ОРЛОВИ У ЛЕТУ

Наши Српски бели орлови победили су данас екипу Спениш фјучур старси резултатом од 3-0 (0-0 на полувремену).

Марко Павићевић је погодио мрежу у 60. минуту, а Никола Тимотијевић у 63. и 65. минуту. Тимотијевић је сада, са осам датих голова, водећи стрелац лиге

Победа држи Српске беле орлове на првом месту на табели са дванаест бодова: у пет одиграних утакмица, наш тим има учинак од четири победе и један пораз.

Наши Српски бели орлови следећу утакмицу играју у суботу 27. јула (18:00) на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку против екипе Скарбора.

ПРВИ ПОРАЗ ОВЕ СЕЗОНЕ

Торонто фалконси су данас победили наш тим са 2-1 (0-0 на полувремену). Наш гол је постигао Никола Тимотијевић (његов шести гол ове сезоне) у 55. минуту.

У 57. минуту, утакмица је на двадесетак минута привремено прекинута због „провале облака” и обилног пљуска. Торонто фалконси су успели да преокрену резултат головима Богдана Боровског у 63. минуту и Дмитра Коника у 69. минуту за победу њиховог тима од 2-1. На оба поготка асистирао је Михаило Бурбела.

Наши Српски бели орлови следећу утакмицу играју у недељу 21. јула (12:00) на стадиону Роб Форд у Етобику против екипе Спениш фјучур старси.

ОРЛОВИ СЛАВИЛИ РЕЗУЛТАТОМ ОД 3-0

Наши Српски бели орлови су победом од 3-0 над ФК Јунити јуче на стадиону Естер Шајнер повећали своју победничку форму у сезони на стопостотни учинак од пет утакмица и пет победа.

Никола Тимотијевић је отворио вођство за наше Орлове када је његов ударац на гол одбрамбени играч Јунитија преусмерио поред свог голмана Мортина Бариоса. Везни играч Никола Ђурковић је у 45. минуту постигао гол за 2-0 погодивши из близине из слободног ударца. На паузи између два полувремена било је 2-0.

Милош Мијатовић је повећао резултат на 3-0 за Српске беле орлове у 69. минуту ударцем са 30 метара у рашље и ван домашаја резервног голмана Јунитија Нуна Дијаса. При последњем звиждуку било је 3-0 за наш тим.

Наши Српски бели орлови следећу утакмицу играју у недељу 14. јула (14:00) на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку против Торонто фалконса.

ХЕТ-ТРИК ТИМОТИЈЕВИЋА ЗА ВОЂСТВО НА ТАБЕЛИ

Никола Тимотијевић са лоптом (фотографија: Алфредо Алвеш)

Српски бели орлови победили су јуче екипу Хамилтон ситија резултатом од 4-0 и тиме остварили стопостотни учинак у досадашњем делу сезоне у свим такмичењима.

Везиста Никола Тимотијевић је затресао мрежу након центаршута са десног крила и отворио вођство за Српске беле орлове у 33. минуту, а Роберт Бошковић је повисио на 2-0, погађући из близине у 38. минуту. На паузи између два полувремена било је 2-0 за наш тим. Тимотијевић је повећао вођство на 3-0 у 65. минуту и ​​поново погодио осам минута касније и постигао хет-трик за коначни резултат од 4-0.

Српски бели орлови своју следећу утакмицу играју у недељу 30. јуна (18:00) на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку против ФК Јунити.

ПОБЕДА СРПСКИХ БЕЛИХ ОРЛОВА НА ОТВАРАЊУ СЕЗОНЕ

Фотографија: Гери Шилингфорд

Српски бели орлови наставили су да показују јак учинак на отварању сезоне са победом над екипом Скарбора од 3-1 на отварању регуларног дела сезоне на стадиону Роб Форд јуче увече. Резултат је уследио после победе у финалу „Ројалног CSL купа” од 2-1 пет дана раније и победе над екипом Спениш фјучур старси са 12-0 у полуфиналу 31. маја.

Скарборо је вршио притисак у раним фазама са истакнутим нападачима Петром Ђорђевићем и Матијасом Гонзалесом.

Дефанзивац Срђан Симовић дао је гол за наше Орлове у 28. минуту ударцем из корнера ван домашаја голмана Скарбора Владимира Драгићевића. На паузи између два полувремена било је 1-0 за нашу екипу.

Никола Тимотијевић је повисио резултат на 2-0 ниским ударцем у 49. минуту, а Марко Павићевић је пет минута касније постигао трећи гол за Српске беле орлове, пронашавши мрежу са дванаест метара након додавања са десног крила.

Луиз Суарез је постигао гол за Скарборо у 71. минуту за крајњи резултат од 3-1 при последњем звиждуку.

СИМФОНИЈА У ЧАСТ СРПСКИХ БЕЛИХ ОРЛОВА

Чланак: Ђурађ Вујчић

Част нам је да објавимо да је познати контрабасиста из Београда Александар Миљковић уз мајку Оливеру Миљковић (велики симпатизери нашег клуба) компоновао симфонију Српских белих орлова.

Миљковић је дипломирао на Шведској краљевској академији у Стокхолму, а магистрирао у шпанској Саламанки. Објавио је званични уџбеник за контрабас у пет земаља, а компоновао је и званичну музику за више фудбалских клубова као што су Вождовац и Јагодина и репрезентације Арубе и Вијетнама.

Преко Министарства културе Републике Србије наступио је на више солистичких концерата и других јавних наступа у Србији и иностранству.

Симфонија коју је Миљковић поклонио клубу послужиће за разне прилике. Симфонију можете да послушате у доњем прилогу.

Сада, уз клупску химну и клупску песму, имамо и клупску симфонију. Хвала г. Миљковићу на лепом поклону и гесту!

ДВА ГОЛА ПАВИЋЕВИЋА ЗА ПОБЕДУ И КУП

Извештај и фотографија: Ђурађ Вујчић

Финале другог годишњег „Ројалног CSL купа” (меморијални турнир у знак сећања на дугогодишњег спикера лиге Енија Перуцу) одржано је данас на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку између Српских белих орлова и ФК Скарборо. Наш тим је освојио куп резултатом од 2-1 (2-0 на полувремену) захваљујући искусном центарфору Марку Павићевићу који је постигао два гола.

Време је било ветровито и местимично, а утакмица је била чврста и права такмичарска. Орлови су контролисали игру у већем делу утакмице али су мало препустили иницијативу пред крај другог полувремена.

Орлови су повели 1-0 у 20. минуту голом Марка Павићевића који је протурио лопту кроз ноге голману Скарбора са око пет метара. Ваља похвалити и голмана нашег тима младог Обрада Бејатовића који је одлично бранио и скинуо зицер играчу Скарбора у 30. минуту. Павићевић (популарни Стејтам по познатом холивудском глумцу) оправдао је свој надимак. Наш тим је, поново голом Марка Павићевића али овај пут главом, подигао вођство на 2-0 у 33. минуту. Чувени Бранислав Браца Вукомановић заменио је Бојана Шишовића у 60. минуту и преузео је капитенску траку. Скарборо је смањио предност голом Петра Ђорђевића у 65. минуту. Ипак, речи покојног Милана Живадиновића да је 2-0 најопаснији резултат нису се обистиниле данас: после пет минута судијске надокнаде, свиран је крај утакмице и наш тим је заслужено подигао „канадског ушатог” и постао шампион купа. Дугогодишњи функционер лиге Стен Адамсон уручио је пехар нашем Браци Вукомановићу и заслужено славље је почело и трајало дубоко у ноћ.

Српски бели орлови отварају сезону у петак 14. јуна (20:00) на домаћем стадиону Роб Форд у Етобику а за противника ће поново имати екипу Скарбора.

Састави

Српски бели орлови (4-2-3-1): Обрад Бејатовић, Иван Ћендић, Петар Планић, Срђан Симовић, Никола Тимотијевић, Никола Ђурковић, Марко Красић, Бојан Шишовић, Милош Мијатовић, Владимир Стризовић (капитен) и Марко Павићевић.

На клупи су били Марко Орошић, Кристофер Гајтан, Стефан Милошевић, Дејан Кораксић, Бранислав Вукомановић (заменио Бојана Шишовића у 60. минуту), Ејдријен Кен (заменио Николу Тимотијевића у 73. минуту), Роберт Бошковић (заменио Владимира Стризовића у 87. минуту) и Хубаиб Мабубула (заменио Милоша Мијатовића у 95. минуту) док је тренер био Бојан Зорановић.

Голови

20. минут – Марко Павићевић
33. минут – Марко Павићевић
65. минут – Петар Ђорђевић (Скарборо)

Картони

17. минут – Никола Тимотијевић (жути картон)
63. минут – Петар Ђорђевић (жути картон)
65. минут – Марко Павићевић (жути картон)

Судије

Јуриј Пономаров (главни судија)
Карлос Родригез (помоћни судија)
Роберто Карлос (помоћни судија)
Фил Папаниколау (четврти судија)

ОРЛОВИ БРОЈАЛИ ДО ДВАНАЕСТ: ГОЛЕАДА НА СТАДИОНУ РОБ ФОРД

Горњи ред: Обрад Бејатовић, Никола Тимотијевић, Иван Ћендић, Марко Павићевић, Марко Красић, Петар Планић, Владимир Стризовић и Бојан Зорановић (шеф стручног штаба)

Доњи ред: Марко Орошић, Никола Ђурковић, Милош Мијатовић и Бојан Шишовић

Полуфинале другог годишњег „Ројалног CSL купа” одржано је данас на свеже преименованом стадиону Роб Форд (бивши стадион Сентенијал парк) у Етобику између наших Српских белих орлова и експанзионе екипе Спениш фјучур старси (Шпанске будуће звезде). Утакмица је завршена са невероватних 12-0 за Српске беле орлове (4-0 на полувремену) и наш тим је прошао у финале.

У финалу заказаном за недељу 9. јуна (18:00) на стадиону Естер Шајнер у Северном Јорку, наш тим ће се суочити са бољим из дуела екипа Скарбора и ФК Јунити.

Овај меморијални турнир игра се једном годишње у знак сећања на Енија Перуцу који је неочекивано преминуо 15. јануара 2021. у 54. години. Перуца је најавио преко 3.000 утакмица углавном Канадске фудбалске лиге и Купа Онтарија током две деценије. Познат у фудбалској заједници у јужном Онтарију као спикер лиге, Перуца је био популаран део лиге више од двадесет година и миљеник многих у канадској фудбалској заједници.

Тренер наше екипе Бојан Зорановић дао је прилику искусним играчима Роберту Бошковићу (који је раније био део омладинског погона ФК Торонто и наступао у Канадској премијер лиги), Милошу Мијатовићу и Кристоферу Гајтану да дебитују за наш клуб у овој утакмици, а могли смо да приметимо и још једног познатог играча на нашој клупи а то је Бранислав Вукомановић који је раније играо за наш клуб од 2014. до 2021. године.

Голман Српских белих орлова Обрад Бејатовић уписао је тзв. „clean sheet” тако што није примио гол. Бејатовић (који је уједно и члан Бурлигтона из онтаријске Лиге 1) је претходно играо за наш клуб 2021. године а прошле године је био део екипе Леотара из Требиња.

Састави тимова

Српски бели орлови (4-2-3-1): Обрад Бејатовић, Иван Ћендић, Петар Планић, Марко Орошић, Никола Тимотијевић, Никола Ђурковић, Марко Красић, Бојан Шишовић, Милош Мијатовић, Марко Павићевић и Владимир Стризовић (капитен).

На клупи су били Стефан Негојевић (голман), Срђан Симовић, Кристофер Гајтан (заменио Марка Красића у 45. минуту), Роберт Бошковић (заменио Бојана Шишовића у 65. минуту) и Бранислав Вукомановић (заменио Владимира Стризовића у 65. минуту), а тренер је Бојан Зорановић.

Голови

3. минут – Владимир Стризовић
10. минут – Никола Ђурковић
17. минут – Владимир Стризовић
22. минут – Милош Мијатовић
47. минут – Владимир Стризовић
55. минут – Бојан Шишовић
63. минут – Марко Павићевић
70. минут – Никола Тимотијевић
75. минут – Никола Тимотијевић
78. минут – Марко Павићевић
83. минут – Марко Павићевић (из пенала)
87. минут – Никола Тимотијевић

ПОТПИСАО МИЛОШ МИЈАТОВИЋ

Милош Мијатовић (лево) прима дрес од Бојана Зорановића

У наше јато јуче је слетео Милош Мијатовић, а том приликом му је тренер нашег клуба Бојан Зорановић уручио дрес.

Мијатовић, рођен 25. фебруара 1994. године у Горњем Милановцу, игра на позицији нападача. Популарни Жућо прошао је омладинску школу Металца из Горњег Милановца и играо за клубове као што су Таково и Полет.

Мијатовић је за нашу веб-страницу поделио и своје прве утиске након потписивања уговора:

„Први утисци су фантастични. Свиђа ми се то што ће клуб ове године имати амбицију да освојимо прво место. Екипа је добра, доста момака из екипе познајем, а са некима сам чак и играо што је додатни плус. Утисци и о самој земљи Канади су одлични јер може доста тога да се види и обиђе.”

Милоше, добро нам дошао!

ДРУГО МЕСТО НА ТАБЕЛИ

ФК Скарборо је захваљујући хет-трику резервног нападача Гонзала Матијаса стигао до победе од 6-4 и освојио титулу у регуларном делу сезоне Канадске фудбалске лиге на стадиону Парамаунт у суботу 16. септембра.

Одбрамбени играч Марко Јохансен дао је гол главом за Скарборо у 7. минуту, а тим са истока Торонта је повео са 2-0 два минута касније када је Џордан Веб центрирао са левог крила и из близине пронашао мрежу. Нападач Деврој Греј постигао је гол за Скарборо а Матијас је ушао у игру са клупе у 60. минуту и постигао хет-трик.

Два гола Марка Стајића и голови Владимира Стризовића и Стефана Пејића омогућили су Српским белим орловима да држе корак до последњих неколико минута, али је екипа Скарбора држала предност већи део утакмице и пред крај повећала вођство на два гола разлике.

Тиме је завршена овогодишња сезона након саопштења да се плеј-оф неће одиграти због финансијских разлога и недостатка доступности стадиона у овом делу године. Скарборо је завршио на првом месту са 28 бодова, док су наши Српски бели орлови завршили на другом месту са 27 бодова.