ДВА ГОЛА ПАВИЋЕВИЋА ЗА ПОБЕДУ И КУП

Извештај и фотографија: Ђурађ Вујчић

Финале другог годишњег „Ројалног CSL купа” (меморијални турнир у знак сећања на дугогодишњег спикера лиге Енија Перуцу) одржано је данас на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку између Српских белих орлова и ФК Скарборо. Наш тим је освојио куп резултатом од 2-1 (2-0 на полувремену) захваљујући искусном центарфору Марку Павићевићу који је постигао два гола.

Време је било ветровито и местимично, а утакмица је била чврста и права такмичарска. Орлови су контролисали игру у већем делу утакмице али су мало препустили иницијативу пред крај другог полувремена.

Орлови су повели 1-0 у 20. минуту голом Марка Павићевића који је протурио лопту кроз ноге голману Скарбора са око пет метара. Ваља похвалити и голмана нашег тима младог Обрада Бејатовића који је одлично бранио и скинуо зицер играчу Скарбора у 30. минуту. Павићевић (популарни Стејтам по познатом холивудском глумцу) оправдао је свој надимак. Наш тим је, поново голом Марка Павићевића али овај пут главом, подигао вођство на 2-0 у 33. минуту. Чувени Бранислав Браца Вукомановић заменио је Бојана Шишовића у 60. минуту и преузео је капитенску траку. Скарборо је смањио предност голом Петра Ђорђевића у 65. минуту. Ипак, речи покојног Милана Живадиновића да је 2-0 најопаснији резултат нису се обистиниле данас: после пет минута судијске надокнаде, свиран је крај утакмице и наш тим је заслужено подигао „канадског ушатог” и постао шампион купа. Дугогодишњи функционер лиге Стен Адамсон уручио је пехар нашем Браци Вукомановићу и заслужено славље је почело и трајало дубоко у ноћ.

Српски бели орлови отварају сезону у петак 14. јуна (20:00) на домаћем стадиону Роб Форд у Етобику а за противника ће поново имати екипу Скарбора.

Састави

Српски бели орлови (4-2-3-1): Обрад Бејатовић, Иван Ћендић, Петар Планић, Срђан Симовић, Никола Тимотијевић, Никола Ђурковић, Марко Красић, Бојан Шишовић, Милош Мијатовић, Владимир Стризовић (капитен) и Марко Павићевић.

На клупи су били Марко Орошић, Кристофер Гајтан, Стефан Милошевић, Дејан Кораксић, Бранислав Вукомановић (заменио Бојана Шишовића у 60. минуту), Ејдријен Кен (заменио Николу Тимотијевића у 73. минуту), Роберт Бошковић (заменио Владимира Стризовића у 87. минуту) и Хубаиб Мабубула (заменио Милоша Мијатовића у 95. минуту) док је тренер био Бојан Зорановић.

Голови

20. минут – Марко Павићевић
33. минут – Марко Павићевић
65. минут – Петар Ђорђевић (Скарборо)

Картони

17. минут – Никола Тимотијевић (жути картон)
63. минут – Петар Ђорђевић (жути картон)
65. минут – Марко Павићевић (жути картон)