ДОБАР СТАРТ ОРЛОВА

Бојан Зорановић-одбрана

Фудбалери Српских Белих Орлова отворили су овогодишњу сезону Канадске Фудбалске Лиге, на Сентениал стадиуму одиграли су нерешено 2:2 против екипе Continentals FC, прошлогодишњем шампиону који ове године наступају под новим именом.

Наш голман Џон Смитс је нажалост поломио ногу и заменио га је Никола Постић.

Орлови су повели голом Adam Waithe у 53.минуту. Марко Стајић је перфектно центрирао, а Waithe је одличним ударцем из трка са десетак метара затресао мрежу. Била је то акција за памћење.Међутим, након нашег водства, Continentals FC са два гола, долази до водства од 2:1, и утакмица је неочекивано кренула другим током. Пред крај утакмице противник је остао са играчем мање, њихов капитен је због приговора искључен.

У 94.минуту након центаршута младог Тимотијевића, Ђурковић одлично прима лопту, лажњаком вара два играча, и сјајним шутем је савладао голмана за велику радост на терену и трибинама. Све у свему, добра утакмица, праведен и добар резултат за Орлове обзиром да су играли без четворице стандардних првотимаца.

Орлови су играли у саставу:
Smits(oд 46.Постић)-Пејић-Tимотијевић-Welligton-Чендић-Waithe(oд 82.Симовић)-Стајић(капитен)-Зорановић-Shahwan-Ђурковић-Даничић
Играч утакмице: Никола Ђурковић

Након утакмице Никола Ђурковић је изјавио:
За мене је ово један нови почетак, могу рећи да сам презадовољан, екипа ме је добро прихватила и настојаћу да се што пре уклопим у тим како би им помогао да дођњмо до зацртаног циља. После прве утакмице могу рећи да сам задовољан како смо одиграли, пружили смо велики отпор једној сјајној екипи и мислим да смо могли да дођемо до сва три бода, али нећемо много жалити јер нас чека за викенд следећа утакмица за коју смо већ почели да се припремамо и идемо на победу и надам се да ћемо је остварити. До титуле!

Бојан Зорановић:
Права такмичарска, првенствена утакмица против одличног противника. С обзиром да је прва утакмица у првенству и да нисмо били комплетни, можемо бити задовољни резултатом и игром. У наредном периоду кроз тренинге и утакмице подизаћемо уиграност и физичку спремност. Верујем да ћемо бити конкурентни за највише циљеве. Одајем признање играчима на фантастичној борби и односу према игри. На крају праведан исход меча.