ДВА ГОЛА СТРИЗОВИЋА ЗА ПОБЕДУ ОД 2-0

Извештај и фотографије: Ђурађ Вујчић

Владимир Стризовић постиже гол за 1-0 (лево) и 2-0 (десно)

У последњој утакмици регуларног дела сезоне Канадске фудбалске лиге за 2022. годину, одиграној 6. августа на стадиону Естер Шајнер, Српски бели орлови победили су екипу Торонто фалконси (торонтски соколови) резултатом од 2-0, а оба гола постигао је Владимир Стризовић који је том приликом постао најбољи стрелац лиге са осам голова. Други и трећи на списку најбољих стрелаца лиге су такође наши играчи Душан Ковачевић (седам голова) и Никола Ђурковић (шест голова). Ова победа је Белим орловима донела прво место на табели.

Владимир Стризовић постигао је први гол на утакмици у 38. минуту, постигавши гол главом након одличног центаршута Срђана Симовића с левог крила за вођство од 1-0. Стризовић је други гол постигао у 77. минуту – овог пута га је пронашао Марко Стајић а Стризовић је левом ногом лопту пласирао у леви доњи угао мреже голмана Фалконса Алесандра Чампаље.

Српски бели орлови су доминирали и стварали много шанси – Марко Стајић је погодио стативу, Никола Ђурковић је дао гол који је досуђен као офсајд а везисти Марку Красићу мало је фалило да постигне гол. Марко Павићевић (који је недавно стигао у клуб из чувеног ОФК Београд) такође је веома добро играо и стварао много шанси за гол (укључујући и гол главом који је такође досуђен као офсајд).

Дефанзивни везиста Фалконса Станислав Катана добио је црвени картон у 40. минуту због тежег старта, а и још један играч Фалконса капитен Максим Роховски избачен је због сличног старта у 87. минуту, тако да су Фалконси остали са девет играча на терену.

Утакмицу је обележио деби голмана Српских белих орлова Марка Костића који је уписао и тзв. „clean sheet” тако што није примио гол. Костић (родом из Косовске Митровице) прешао је у клуб почетком августа из краљевачке Слоге.

Српски бели орлови завршили су регуларни део сезоне на првом месту са деветнаест бодова и са скором од пет победа, четири нерешене утакмице и једним поразом. Тиме су се изборили за пролазак у четвртфинале плејофа у коме неће имати противника, а самим тим су се пласирали директно у полуфинале које је заказано за 20. август на стадиону Естер Шајнер. Време и противник сазнаће се 14. августа.

Састави тимова

Српски бели орлови: Марко Костић, Дејан Јаковић (капитен), Ејдријен Кен, Срђан Симовић, Никола Тимотијевић, Иван Ћендић, Јасин Шахван, Марко Красић, Никола Ђурковић, Марко Стајић и Владимир Стризовић.

На клупи су били Никола Постић, Бојан Зорановић, Стефан Пејић, Марко Орошић, Адам Вејт, Марко Павићевић, Петар Планић, Никола Милинковић, Никола Појић и Мирослав Јовановић а шеф стручног штаба је Урош Стаматовић.

Торонто фалконси
: Алесандро Чампаља, Андриј Волошин, Станислав Катана, Анђело Тенер, Максим Роховски (капитен), Вадим Кучеревски, Богдан Туреак, Јарослав Солонинко, Вадим Гостјев, Олег Кивало и Ринат Касимгерејев.

На клупи су били Васил Шпук, Володимир Сидоренко, Жане Гендунов, Кирило Антоненко, Љубомир Головински, Џон Танстил, Антонио Ђумара, Алексеј Јакимавец и Андриј Зборовски а шеф стручног штаба је Вили Ђумара.