ПОРАЗ ОРЛОВА У ПОЛУФИНАЛУ

Српски Бели Орлови нису успели да се пласирају у финале CSL, да бране трофеј, поражени су од York Region Shooters са 1:2(1:1). Штета Орлови су имали одличну сезону и били на прагу да опет освоје титулу. Изгубили су само од противника у полуфиналу, изузетно спремне екипе и физички и тактички, и једноставно добили су Орлове на снагу и свежину и треба им честитати на великом успеху. Ипак, преломни детаљ утакмице је да је Орловима поништен поптпуно регуларан гол у 86.минуту, у тренуцима кад су Орлови доминарали и заиграли како умеју, и ко зна Орлови би можда и отишли у финале, а тамо би имали веће шансе.

York Region Shooters су били и свежији и спремнији, ипак Орлови су имали предност у висини и скоку, и просто је невероватно како бар две лопте у првих пола сата нису ушле у гол након прекида, а Орлови су их имали доста и скоро након сваког прекида имали су гол шансу. Одбрана Орлова ове године је била јача страна, међутим кад је било најпотребније подбацила је, деловала уморно. Примили смо лако два гола, били несиугурни и противник је лако стварао шансе.
Задњих петнаестак минута рачунајући седам минута продужетка, Орлови су силно кидисали, Пешић је пребачен да игра центарфора, ређали су се корнери, слободни ударци, гужве, али Орлови нису имали среће.

Стадион:Centennial Време:идеално Гледалаца:300 Судија: Marco Jaramillo
Стрелци: 0:1 Abdulmumini(26) 1:1 Николић(39) 1:2 Bryan(52)
Жути картони: Herron, Deer, Humphrey, Abdulmumini, Jоцић, Швоња, Маровић, Пешић, Вукомановић, Јовановић
Играч утакмице: Ђорђе Јоцић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Камберовић, Швоња, Маровић(20.Николић), Кушић, Пешић, Велашевић, Бојић, Јовановић(83.Љубеновић), Jоцић, Вукомановић,
Менаџер: Урош Стаматовић
Тренер: Милан Мијајловић
York Region: Ibanez, Harris, Deer, Simpson, Herron, Edwards, Bеutler(70.Chambers), Humphrey, Abdulmumini, Reid(65.Ladiyou), Bryan
Тренер: Tony De Thomasis

Ђорђе Јоцић
Прво полувремe
12.минут-Јоцић изводи корнер на прву стативу, скаче Швоња, шутира са пет метара, голман уз пуно среће одбија лопту.
14. минут- Јоцић иѕводи слободан ударац са леве стране, погађа усамљеногШвоњу који шутира из близине главом преко гола.
19.минут-Опет Јоцић из слободног ударца са леве стране идеално центрира, овај пут на другу стативу, лопта изненађује Јовановића и са пет метара шутира преко гола.
25.минут- Bеutler вешто избегава офсајд и иде сам према Шкарићу мало удесно, шутира и Шкарић сјајно ногом брани.