ТРЕЋА УЗАСТОПНА ПОБЕДА ОРЛОВА

Саша Вукоје
Српски Бели Орлови су вечерас забележили и трећу узастопну победу, у доста тврдој и на моменте занимљивој утакмици победили су York Region Shooters са 1:0 (1:0). Лепо је видети вечерас табелу Канадске Фудбалске Лиге, иако су одиграна тек четири кола, од 16.тимова Орлови се налазе на другом месту изједначени са вечитим ривалом Toronto Croatia.

Стадион: Centennial Време: Кишовито, хладно
Жути картони: Gomez, Molder, Марић
Стрелац: 1:0 Вукоје (1)

Српски Бели Орлови: Ђурковић, Molder, Миличић (46.Bailey), Влашки, Димитров (46.Novais), West (77.Марић), Orlando, Луковић (71.Вукоје), Crozier, Рајовић (68.Вицикнез), Вукоје (68.Марић)
Тренер: Урош Стаматовић

York Region Shooters: Ameitonis, Capazolo, Trujillo, Herron, De Thomasis, Gomez, Thimas, Jackman , Manderas, Hemphrey. Dummett
Тренер: Americo Tontallo

Почели су Орлови силовито на старту, Миличић пресеца акцију, упошљава Димитрова, овај до Westа који одлично шутира са 23.метра, голман одбија лопту до Вукоја, следи сјајан шут под пречку за 1:0, сјајан шут за испоставиће се три велика бода. Наши су повели и успорили, игра се углавном на средини терена, све до 15.минута када су након корнера и лоше реакције наших, Италијани имали добру шансу, али Herron са 5-6 метара шутира преко гола. У 18.минуту Рајовић прекида акцију гостију на 25.метара од гола, вара једног играча и шутира са 16.метара замало поред гола. У 32.минуту West и Рајовић одигравају дупли пас, лопта до Orlando који са 7-8 метара шутира у голманов ближи угао, али овај добро брани. Добра акција Орлова виђена је у 38.минуту, када је након корнера Shootersа и одбијене лопте, она дошла на центру до Westа, који се вешто ослобађа два чувара, идеално шаље до Димитрова који улази у шеснаестерац и са са 8.метара шаље лопту ка усамљеном Рајовићу, али у последњем тренутку неко из одбране Италијана је пресекао лопту. Добро су припретили гости у 43.минуту након прекршаја и жутог картона за Molderа, идеалан центаршут, гужва у нашем петерцу, ипак Ђурковић добро реагује. Нова брза контра Орлова у последњем минуту првог дела, Ђурковић избија до Westа, овај идеално до Рајовића, који пролази и центрира до Westа, шут са 11.метара, али неко из одбране гостију одбија лопту у корнер. После корнера Рајовића, Orlando шутира из добре прилике преко гола.

У 48.минуту Bailey иделно шаље лопту до Рајовића, следи још бољи центаршут, Orlando одлично скаче и ударац завршава тик поред леве стативе. Гости, чији су гро старији играчи, су посебно опасни из прекида. У 59.минуту након корнера и слабе интервенције Ђурковића, Gomez одлично шутира са 25.метара за длаку поред гола. Након аута у 66.минуту центарфор гостију шутира са 8.метара преко гола. Нови корнер и нова велика шанса за госте у 78.минуту. У тим тренуцима гости су бољи и све више притискају Орлове. Dummett у 83.минуту одлично шутира са 25.метара и Ђурковић једва скреће лопту у корнер, и наравно после корнера гости опет у шанси и опет срећа за наш тим. Гости притискају што отвара простор за контранападе, у 90.минуту након одличног центаршута Bailey лопта погађа у руку Thimasа, али судија не свира пенал. У 92.минуту поново Bailey на сцени, одлично за Westa који са 16.метара по земљи погађа десну стативу, чини се да је боља опција био пас до усамљеног Вицикнеза. Гости покушавају све да дођу до гола, не успева им и Орлови заслужено побеђују.

Орлови су вечерас одиграли солидно, на махове добро, гости су опасно претили из прекида где се наши вечерас нису добро сналазили. По хладном и тешком расквашеном терену виђена је солидна права првенствена утакмица.