БОЛАН ПОРАЗ ОД СКАРБОРА

Извештај и фотографија: Ђурађ Вујчић

Горњи ред: Стефан Милошевић, Марко Павићевић, Петар Планић, Иван Ћендић, Марко Красић и Бојан Зорановић (тренер)

Доњи ред: Марко Стајић (капитен), Никола Тимотијевић, Никола Ђурковић, Срђан Симовић и Данило Бакоч

Наши Српски бели орлови сусрели су се са ФК Скарборо јуче поподне на Парамаунт филду 1 (у близини Парамаунт фајн фудс дворане) у Мисисаги. Након чврстих и тешких деведесет минута, наш тим је нажалост изгубио 3-2.

Био је то занимљив меч у дану који је некако успео да буде сунчан, спаран и кишовит у исто време. Чувар наше мреже на овој утакмици био је Адријан Ибањез који је био солидан (одбранио је неколико изгледних шанси). Наш клуб је повео 1-0 после гола који је постигао Марко Стајић у 15. минуту ударцем са неколико метара, али је Скарборо касније изједначио голом Петра Ђорђевића у 25. минуту. Марко Стајић је у 44. минуту са беле тачке повисио резултат на 2-1 за наш клуб, али је Скарборо изједначио такође са беле тачке голом Џордана Веба.

Након што је Петар Планић фаулиран и остао да лежи на центру терена, Скарборо је наставио без избијања лопте у знак фер-плеја, а у истој акцији им је досуђен још један једанаестерац из којег су повели са 3-2 голом Хаима Грондоне. Ваљало би се рећи да је Планић и после меча био видно у боловима.

Пред сам крај утакмице, мало је фалило да Планић изједначи резултат али је лопта његовим ударцем главом погодила пречку. Мало касније, Марко Красић је шутнуо преко гола и то је било то – Скарборо је победио 3-2. Наши су се борили деведесет минута и није било лако али то је што је. Пораз је био болан и рекао бих незаслужен.

Победа је донела Скарбору предност од четири бода на врху табеле док су наши Орлови на другој позицији са дванаест бодова. Скарборо је примио само два гола из шест одиграних утакмица, а то су голови који је на овој утакмици постигао наш Марко Стајић који је и даље први стрелац лиге са седам постигнутих голова.

Српски бели орлови следећу утакмицу играју у Матами спортс парку у суботу 22. јула са почетком у 16 часова против екипе Ути блек перл.

Српски бели орлови (3-4-2-1): Адријан Ибањез, Срђан Симовић, Иван Ћендић, Петар Планић, Никола Ђурковић, Данило Бакоч, Марко Красић, Марко Стајић (капитен), Никола Тимотијевић, Стефан Милошевић и Марко Павићевић.

На клупи су били Џон Трај, Алексеј Рајшић, Марко Орошић, Мирослав Јовановић, Стефан Пејић, Владимир Стризовић (заменио Стефана Милошевића у 46. минуту) и Бојан Шишовић (заменио Николу Тимотијевића у 60. минуту). Тренер је био Бојан Зорановић.

НАПОМЕНА: У августу, Канадска фудбалска лига поништила је резултат ове утакмице и доделила службени резултат од 2-0 Српским белим орловима због неправилно регистрованог играча у постави Скарбора.