ПОРАЗ ОРЛОВА НА СТАРТУ ПЛЕЈОФА

Српски Бели Орлови су неславно завршили сезону, изгубили су у првој рунди плејофа, у четвртфиналу од SC Waterloo са 2:1 (1:0). Нажалост серија од само једног освојеног бода у последњих пет кола се наставила и вечерас, у најзначајнијој утакмице сезоне. Орлови су одиграли солидно, али далеко од очекиваног издања. Играли су против добро организованог, искусног и уиграног тима, који је једноставно имао више среће, али и судијске домаћинске помоћи.
Стадион: Rim Park Waterloo Време: прохладно, без ветра
Стрелци: 1:0 Kovacevic (19) 1:1 Пешић (90) 2:1 Zelembaba (115-pk)
Српски Бели Орлови: Раденковић, Камберовић, Вукомановић, Пешић, Кушић (Маровић), Stewart, Велашевић (Маринковић), Камбер (Клисара), Бојић (Маџар), Шћепановић, Стризовић
Тренер: Милан Мијајловић

Зоран Пешић
Прво полувреме
Почетак утакмице је протекао у доста нервозној и неповазаној игри.
19.минут-После лошег изношења лопте нашег тима, Waterloo креће у брзи контранапад, лако улазе у наш шеснестерац, и Kovacevic добро шутира и погађа нашу мрежу поред немоћног Раденковића. 1:0 Waterloo
Остатак полувремена протиче у равноправној игри без праве сансе за гол.
Почетак полувремена протиче у знаку Орлова. Орлови констатно нападају, и гол је висио у ваздуху.
56.минут-Пешић је имао добру шансу и замало промашује гол
60.минут-Бојић је шутирао одлично са двадест метара и опет за мало непрецизан
65.минут-Судија вечерашњег меча прави катастрофалну грешку, која је сигурно утицала на крајњи резултат. После доброг продора, Бојић улази у шеснест метара, где га противник руши наочиглед главног и помоћног судије. Главни судија пушта предност, иако је лота скоро била изашла у гол аут. Послије великих протеста, судија свира фаул, али га извлачи на линију од шеснест метара. Катастрофална грешка у којој су Орлови жестоко оштећени.
70.минут-После доброг продора по левој страни, Вукомановић добро шутира са 20 метара искоса, голман Waterloo добро брани и вади лопту испод пречке.
78.минут-Вукомановић одлично центрира из прекида са леве стране, Бојић усамљен,неометан шутира са шест метара и промашује цео гол, невероватно.
82.минут-Контранапад Waterloo, врше брзу трансформацију и убацује се напред, имали су стопостпну шансу и промашили празан гол са пет метара.
85.минут-После прекида Маровић налази Пешић који се не сналази у стопостпној шанси.
90.минут-Још један пут Waterloo пропушта шансу да овери победу. Пуцали су са пет метара преко гола.

90+5.минут-Вукомановић одлично изводи корнер, а Пешић се најбоље сналази на другој стативи и то је 1:1, коначно гол Орлова.
Продужеци
98.минут-Waterloo, домаћи тим погађа пречку из слободног ударца са осамнаест метара.
Остатак првог продужетка протиче без озбиљније шансе ни на једној страни, са пуно неповезане и на моменте грубе игре на обадве стране.

115.минут-После изведеног корнера, добрих шутева домаћих, прво главом, па ногом и добрих одбрана Раденковића, домаћи и трећи пут примају одбијену лопту и шутирају са пет метара и Stewart руком брани небрањену мрежу. Са пенала домаћи погађају и тако се пласирају у полуфинале плејофа.