ПОДВИГ ОРЛОВА

Српски Бели Орлови су последњем колу регуларног дела првенства победили FC Vorkuta 3:2(0:0) и тако заузели утешно, али одлично друго место. У првом колу плејофа добићемо лакшег противника, а важна је и предност домаћег терена до евентуелног финала. Орлови су направили прави мали подвиг, јер су играли без осморице играча који су играли у првенству, а играли су са изузетно јаким тимом који је први. Све честитке за игру и карактер Орлова, велика победа за самопоуздање и атмосферу пред плејоф.

Српски Бели Орлови су играли у саставу:
Шкарић, Јелић(Маринковић), Швоња, Пешић, Кушић, Љубеновић, Маровић, Вукомановић, Камберовић, Бојић и Јовановић(Лукић)
Орлови игру и формацију поставили свесно идући на контранападе и прекиде. У првом делу играли се већином на средини терена, равноправно и без озбиљнијих шанси за голове.

Зоран Пешић
Права драма и бура следи у другом делу. Орлови немајући шта да изгубе, јер нам је само победа одговарала, мењају игру, играју отворено и врше велики притисак на противничку одбрану и везни ред. После корнера Вукомановића, Кушић се лепо сналази и доводи Орлове у водство од 1:0. Домаћи су изједначили након наше грешке, Јовановић се поигравао у нашем боксу, изгубио лопту и Vorkuta је изједначила. То је пореметло мало игру Орлова, домаћи то користе и праве потпун преокрет, воде са 2:1. У последњих петнаестак минута Орлови су морали кренути на све или ништа. Пешић је пребачен у шпиц и то доноси потпун погодак. Прво се Пешић одлично сналази, на једну одбијену лопту реагује сјајно и изједначије на 2:2. У 90.минуту Кушић је добро прошао по десној страни, центрирао, домаћа одбрану поново одбија лопту, још једном до Пешића који постиже победоносни гол за 3:2.

Орлови ће свог првог противника у плејофу сазнати у недељу 10.септембра, до када ће се одиграти и четири одложене утакмице.