кушић, Пешић, Велашевић, Бојић(56. Ковачевић), Jоцић, Вукомановић, Љубеновић(56. Јовановић)
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Бранислав Вукомановић
Brantford Galaxy: Borsos, Stojakovic(50.Hamilton), Sudar, Milicic, (75.Boksic), Samardzija, Simeunovic, Stepanovic, Knezevic, Milovic, Vukovic, Platis
Тренер: Sasa Vukovic

Горан Швоња

Прво полувремe
У првом делу скоро да и није направљена гол шанса. Жестока, права мушка борба између два шеснаестерца.
10. минут-Лука Милидраговић је лепо прошао по десној страни и центрирао лопту по земљи за Луку Бојића који је био у налету, али лопта је за мало иза Бојића
17. минут-Јоцић центрира са десне стране из слободног ударца, ствара се гужва испред самог гола, и на срећу голмана лопта се одбија до њега. 8. минут- Своња има отворен шут искоса са лева, шутира преко гола.
44. минут-Гости не користе шансу након што је изведен слободан ударац на другој стативи сам Vukovic не захвата лопту главом.
Друго полувреме
У другом делу Орлови су били агресивнији, бржи, пуно бољи тим.
53.минут-Шут Јоцића из слободног ударца са 30 метара завршава преко гола. 54.минут-Вукомановић идеално убацује лопту са леве стране, Љубеновић касни за делић секунде испред самог гола на другој страни. 61.минут-Струњаш из повољне ситуације шутира слабо поред гола.
71.минут-Маровић лепо проналази Јовановића, овај идеално за Јоцића на левој ивици шеснаестерца, следи лажњак, улази унутра, лопта на левој нози, сјајан шут у супротни горњи угао, на несрећу лопта само очешава стативу.
75.минут-Ковачевић шутира са двадестак метара, лопта се одбија до Јоцића на десној страни, следи јак шут из прве у супротну страну, Јовановић уклизава, али не захвата лопту.
81.минут-Јовановић добија лопту на нашем делу близу центра, окреће једног играча и силовото се спушта до противнићког бокса, додаје до Коваћевића на левој страни, који улази унутра искоса, финтира одбрамбеног играча улево, пребацује лопту испред себе на десну ногу и у стилу врсног стрелца погађа супротну стативу од које се лопта одбија у мрежу за 1:0!
86. Јоцић идеално изводи корнер са леве стране на петерац где је највиши Швоња, сјајан шут главом од замљу голман фантастично брани и одбија лопту коју Швоња закуцава у мрежу за 2:0!
90+2. Јоцић прави малу бравуру на центру, вешто дрибла неколико играча и онда са леђа га обара Vukovic, Јоцић га у паду удара ногом, ствара се велика гужва, улеће на терен и тренер гостију, било је доста гурања али срећом не и удараца, истовремено судија показује два црвена картона и свира крај и убрзо страсти се стишавају и играчи мирно напуштају терен.
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у недељу 16.јула, од 19:00 против Waterloo FC на RIM Stadium.