ОРЛОВИ КРОЗ ДРАМУ ДО ПОЛУФИНАЛА

Српски Бели Орлови су након праве драме, и након продужетака победили SC Waterloo са 5:3 и пласирали се у полуфинале CSL. У регуларном времену резултат је био 3:3(1:2). Ако се погледа поредак на крају првенства за многе је све што се десило ноћас изненађење, али не и за Орлове јер су знали да ће стари зналац доћи добро појачан за ову утакмицу, неки су одиграли и прву утакмицу за овај тим вечерас, а било су силно мотивисани и премијама за победу и даљи пласман. Били су близу мале сензације, ко зна шта би се десило да нису остали са играчем мање у 79.минуту, након погибљеног старта који је направио Zubac.

Орлови су одлично почели, диктирали темпо све до 25.минута, дали су гол на време, али и пропустили прилику да већ тада реше победника. Иван Николић је био неухватљив за противничку одбрану, скоро сваки напад био је у шанси, али није имао среће са завршницом. Гости се у потпуности опровљају у задњих двадесет минута првог дела, били су пуно бољи, а двојица шпиц играча, Glavina и Hasecic правили су пуно проблема нашој одбрани, уосталом захваљујући њима гости су у потпуности преокренули резултат.

У другом делу Орлови су били далеко надмоћнији, Велашевић и Јоцић су играли ближе голу, офанзивније, а видело се и да како време одмиче гостима понестаје снаге. Након искључења на терену је постојао само један тим. Примили смо доста лако гол, али силни притисак и напади Орлова морали су уродити плодом три минута пре краја регуларног тока утакмице. Могли су Орлови лако да победе у накнади времена, али исто тако су знали да ће госте лако докусурити у продужецима и управо тако се и десило. Треба рећи да су Орлови одиграли продужетке врло паметно и смирено, не журећи сламали су бројчаног слабијег и исцрпљеног противника. Лопта је ишла около, увек смо лако и паметно имали некон отвореног, тог играча више, све док лопта на краја не дође до нашег центарфора, обично Јовановића који је остајао често сам имајући само голмана испред себе.

Стадион: Centennial Park Време: идеално Гледалаца: 150 Судија: Tony Amaral
Стрелци: 1:0 Николић (5) 1:1 Glavina (27) 1:2 Glavina (45) 2:2 Бојић (58) 2:3 Bailey (70) 3:3 Вукомановић (87) 4:3 Јовановић(101) 5:3 Јовановић(114)
Жути картони: Zubac, Fugety, Николић, Mаровић, Вукомановић
Црвени картон: Zubac
Играч утакмице: Филип Велашевић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Mаровић(117.Љубеновић), Пешић, Кушић, Велашевић, Бојић, Николић(73.Јовановић), Јоцић(117.Маринковић), Вукомановић
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Милан Мијајловић
SC Waterloo: Jelic, Mrkonjic, Vujcic, Keran, Fugety, Zelenbaba, Zubac, Glavina, Hasecic(75.Bajcetic), Cain(87.Karic, 102.Mitic), Bailey
Тренер: Vojislav Brisevac

Филип Велашевић

Прво полувреме
5. минут-Камберовић пролази по десној страни, идеално по земљи центрира и одбрана гостију у последњем тренутку избацује лопту у корнер испред Николића. Корнер изводи Јоцић, лопта се одбија измећу више играча, прави мали карамбол који завршава Николић из близине убацује лопту у мрежу и 1:0.
8. минут-Николић лако пролази неколико играча по десној страни, излази сам искоса, шутира, али голман брани.
14. минут-Овог пута Николић пролази кроз средину и када је избио сам испред голмана неко из одбране му у последњем тренутку скида лопту са копачке.
20. минут-Избачен је Николић по десној страни, лако претрчава одбрану, поново излази сам испред голмана искоса са десне стране, шутира и голман опет брани.
27. минут-Гости из прве шансе кажњавају наше промашаје. Hasecic је прошао по десној страни, ушао у бокс, и као на тацни упослио Glavinu, који из близине шаље лопту под пречку за 1:1.
37. минут-Велашевић лепо пролази и идеално шаље лопту у празно за Николића који улази у средину потпуно сам испред голмана, шутира бе баш добро и голман још једном спашава госте.
39. минут-Вукомановић одлично шутира из слободног ударца са 25метара, али голман добро брани.
40. минут-Контранапад гостију, избачен је Hasecic који пролази истрчалог Шкарића, иде укосо, шутира и Швоња стиже да избаци лопту испред празног гола
45.минут- Glavina одлично прима лопту у нашем боксу, улази у средину и неко од наших играча односи лопту руком и судија свира пенал. Сигуран извођеч је Glavina и 1:2, потпуни преокрет гостију.
Друго полувреме
49.минут-Били смо у ситуацији три на три, Бојић је био сам с леве стране, мало касни са предајом лопте, ипак одиграва за натрчалог Велашевића који са 20метара из прве шутира преко гола..
54.минут-Вукомановић шутира са леве стране искоса, лопта завршава за мало поред супротне стативе.
58. минут-Лепа акција наших кроз средину, лопта долази до Николића који филигрански у празно додаје до утрчалог Бојића, који само врхом копачке шаље лопту поред немоћног голмана и 2:2.
60. минут-Велашевић у незадрживом продору улази у шеснаестерац, где га руше, а судија извлачи лопту на 16метара, Орлови су оштећени за пенал. Бојић из слободног ударца погађа живи зид.
70. минут-Након корнера наша одбрана слабо интервенише, избачена је лопта на 20метара одакле Bailey из прве шутира у доњи ближи угао и гости опет воде 2:3
72. минут-Маровић идеално упошљава Бојића који из прве волејом шутира са 12метара искоса са леве стране за који центиметар поред супротне стативе.
76. минут-Бојић је примио лопту испред шеснаестерца у налету и онда погибљено Zubac стартује и након четри минута прекида је искључен. Јоцић одлично изводи слободан ударац, гађа леви горњи угао, али голман сјајно брани, одбијену лопту захавата Бојић, али његов шут је блокиран.
87. минут-Велашевић и Јовановић одигравају сјајн дупли пас, Јовановић је сам искоса са леве стране, један одбрамбени играч уклизава и руши га и судија показује на белу тачку. Одговорност преузима капитен Вукомановић, вара голмана и 3:3.
90. минут-Јовановић одлично шутира са 30метара, замало преко гола.
90+1. минут-Камберовић пролази по десној страни, центрира на Пешића који игра центрфора, на другој страни, хвата волеј, али право у голмана.
90+2. минут-Јоцић и Камберовић одигравају дупли по десној страни, следи центаршут и ударац Јовановића главом завршава преко гола.
101. минут-Велашевић одузима лопту на центру, још једном сјајно продира и одиграва лопту у празно за Јовановића који избија сам испред голмана и лако шаље лопту у ближи угао за 4:3
104. минут-Јовановић иззбегава офсајд и потпуно усамљен иде према голману који му брани ударац.
111. минут-Бојић избацује Јовановића који истрчава и овога пута када је изашао сам испред голмана рутински и сигурно по земљу шаље лопту у угао за коначних 5:3
Српски Бели Орлови следећи викенд играју полуфинале, зна се да ће се играти на Сентениалу, вероватно против York Region Shooters, велико полуфинале, а дан време утакмице чемо сазнати у недељу навече.