СУДИЈСКИ СКАНДАЛ НА ОТВАРАЊУ

Српски Бели Орлови су на отварању сезоне одиграли нерешено 1:1(1:0) против FC Vorkuta. Утакмицу је обележило скандалозно суђење па су и игра и резултат остали у другом плану. Невероватно је шта све судија није урадио да помогне гостима да победе, невероватно је до које мере је провоцирао играче Орлова, на крају без иједног озбиљнијег фаула завршили су утакмицу са осам играча, осам против дванаест и ипак извукли бод и дебело разочарали човека који је одређен да суди утакмицу. Сва срећа, није дошло до озбиљнијег инцидента на крају утакмице која је трајала петнаестак минута дуже.

Милош Шћепановић

Стадион: Sentennial Време: идеално Гледалаца: 150 Судија: Ihor Bohiy
Стрелци: 1:0 Stewart(39) 1:1 Haidarhzi(49)
Играч утакмице: Шћепановић
Жути картони: Клисара, Камберовић, Шћепановић, Пешић, Бојић, Кушић
Црвени картони: Клисара, Камберовић, Шћепановић
Српски Бели Орлови: Шкарић, Кушић, Вукомановић, Камберовић, Stewart, Пешић, Струњаш (Маџар), Бојић (Камбер), Љубеновић (Маровић), Шћепановић, Клисара
Тренер: Милан Мијајловић
FC Vorkuta: Musiienko, Bidlovsky, Solonynko,Yaremchuk, Ursulenko, Tarasenko, Riiabyi, Melnyk (Barbosa), Kerchu, Ivliev, Volchkov(Haidarhzi)
Тренер: Samad Kadirov

Прво полувреме
19 минут-Велику шансу имају гости након акције са десне стране, потпуно слободан Ivliev шутира преко гола са шест метара.
20 минут-Прва права прилика за Орлове, Љубеновић је био сам на неколико метара испред гола мало удесно, али голман брани шут и избацује лопту у корнер.
39 минут- Дебитант у нашем тиму Stewart има велику шансу, био је потпуно слободан и не успева лопту да убаци у гол са неколико метара на другој стативи. Лопта је избачена у корнер, који изводи Шћепановић, одлично центрира и овај пут Stewart је сигуран и изблизине главом погађа мрежу за 1:0.
Друго полувреме
49 минт-Убачену лопту у средину одлично прима Haidarhzi, даје себи фор и из прве фантастично шутира са двадесет метара, лопта се од пречке одбија у мрежу 1:1.
53 минут-Судија још једном по зна који пут провоцира наше играче. Један сасвим обичан старт Вукомановића кажњава фаулом и још успут дедељује му жути картон. Наши опет пробају да протествују, судија проналази Клисуру, даје му други жути картон и остајемо са играчем мање.
71 минут-Најозбиљнија шанса за госте, Kerchu промашује целу лопту потпуно слободан са десетак метара.
81 минут- Контранапад нашег тима, Камберовић улази у шеснаестерац искоса са леве стране, вара свог чувара лопта пролази, али је Камберовић саплетен и пада, судија свира, али не пенал него наводно симулирање нашег играча, показује му други жути картон, па црвени. Ствара се велика гужва коју судија користи да искључи и Шћепановића. Некако је настављана утакмица, зачињена лакрдијом судије који је и у ситуацији једанаест наспрам осам жестоко помогао и силно желио да помогне гостима. Одолели су наши до дуго чеканог краја који је тешком муком, али је морао једном да уради, да одсвира крај, а да гости не победе, такозвани судија
Српски Бели Орлови следећу утакмицу играју у петак, 1.јуна од 19:00 на Сентениалу.