ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ

ФК Скарборо је захваљујући хет-трику резервног нападача Гонзала Матијаса стигао до победе од 6-4 и освојио титулу у регуларном делу сезоне Канадске фудбалске лиге на стадиону Парамаунт у суботу 16. септембра.

Одбрамбени играч Марко Јохансен дао је гол главом за Скарборо у 7. минуту, а тим са истока Торонта је повео са 2-0 два минута касније када је Џордан Веб центрирао са левог крила и из близине пронашао мрежу. Нападач Деврој Греј постигао је гол за Скарборо а Матијас је ушао у игру са клупе у 60. минуту и постигао хет-трик.

Два гола Марка Стајића и голови Владимира Стризовића и Стефана Пејића омогућили су Српским белим орловима да држе корак до последњих неколико минута, али је екипа Скарбора држала предност већи део утакмице и пред крај повећала вођство на два гола разлике.

Тиме је завршена овогодишња сезона након саопштења да се плеј-оф неће одиграти због финансијских разлога и недостатка доступности стадиона у овом делу године. Скарборо је завршио на првом месту са 28 бодова, док су наши Српски бели орлови завршили на другом месту са 27 бодова.